Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe?

94 odpowiedzi na ten temat

#81 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 09:46

Gdy ja oglądałem Pottingera zawieszanego, wybierając siewnik do gospodarstwa, takie coś było również w siewniku zawieszanym.

jak już sam teraz zauważyłeś, taka centralna regulacja jest tylko w siewniku nadbudowanym z podwójnymi redlicami talerzowymi (a wiec w takim, gdzie kółka kopiujące są w standardzie). Wniosek z tego taki, że ta regulacja też odbywa się za sprawą kółek kopiujących.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Dzisiaj, 09:42
  •  

#82 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 19:15

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Trochę inaczej napisałem ...

#83 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:49

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Witam
Jaki może być koszt przerobienia Amazone D8,D9 i podobnych na redlice talerzowe?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#84 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:57

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Taniej bedzie siewnik kupić, bo nowe to 800 na pawno za sztukę. Do Accorda z 5 lat temu plastyk kosztował 160 a metal 100 zł plus pisty i mocowania.

#85 Share Wiesi0

Wiesi0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 luty 2015 - 12:15

Witam

Mam problem z kupnem siewnika, bo miałem kupić siewnik z stopkami redlicowymi, widziałem efekty siania takiego siewnika, a trafił mi się z talerzowymi w niezłym stanie i tanio i niewiem czy go kupić, nie wiem jak to sieje bo niema zadnego filmiku na yuotube z siewnikiem amazone z jednym talerzem na redlicy a w okolicy mają tylko z dwoma czy to nie zadna lipa lub nie za udany typ. Czy ziarko jest dobrze przysypane i trafia w dołek w kongsklide jest prowadniczka co kieruje ziarko w dołek.Jakie są wasze opinnie co do amazone z redlica z jednym talerzem.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie3733.jpg
  • Zdjęcie3741.jpg
  • 20150224_093706.jpg

#86 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 24 luty 2015 - 20:10

Kuzyn ma takiego i nie narzeka, a ponad 100 rocznie sieje, miał problem na początku, okazało się że regulacja głębokości, te blachy z boku, co redlica się ślizga, były źle ustawione i bardzo głęboko siał, przez co wschody były kiepskie. Ma go z 6-7 lat więc jakby coś było nie tak to by się go pozbył.

Ja miałem Accorda Białoruskiego też na jednym talerzu i nie byłem zadowolony, słabe wschody. dziwnie siał.

Od zagartywania służą pazurki z  tyłu.

Teraz mam Focusa z Uni na dwóch talerzach i jestem bardzo zadowolony, z tego systemu, gorzej z jakością wykonania i trwałością.

3 rok użytkowania 320 ha i wszystkie redlice wróciły do fabryki na generalny remont.

#87 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 luty 2015 - 20:08

mam amazone D7 na talerzach, piękna sprawa, nie ma mowy żeby się zapchał  a sieje w różnych warunkach ( bezorkowo po kukurydzy na kiszonkę) i na grabkach leżących. równe wschody. Ale na ziemiach piaszczystych trza luzować docisk bo za głęboko się pakuje

#88 Share Wiesi0

Wiesi0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:03

Dzienki, to znaczy ze na takich grabkach jak te na zdienciu? ,a po bronie wirnikowej amazona z pełnym wałem packera za głęboko pracował nie bendzie?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 26 luty 2015 - 18:47

tak, mam takie same talerze i grabki.

docisk lżejszy i wyregulujesz głębokość

#90 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 12:20

Mam pytanie do posiadaczy Poznaniaków talerzowych: Jak się sprawują te talerze w V? Zastanawiam się nad kupnem zachodniego albo polskiego siewnika. I zachodnie mają po jednym talerzu a poznaniak ma dwa. To jest jakaś znacząca różnica? Ziemie mam ciężkie, siewnik będzie używany sam po agregacie.

#91 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 13:09

Ja mam poznaniaka talerzowego 2008 rok. Jestem zadowolony. Główna zaleta dla mnie to nie zapychanie się redlic gdy jest mokro. Wschody równe. Wada słaba jakość łożysk talerzy. Muszę przy 10 -12 talerzach je zmienić. Zaletą poznaniaka są tanie i łatwo dostępne cześć. Z Kutna przyślą w 2 dni co chcesz. Też myślałem nad zachodnim. Ale w tej cenie wolałem młodszego poznaniaka niż starego amazone.

#92 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 19:27

Ja mam poznaniaka talerzowego 2008 rok. Jestem zadowolony. Główna zaleta dla mnie to nie zapychanie się redlic gdy jest mokro. Wschody równe. Wada słaba jakość łożysk talerzy. Muszę przy 10 -12 talerzach je zmienić. Zaletą poznaniaka są tanie i łatwo dostępne cześć. Z Kutna przyślą w 2 dni co chcesz. Też myślałem nad zachodnim. Ale w tej cenie wolałem młodszego poznaniaka niż starego amazone.

Dzięki za odpowiedź ;]. Znalazłem takiego  http://olx.pl/oferta...html#8056854898

A nie spytałem, nie zostawia zboża na wierzchu? Mam starego poznaniaka i z tym jest masakra, połowa leży ;/.

#93 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 05:16

Cena spoko., wyposażenie też. Za takie pieniądze amazone czy innego zachodniego w takim stanie i wyposażeniu na pewno nie kupisz. Mi zboża nie zostawia. Grabki mają dwa miejsca regulacji. Można je ustawić do gleby, aby dobrze zagarniały. Redlice mają docisk regulowany śrubą. Do tego pracują swoja masą. Jak już masz tak twardo, że talerzowy siewnik zboże zostawi na wierzchu to klasyczna redlica na pewno będzie gorsza.

Na pewno na forum znajdziesz sporo opinii, że ten siewnik nie wysiewa jak powinien. Przyczyną często są łożyska jedno kierunkowe. naprawa kosztuje sto kilkadziesiąt zł. Ja swojego tanio kupiłem bo właściciel się przestraszył, że mu skrzynia pada.

Edytowany przez hubertuss, 10 czerwiec 2015 - 05:19.

#94 Share kazimirz11

kazimirz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 12:10

Witam,

mam siewnik Poznaniak 6 (Rol Masz Kutno) i zastanawiam się czy dałoby radę przerobić go na redlice talerzowe,bo chciałbym siać nim poplony na ściernisku( bez podorywki), podłączając go do agregatu talerzowego. I tutaj moje pytania:

-czy ktoś już kiedyś próbował go przerabiać na redlice talerzowe( czy jest wogóle taka możliwość)?

-jaki byłby przewidywany koszt takiej zabawy?

Odrazu dadam że nie zamierzam wymieniać siewnika,ponieważ mam go od nowości i jest naprawdę w bardzo dobrym stanie.

Pozdrawiam. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#95 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1707 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 12:24

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? red live wymienić to nie problem tylko chodzi o docisk tych redlic talerzowych
ZETOR TEAM

Dodaj odpowiedź