Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomoc w wyborze prasy

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:20

pomoc w wyborze prasy Wy tym roku planuje kupic prase łancuchowa lub walcowa no i tu problem sie zaczyna bo kiszonki i siana robiłbym okolo 300 bel rocznie i 1000 bel słomy. Interesuje mnnie nowa prasa z metal fachu, nowa sipma lub uzywany claas 46 lub roland 250.Ktora z tych pras jest lepsza i czy w walcowej nie beda zatrzymywac sie baloty . Z gory dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomoc w wyborze prasy Dzisiaj, 22:09
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:27

pomoc w wyborze prasy Jak dla Ciebie to polecam walcowo - łańcuchową, zdarza się że można zapchać podbieracz w prasie surową trawą a wtedy gł pręty łańcycha niemiłosiernie się gną. A walce tylko sie prześlizgną gdy zapchasz podbieracz, a łańcuchy są dobre do słomy więc dla Ciebie tylko ten rodzaj pras- przynajmniej taką wybrałbym do sianokiszonki i słomy. Pozdrawiam

#3 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2010 - 20:03

pomoc w wyborze prasy Ja się nie zgodzę ze swoim przedmówcą, mam prasę walcową i nie zdarzyło mi się jeszcze zapchać podbieracz, ani nigdy nie zatrzymała mi się bela w komorze. Moim zdaniem prasy walcowe bardzo dobrze zbijają baloty zarówno ze słomy jak i z siana czy sianokiszonki.
Deutz is Power!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:06

pomoc w wyborze prasy w prasie walcowej jest praktycznie nie możliwe zapchanie podbieracza, tuż za nim znajduje się rotor wiec on wszystko zbiera na bieżąco z podbieraka.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:09

pomoc w wyborze prasy A ktra prasa rzadziej się zapycha metalfach czy sipma z 279/1, bo że sipma lubi się zapycha to ja wiem, tylko ciekaw jestem czy jest z tym lepiej w metalfachu czy to samo?

#6 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 26 luty 2010 - 20:13

pomoc w wyborze prasy polecam metal-fach dobry zgniot podbieracz też się nie zatyka i kiszonka wychodzi dobrej jakości jesli surowiec jest odpowiedni...
KPK Kumurun Team...

#7 Share pawel2450

pawel2450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:19

pomoc w wyborze prasy ja posiadam sipme i bardzo łatwo ją udławić myśle że z metel fachu była by leprza. Ale osobiście polecałbym Ci prasę claasa używaną wzmocnioną wersje to naprawde mocne prasy i wydajne, kolega ma i moja sipma nie ma szans do claasa. Nie pamiętam dokładnie emblematu wiem tylk że to roland i w dodatku jakaś wzmacniana wersja. łaćuch główny jest gruby jak noga:) i wogóle solidna maszyna także polecam claasa. Sam osobiście mam ochote na jakąś prase john deere na pasy ale narazie nie mam kasy zobaczymy później.

#8 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:04

pomoc w wyborze prasy jeśli chodzi o Claas to ta wersja ,,wzmocniona" ma po modelu dopisek litery ,,S" lub też w innych modelach ,,SILAGE". maszyna niczym się nie różni od zwykłego modelu poza dwoma innymi (grubszymi) łańcuchami i średnicą wałka na której osadzone są koła zębate.

#9 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 26 luty 2010 - 21:25

pomoc w wyborze prasy polecam ci nową prasę. skoro robisz ok 1300 bel hmmm to sporo. ale moim zdaniem nie ma co sie wygłupiac i na darmo wydawać kase, polska z metal fachu jest na licencji claasa. znakomita prasa i sporo tansza. Po co marnować pieniądze

#10 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:53

pomoc w wyborze prasy

Ja się nie zgodzę ze swoim przedmówcą, mam prasę walcową i nie zdarzyło mi się jeszcze zapchać podbieracz, ani nigdy nie zatrzymała mi się bela w komorze. Moim zdaniem prasy walcowe bardzo dobrze zbijają baloty zarówno ze słomy jak i z siana czy sianokiszonki.

Mówiłem o łańcuchowej gdzie po zapchaniu pręty się gną gdyż one wygarniają trawę w górę między osłoną z przodu a łańcuchem. Mówię o prasie bez rotoru- tańsze rozwiązanie i na 300 balotów kiszonki szkoda pchać kasę w coś co pobiera więcej kucy i wiadomo kolejny elemnt podatny na awarię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 luty 2010 - 19:02

pomoc w wyborze prasy A co sadzicie o prasie z metal fachu

#12 Share marlip91

marlip91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 luty 2010 - 19:48

pomoc w wyborze prasy A nie lepsza byłaby nowa prasa łańcuchowo walcowa z famarolu? Też zastanawiam się nad kupnem nowej prasy i ta mi się podoba gdyż szybko owija belkę na 2 sznurki. Co o niej sądzicie??

#13 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 27 luty 2010 - 20:02

pomoc w wyborze prasy Na taki areał polecam sipmę. Nie przemęczy się. ;)

#14 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 27 luty 2010 - 20:43

pomoc w wyborze prasy Kolego moim zdaniem bierz rollant 250;) Sam jestem użytkownikiem rollant 66 i prasa naprawde jest godna polecenia, jedyne co do wymiany to łożyska i łańcuchy ale to nie często te wymiany, po za tym możesz smarować i w pole ;) Nie baw się w polskie prasy, weź zachodnią i napewno nie pożałujesz;)

#15 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 27 luty 2010 - 22:08

pomoc w wyborze prasy @ 8185 co ty piszesz kolego? Claas jest w tej samej cenie to po pierwsze. MF jest na licencji Welger - rp12 czyli starsza konstrukcja. Znakomita na pewno nie jest. ;) I co z tego, że jest nowa? Ja bym wybrał Rollanda 250, ma rotor, jeszcze jakby noże miała to już w ogóle piękna sprawa do kiszonek. :P Czym zamierzasz targać tę prasę?
KPK - Ochrona

#16 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 27 luty 2010 - 22:49

pomoc w wyborze prasy mi dealer mówił co innego, bo w tym tygodniu odbieraliśmy z wujem. lepsza od MF jest chociazby farmrolu rolu (przynajmniej w gazetach). znakomita fakt nie jest, ale proporcjonalnie do ceny to jakość jest niezła ;)

i cale zycie nowy sprzet to nowy i zdania nie zmienie. Nie ma co pchać sie w stary "złom" szkoda zdrowia i nerwów

#17 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 28 luty 2010 - 09:34

pomoc w wyborze prasy Ja uważam, że i nowe i stare się psują, a jak za ta cenę można mieć lepszą(Claas) to wybór jest oczywisty.
KPK - Ochrona

#18 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 28 luty 2010 - 16:50

pomoc w wyborze prasy czy lepsza to niewiem. skoro już ktoś ją sprzedaje to zazwyczaj znaczy ze jest juz w pewnym stopniu zużyta

#19 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 luty 2010 - 17:40

pomoc w wyborze prasy Według mnie też co nowa to nowa.Używana już na pewno trochę zrobiła ,a i nie wiadomo jak była eksploatowana.Osobiście posiadam już 3-ci sezon Metal-Fach i jestem zadowolony,jest warta swojej ceny ,a też robimy z 1300 bel na sezon.

Jeszcze dużo zależy od różnicy w cenach i rocznikach,ale jeśli jest niewielka to bierz metal-fach.Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 28 luty 2010 - 17:43

pomoc w wyborze prasy Metal-Fach to jest to samo co Sokółka??
Deutz is Power!