proximaplus

Nowy ciągnik z turem

Polecane posty

proximaplus    11

Chciałbym sie was zapytać jaki byłby najlepszy nowy ciągnik z turem do mocy 70km.Chciałbym taki traktor który mało pali i ma duży skręt.Traktor ten ma być pomocniczy.Ma do wyboru:Lamborghini,New Holland,John Deere,Massey Ferguson,Valtra,Farmtrac,Same i Deutz Fahr.Który z tych traktorów kupili???


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Po pierwsze to trzeba było dodać modele jakie cię interesują

Po drugie ile masz kasy

Po trzecie co poza pracą z ładowaczem będzie robić

Po czwarte za taką prowokację założenia tematu od tak sobie to powinny być procenty Porównujesz JD i Valtrę do Farmtraca, a dlaczego nie uwzględniłeś Zetora i Fenda zapomniałeś o tych markach ;):P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

cieszkie ciągniki czyli jd mf valtra z tego wybierz z cieszkich bo tak to bedziesz latał i bedzie ie podnosci :Dzalerzy jaka kasa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

faktycznie dziwne porónanie tych ciągników. podaj cenę jaką masz zamiar przeznaczyć to moze więcej wyjaśni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

cieszkie ciągniki czyli jd mf valtra z tego wybierz z cieszkich bo tak to bedziesz latał i bedzie ie podnosci :Dzalerzy jaka kasa:D

człowieku ty chodziłeś kiedyś do szkoły ????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Po pierwsze to trzeba było dodać modele jakie cię interesują

Po drugie ile masz kasy

Po trzecie co poza pracą z ładowaczem będzie robić

Po czwarte za taką prowokację założenia tematu od tak sobie to powinny być procenty Porównujesz JD i Valtrę do Farmtraca, a dlaczego nie uwzględniłeś Zetora i Fenda zapomniałeś o tych markach :P;)

Nie uwzględnił zetora bo napisał że chce ciągnik który mało pali ( taki mały żarcik ), a zetora już ma :D

ps. same deutz fahr i lamborghini w przedziale tej mocy to będą te same ciągniki tylko w różnych kolorach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ja bym ci polecił kupić Farmtraca 675 DT ponieważ jest to traktor oszczędny w paliwie, jest zwrotny, ma 4x4, ma 73.5 km, jest to ciągnik nie drogi.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

hahah case to to samo co NH chodziłem do szkoły ale sie nie przykładam do pisania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
szkoły ale sie nie przykładam do pisania:P

właśnie ujawniłeś swoja inteligencję, nie dość że walisz błąd ortograficzny za błędem to jeszcze sam się z tego śmiejesz.

Regulamin czytałeś

Administrator ma prawo udzielić mu ostrzeżenia. Do sytuacji, wskazanych w zdaniu poprzedzającym zalicza się w szczególności:

f. niestosowanie się do zasad polskiej pisowni

Chłopie zastanów się trochę ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Ja polecił bym Kubote M7040. Mało pali, promień skrętu jest naprawdę bardzo mały, bardzo dobrze pracuje się z rewersem no i klima w standardzie ;) minus to waga, raczej zdało by się zainwestować w jakiś tylny obciążnik do niej. Co do innych ciągników jak JD czy Fendt to klasa sama w sobie, nie ma się co zastanawiać tylko chyba gorzej z $$$$$$ ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tylko ile kosztuje. Dodatkowo przy skrętnej jest zmniejszony nacisk na oś


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Nie uwzględnił zetora bo napisał że chce ciągnik który mało pali ( taki mały żarcik ), a zetora już ma ;)

ps. same deutz fahr i lamborghini w przedziale tej mocy to będą te same ciągniki tylko w różnych kolorach :P

 

Ferdek coś w tym może być spójrz na nick...hehe Przeglądam galerie więc ma Zetora, no ale oczywiście nie to może być powodem....

Ja również stawiałbym na coś z sdf, cena wydaje się być przestępna do jakości wykonania, no i też raczej dużo nie pali... Chyba że autor ma dużo kasy to może sobie kupić Valtre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Cena to myśle że gdzieś tak do 130 tyś.A i traktor ma być pomocniczy,ma być używany głównie do prac przy użtykach zielonych.

P.S Nie chcem zetora bo mam już 8441 i jest zły jak cholera.Ma takie awarie że szok,a ma dopiero 221mth.


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A cena brutto mam rozumieć???

Bez tura to może agroplusika byś dostał w standardzie, przy promocji jak teraz jest, ale z turem to ciężko... Pozostanie Ci Farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Tak cena brutto ale bez tura.

A i czy moglibyście podać mi symbol valtry jaka ma 70km??

Nie wiem jaki ciągnik będzie najlepszy i proszę żebyście mi doradzili.


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Cena to myśle że gdzieś tak do 130 tyś.A i traktor ma być pomocniczy,ma być używany głównie do prac przy użtykach zielonych.

P.S Nie chcem zetora bo mam już 8441 i jest zły jak cholera.Ma takie awarie że szok,a ma dopiero 221mth.

A jednak w końcu mogę to napisać, trzeba było kupić farmtracka przynajmniej by się nie psuł he he ( przepraszam, bez urazy ale musiałem to napisać he)

Raz się zawiodłeś na ciągniku, zanik kupisz następny polecam popytać o ceny części do modeli które Cię interesują, ale nie dielera, bo każdy dieler ma coś z diabła i tylko czyha na podpis cyrografu czyt. proformy, popytaj w wyspecjalizowanych serwisach, bo sdf dobre maszyny i mało awaryjne ale z kolei części drogie, zapytaj też o ceny części do farmtracka, no a jak sdf, to czy ja wiem, nie lepiej mieć 2 byczki, jak już chcesz wydać 130 tyś to ja bym stawiał jednak na agrofarma/r3 bo cena ta sama co i za agroplusa ( do agroplusa dobierasz większe koła w agrofarm stykną standardowe) a w lekkich pracach spalanie jest niskie, przemyśl to czy jest sens kupować ciągniczek 65km jak za 5 tyś więcej możesz mieć 2gi 80km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Wiesz ciągnik ma być brany na PROW.A ja mam już jeden z PROW-u i ma 82km i nie wiem czy dadzą mi taki sam drugi.Dodam że traktor z PROW-u(zetor 8441)był brany w 2008r.I nie jestem pewien czy dadzą mi taką samą moc.


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jak chcesz z sdf to bierz agroplusa 67 czy r2 66 3 cyl turbo 67km, tylko koniecznie z rewersem hydraulicznym i największe koła jakie dają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Na Valtrach to się nie znam zbytnio, ale wiem że najmniejsza jest A72

Napisz ile masz ziemi i czy jakąś hodowle. Jeżeli masz już jeden nowy to drugi o podobnej mocy bedzie ciężko otrzymać, więc Agrofarm odpada, no ale to zależy ile masz ha... Jeżeli bez tura to powinieneś dostać agroplusika/r2 w 3 cyl będzie napewno oszczędny, do lekkich prac oraz tura styknie Ci w zupełności

 

Dla przykładu Agrofarma 410 w ecoline da się wyrwać za 112 tyś netto z obciążnikami, szerszymi laczkami, radiem i podnośnikiem 4300kg. To 3cyl tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dla przykładu, to agrofarm ecoline był w cenie agroplusa 77, a agroplus 67 był niecałe 5 tyś tańśzy, a tak wogóle jak by przeszedł to agroplus 77 byłby właśnie idealny 4 cyl same-owskie wolnossące, o ile teraz przez te euro 3 nie popaprali tej jednostki przez dołożenie turba, ale jeśli jest dalej ten model 77 bez turba to ideał do lekkich prac, bo silnik duży 4cyl i nie ma turba i w miarę oszczędny i bardzo niewysilona jednostka 73km, podczas gdy z tego silnika są modele 110km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Mam 35ha.A możesz mi powiedzieć dlaczego największe koła jakie dają??


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeszcze pytasz, na szerokich oponach nie niszczysz darni na łąkach, jazda takim ciągnikiem to jak wałowanie, a w około obory nie zrobisz poligonu że w gumofilcach się przejść nie da, same zalety, nie ugniatasz gleby i w ogóle same plusy, minus to jazda po głębokim śniegu ;) , ogólnie w sdf to jest tak że przód rozstawiają szerzej i jak masz szersze laczki to ślad zostawiasz taki że przednie idą o 5-10cm szerzej jak tylne i ślad traktora ma ze 60 cm x2 jakbyś wał 120cm ciągnął po łące :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj