Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211- jaki tłumik?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 19 sierpień 2008 - 07:00

Zetor 7211- jaki tłumik? Jak kupiłem mojego zetora to miał założony tłumik od MF 70 nie wiem dlaczego (może poprostu był tańszy), w zetorze powinien być chyba tłumik o takim profilu kwadratowym, a ja mam okrągły i pisze na nim MF 70!! ;) Kiedyś ktoś mi mówił, tłumiki od fergusona mają w środku więcej tych dławików i są w środku bardziej wypchane, wiecie może czy to prawda??
Czy taki tłumik może hamować odprowadzanie spalin, a równocześnie zmniejszać moc?? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211- jaki tłumik? Dzisiaj, 15:52
  •  

#2 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 11:34

Zetor 7211- jaki tłumik? Wrzuć może jakieś zdjęcia Zetorka z tym tłumikiem, mogę Ci na razie napisać że mój 5211 też był orginalnie na takim tłumiku okrągłym. co prawda zetorowskim ale na pewno o mniejszym przepuście niż ten kwadratowy i nie wykazywał żadnej różnicy w mocy. Jeżeli chcesz, możesz też sprawdzić Zetora na innym tłumiku np. od C-360 ważne żebyś założył w miejsce tego tłumika od MF 70 jakiś inny a nie odpalał ciągnika na samym kolektorze bo to dostarczy Ci subiektywnego wrażenia przyrostu mocy, tak samo dzieje sie gdy amatorzy tzw, "wiejskiego tuningu" zakładają do samochodów puste tłumiki i wydaje im się poprzez głośniejszy wydech że mają przyrost mocy.

#3 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 12:16

Zetor 7211- jaki tłumik? Nie no na samym kolektorze to nie... ;) Hmm nie mam jak spróbować go na innym tłumiku, musiałbym od kogoś pożyczać Czy wogóle w zetorach były montowane takie tłumiki okrągłe bo wszystkie jakie widziałem były kwadratowe?? ;)
Wogóle na tym tłumiku zetorowskim to nawet ładniej chodzi, a na tym od mf to chodzi jak fergusson 255 :angry: Denerwujące to jest... ;)

#4 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 12:29

Zetor 7211- jaki tłumik? Jeżeli masz zamiar wymieniać to polecam taki, jak mam przy 7745: http://www.agrofoto....image82240.html kosztuje około 140 zł, a odgłos pracy jest na nim też ładny, ten okrągły tłumik od 5211 mam teraz przy C-330 ale chwilowo nie mam żadnego zdjęcia Ursusa w swojej galerii, a każdym razie jeżeli przypomina MF 255 to zdecydowanie radzę wymienić . . .

#5 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 07:53

Zetor 7211- jaki tłumik? Tak własnie chyba zrobię, wymienie go być może na ten model ;) A co jeszcze możesz mi polecic?? ;) A ten będzie pasował do 5211?? nie bedzie za wysoki?? ;)

#6 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 08:04

Zetor 7211- jaki tłumik? Będzie wystawał troszkę nad kabinę, tak jak w moim 7745 - jeżeli pomieszczenie w którym trzymasz ciągnik jest wystarczająco wysokie to weź ten, a jeżeli ciągnik wchodzi "na styk" to kup prostokątny i przytnij na długość równo z kabiną. Jeden i drugi tłumik jest godny polecenia według mnie, a pasować na pewno bedzie bo jest przykręcany na 3 śruby.

#7 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 19:30

Zetor 7211- jaki tłumik? Z tym twoim to nawet fajnie by wyglądał Heheh ;) I pewnie "ryczy" sobie też zawaliście lepiej niż na tym kwadratowym nie?? ;) Ten tłumik jest pusty w środku (tzn. tylko siatka tam jest??)??
Wiesz co mam jeszcze jedno pytanie jeśli się orientujesz to odpowiedz czy w 5211 olej leje się oddzielnie do podnośnika tak jak w 360 i jeśli tak to gdzie?? ;)

Przepraszam wszystkich za offtopic ;) ale do tego głupiego pytania nie opłaca się zakładać nowego tematu! :)
Sorry!

#8 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1850 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:22

Zetor 7211- jaki tłumik? W Zetorze olej potrzebny do hydrauliki jest pobierany z przekładni, według instrukcji Hipol 10 lub mieszanina Hipol 6 i 15 w stosunku 2:1. A w 60 jest inaczej?? ;) Przecież podobna konstrukcja?

@igorass ten tłumik tzw. cygaro nie jest u mnie w 7745 przykręcany na 3 śruby, tylko na takie 2 zaczepy, u ciebie jest inaczej?

#9 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:52

Zetor 7211- jaki tłumik? U mnie jest na 3 śruby czyli normalka jak w kazdym chyba 5211 ciekawi mnie jak jest mocowany ten tlumik w tym fergusonie z ktorego pochodzi ( mf70) Chodzi mi o to czy jest na trzy sruby seryjnie czy ktoś ten tłumik przerabiał czyli przyspawał końcówkę od zetora... Muszę to sprawdzić

#10 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 07:02

Zetor 7211- jaki tłumik?

W Zetorze olej potrzebny do hydrauliki jest pobierany z przekładni, według instrukcji Hipol 10 lub mieszanina Hipol 6 i 15 w stosunku 2:1. A w 60 jest inaczej?? ;) Przecież podobna konstrukcja?

@igorass ten tłumik tzw. cygaro nie jest u mnie w 7745 przykręcany na 3 śruby, tylko na takie 2 zaczepy, u ciebie jest inaczej?

U mnie jest przykręcany tak jak kwadratowy na 3 śruby i jest to według mnie najlepsze rozwiązanie, jakby co to kupiłem go w firmie TECH-ROL

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 08:32

Zetor 7211- jaki tłumik?

W Zetorze olej potrzebny do hydrauliki jest pobierany z przekładni, według instrukcji Hipol 10 lub mieszanina Hipol 6 i 15 w stosunku 2:1. A w 60 jest inaczej?? ;) Przecież podobna konstrukcja?

skąd wziąłeś te informacje ;) ,nie żadna mieszanina tylko Hipol 6 . Co do tłumików ; to są cygara z mocowaniem jak w tych prostokątnych ( 3 śruby) ,ale raczej są to już podróbki a co za tym idzie skuteczność tłumienia i trwałość już nie ta sama

nowy

#12 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 09:37

Zetor 7211- jaki tłumik?

skąd wziąłeś te informacje ;) ,nie żadna mieszanina tylko Hipol 6 . Co do tłumików ; to są cygara z mocowaniem jak w tych prostokątnych ( 3 śruby) ,ale raczej są to już podróbki a co za tym idzie skuteczność tłumienia i trwałość już nie ta sama

Owszem są to podróbki, ale ich trwałość jest naprawdę dobra u mnie chodzi już ponad rok a mój Zetor jak już pójdzie w pole to przeciętne 6 - 8 godzin na pełnym ogniu a tłumik wygląda jak nowiutki. Co do skuteczności tłumienia to nie mam porównania z orginałem, niemniej z tego jestem zadowolony - jest cichszy niż prostokątny i nie ma na nim irytującego zetorowskiego pierdzenia ;)

#13 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1850 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 18:12

Zetor 7211- jaki tłumik?

Czyżby instrukcja obsługi Zetor 5211-7745 nie była wiarygodnym źródłem informacji? ;)

#14 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 21:10

Zetor 7211- jaki tłumik? Ja mam okrągły tłumik okrągły i wszystko jest ok, a mam go już kilka lat

#15 Share przemek17555

przemek17555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 16:28

Zetor 7211- jaki tłumik? Wiam czy wie ktoś z was gdzie moge dostac orginalny tłumik do zetora supra nowy lub używany?

#16 Share LukeClaas

LukeClaas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:football

Napisany 27 listopad 2009 - 18:23

Zetor 7211- jaki tłumik? Zadzwoń do Kalisza. Tam jest główna baza części zamiennych do zetora.

#17 Share jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola

Napisany 08 grudzień 2009 - 08:45

Zetor 7211- jaki tłumik? w sklepie spożywczym kupisz :lol: heheh :)

jak tam koło siebie masz jakaś składnie części do traktorów to zapytaj a jak nie to może ci sprowadzą jak nie mają
I LOVE YOU, @BICZYSS :*

#18 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 13:46

Zetor 7211- jaki tłumik? poszukaj w anonse tam kiedyś widziałem

#19 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 26 luty 2010 - 20:23

Zetor 7211- jaki tłumik? Witam. Mam pytanie: Czy to prawda że jak chciałbym zmienić swój tłumik na ten ładny gięty co jest w xx45 , To kolektor pęknie i nie wytrzyma? Facet z agromy mówił ze nie wytrzyma kolektor ,bo ten gięty tłumik jest za ciężki.Co wy o tym myślicie? Znajomy zmienil 2 dni temu i ładny ma dzwięk, mój sie powoli "sypie" więc planuje go zmienić . Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share radki1

radki1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:42

Zetor 7211- jaki tłumik? mówisz o tym nowszym modelu??? Tym okragłym?