Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe?

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JohnDeere6320Premium

JohnDeere6320Premium

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 październik 2011 - 08:50

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? a czy na przykład w piachu sie nie będzie topił? jeden gość pisał ze mu sie topiły talerze i zagłeboko w piachu wchodziły tylko ze on miał hydruliczny docisk redlic

chyba ze kupić na talerzach bez docisku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Dzisiaj, 21:32
  •  

#22 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 02 październik 2011 - 09:25

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Też mam hydr. docis. Można to wyregulawać ręcznie i hydraulicznie.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#23 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 02 październik 2011 - 10:13

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Większość siewników talerzowych(jedno talerzowych) ma płozy do regulacji głębokości więc problem ze zbyt głębokim wysiewem jest rozwiązany.Osobiście od wiosny tego roku posiadam kongskilde demeter clasic 3000 na talerzach z płozami i skrobakami (poprzednio miałem poznaniakna z 1984r),Siew siewnikiem na talerzach jest o niebo lepszy od siewu na redlicach stopkowych gdyż znika cłkowicie problem ciągnienia resztek pożniwnych,lepiej przykrywa ziarno,lepiej radzi sobie w warunkach susza,mokro,znika problem z zatykaniem redlic podczas cofania do tyłu( jak to wcześniej bywało w poznaniaku).Ot takie moje wrażenia po zmianie siewnika z stopkowego na talerzowy.Może komuś pomogą w wyborze:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 02 październik 2011 - 10:19

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Jakim ciągnikiem zamierzasz ciągnąć i podnosić ten siewnik? Na talerzach siewnik jest trochę cięższy B)

#25 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 październik 2011 - 11:33

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? jeżeli tależowy to najlepiej z kółkami kopiującymi z tyłu. niestety w starszych siewnikach tego nie ma. w innym przypadku bedziesz musiał cały czas regulować docisk redlic żeby nie siały zbyt głęboko zwłaszcza jeśli masz mozaikowate gleby.
Pozatym nowe siewniki redlicowe mają dużo odstęp pomiędzy sekcjami wysiewającymi i wcale się nie zapychają w porównaniu np do starych poznaniaków

Edytowany przez lukaczmarek, 02 październik 2011 - 11:35.

#26 Share JohnDeere6320Premium

JohnDeere6320Premium

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 październik 2011 - 11:43

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Mam john deere 6320 z turem do tej pory ciągałem agregat uprawowo siewny z agro maszu na pakerze i siewnik nordsten 3m 300kg zboża i było ok.johny jest ciężki 300 kg więcej to bez różnicy

Edytowany przez Marcin91, 12 kwiecień 2012 - 18:21.

#27 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:00

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? koledzy który siewnik będzie lepszy polonez talerzowy 35tyś bru. lub poznaniak talerzowy 30,750 zł brutto czy Kongskilde CS3000 stopkowy cena 34,440 brutto z którego będę bardziej zadowolony? ziemie mam od 3 do 5 klasy będzie pracował z agregatem uni ares 3m. Czekam na odpowiedzi...

#28 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:27

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Jak dla mnie wśród wymienionych przez Ciebie modeli siewników, Polonez jest numerem 1. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli masz konkretne pytania, postaram się na nie odpowiedzieć...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#29 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 marzec 2012 - 22:20

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? podepne się pod temat. chce kupić używany siewnik (za ok. 4-5 tysi) z redlicami talerzowymi. występuje coś takiego w przyrodzie? np z amazone? może ktoś podać model/producenta? będzie używany do uprawy bezorkowej

#30 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:23

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Z taką kasą będzie ciężko może jakiś nodet albo hassia Du, bo amazone to pow. 10000zł mam kilka ale najtańszy 12000zł amazone d-8/30E z talerzami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 14:40

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? A jak jest z głębokością pracy redlicy talerzowej? czy na dobrze doprawionej glebie da się zasiać zboże na 2-3cm?
Ułożyskowanie jest awaryjne?

#32 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 20:45

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Chciałbym odświeżyć temat. Na około 30 ha w większości IV kl szukam siewnika. Pierwsza rozpatrywana opcja to dwa osobne urządzenia:
http://allegro.pl/si...2233760305.html
plus ewentualnie agregat uprawowy : http://allegro.pl/ag...2247508712.html
druga - tańsza opcja to: agregat uprawowo siewny 3m pracujący razem z siewnikiem redlicowym 3m.
Dodam, że ma to pracować razem z case jx 95.
Proszę o poradę, przeczytałem wiele postów i ciężko mi podjąć decyzję, ponieważ siewnika talerzowego nigdy na oczy nie widziałem i nie wiem jak pracuje

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 22:14

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? http://allegro.pl/si...2260659004.html To jest akurat mój siewnik , ale tak bym wolał niż tę amazonkę, według mnie to jakiś bardzo stary odnawiany siewnik.

#34 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 07:46

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Emilko. Jakie masz tereny i jakie ziemie? Jeśli ciężkie i teren nie nalezy do równin to twój case nie pociągnie 4 metrowego zestawu. Chyba że będziesz siał z prędkością 5-7 km/h
Co do agregatu z agro maszu to lepiej odpuść go sobie, są jak z plasteliny.
Na twoim miejscu kupiłbym używany dobrej firmy agregat upr-siew tylko nie wiem czy nie będzie taki za ciężki http://otomoto.pl/ag...-3m-A98336.html
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#35 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 07:47

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Ja mam koskilde demeter talerzowy. Jego zaletą jest to, że jest mechaniczny co w urzywanym sprzęcie moim zdaniem jest plusem. Co innego jak się kupuje nowy, ale urzywka to czym prostrza tym lepiej wg mnie. Drugi jego plus to to że są robione w polsce w kutnie więc części są dostępne i nie są jakoś strasznie drogie( kupowałem obudowy aparatów wysiewających po 30 zł sztuka bo ktoś paleciakiem uszkodził przy przestawianiu), mam do niego wszystkie instrukcje po polsku, tabele wysiewu, instrukcje obsługi "komputera" bo kupiłem od pierwszego właściciela. Jego dużym minusem jest to, że nie jest składany do transportu, więc jedynie jakiś wózek jakby ktoś chciał go wozić na dalsze trasy bo 4,5 to troche ciężko gdzieś dalej jechać. A talerze lepiej się sprawdzają w warunkach ekstremalnych. Np siałem koledze prosto w przemarznięte pszenżyto bo nie całe zmarzło i nie chciał go likwidować a jedynie wsiać w nie owies, sąsiad łąke podsiewał bo wymarzła dość mocno. Zwykłym to nie bardzo to widze.

#36 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 11:36

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? W pierwszym zestawie siewnik miałby pracować osobno i agregat osobno. W drugim zestawie chciałbym, aby pracowały razem. Szukam najbardziej ekonomicznego rozwiązania przy jak najmniejszej stracie na jakości pracy. Ziemie mam w większości 4 klasy na równinach, a średnia odległość pola od gospodarstwa to około 3 kilometry

#37 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:42

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Ile możesz przeznaczyć na sprzęt? Nowy czy używany?

#38 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:23

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Chciałbym kupić sprzęt aby służył mi kilka lat. Na kasie nie śpię. Jeżeli znajdę gdzieś używany w stanie nie budzącym zastrzeżeń to taki kupię. Jeżeli nie to będę musiał się skredytować i kupić nowy. W przyszłym roku będę miał do obsiania około 30 ha - więc sprzęt musi być dostosowany do takiego areału.

Edytowany przez emilko, 10 kwiecień 2012 - 20:30.

#39 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:47

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Podpisuje sie pod to co napisał PawełWlkp , tez mam demeter classic na talerzach i tez wsiewalem w pszenzyto ozime jęczmien i owies bez orania i uprawy przedsiewnej aby docisk zwiekszylem i szlo fajnie i bezkolizyjnie polecam za te pianiądze nic lepszego ( nowego) sie nie znajdzie ja kupilem nowy i narazie nie moge nic zlego powiedziec. JESTEM ZADOWOLONY rocznie obsiewam od 30 do 50 ha
co do twojego ciagnika nie wiem czy podniesie taki zestaw i go nie bedzie bujac bo siewnik wazy 650 kg z tego co pamietam + 350 kg pszenicy to masz tone i z 800 kg jakis agregat z hydropakiem w miare dobry bo talerzowy agregat z z 1200 kg a wiadomo zestaw jest dosc dlugi a JX to lekka seria ciagników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 kwiecień 2012 - 14:47

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? A ja potwierdzę to co pisał @lukaczmarek - jeśli siewnik z redlicami talerzowymi to tylko z kółkami dociskowymi - dociskiem hydraulicznym lub sprężynowym wyregulujesz sobie głębokość a kółka nie pozwolą aby na słabszej ziemi nasiona poszły za głęboko - dodatkowo nasiona w rządku masz dociśnięte i dzięki temu jest lepsze podsiąkanie wody
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Dodaj odpowiedź