andrejus

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe?

Polecane posty

andrejus    158

Witam, jestem w trakcie kupowania agregatu UNI. Siewnik poznaniak, Nie wiem jakie redlice będa lepsze? Stopkowe czy talerzowe?

Jakie sa ich wady i zalety?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Też miałem ten dylemat, które wybrać. Ja chciałem wziąść taki, z którymi nie miałbym takich problemów jak w starym poznaniaku (pół zboża na wierzchu). Dealerzy proponowali mi talerzowe, gdyż biorę agregat z wałem crosskill, a podobno to się znakomicie uzupełnia. Talerzowe są polecane szczególnie na gleby z dużo ilością resztek pożniwnych. Ja zamierzam rok orać, a rok siać po bronie talerzowej, więc tylko redlice talerzowe. Ostatecznie wybrałem siewnik Polonez na redlicach talerzowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Weź redlice talerzowe to nie będziesz miał problemu z zapychaniem się np.po kukurydzy czy resztkami pożniwnymi.Po stopkowych to zboże na wierzchu i nierówne wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Też polecam redlice talerzowe lepiej wchodzą w ziemie i nie zapychają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

A jedno pytanie czy w poznaniakach są tależe samoczyszczące czy jest tylko jeden tależ, bo jeżeli jest sam tależ to możę być prolem jeżeli będzie tylko troche wilgotno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W Poznaniakach są dwa talerze w kształcie litery V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodzioman    1

W Poznaniakach są dwa talerze w kształcie litery V.

 

Polecam szczególnie redlice talerzowe. Kto pracuję ten wie o co chodzi ;) poza tym zalezy jakie masz ziemie. Ale nie zapycha się nie ma zboża na wierzchu i ogólnie ma szerokie zastosowanie ten siewnik. u nas nawet niektórzy sieją tym trawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

A czy redlice tależowe na lekkich glebach nie będą zbyt głęboko siały? I jeszcze jedna rzecz: Zespół Dogniatająco Kopiujący - kosztułe około 5 tyś zł. Czy jest on wart swojej ceny. Spełnia duża rolę? Czy można obejść się bez tego?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Talerze w Poznaniaku nie są samoczyszczące. Takie rozwiązanie jest dopiero w Polonezie. Istnieje możliwość, że mogą się zapchać. Niemniej na pewno są lepsze niż stopkowe ;)


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja posiadam POZNIAKA THS (czyli z redlicami talerzowymi) i jak narazie jestem zadowolony. Jak wcześniej było napisane siewnik nie zapycha się, ziarno jest ładnie umieszczone pod powierzchnią gleby. Negatywne doświadczenia jakie posiadam to przy zbyt wilgotnej glebie redlice się oklejają i mogą się blokować, również na glebie, gdzie występuje duża ilość drobnych kamyków, często dochodzi do zablokowania talerzy. Ale generalnie jest OK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My posiadamy Poloneza D550 z Zespołem dogniatająco kopiującym i znacznikami przeciwschodowymi,siewnik był drogi ale warto było wywalić kase za niego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Kolego Czytaj temat uważnie, Nie pytałem o siewnik kongskilda tylko poznaniak. Zadałem również pytanie jaka rolę spełnia Zespół Dogniatająco Kopiujący a ty piszesz jakie są redlice w twoim siewniku a to ma się nijak do mojego zapytania.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie do tych co kupili te talerzowe redlice, ilu z Was siało w nieoraną glebę? O ile droższe są redlice talerzowe od stopkowych? Siał już ktoś rzepak talerzowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W Polonezie są droższe od stopkowych o ok. 6 000 zł. Też dołączam się do pytania jakie są po nich wschody rzepaku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do zapychania się redlic to gwarantuje Wam, że prędzej zapchanie agregat niż siewnik. Ktoś pisał o ziarnie na wierzchu, to zależy od ostrości redlic i docisku. :) Zazwyczaj porównanie siewnika z redlicami talerzowymi dokonujecie w stosunku do starych Poznaniaków. Przecież to przepaść konstrukcyjna. Poza tym, zobaczcie sobie siewniki zachodnie i tam redlice są w większej odległości od siebie i nic się nie zapycha i wiele innych niuansów. Czyli wychodzi 11 tyś. z kółkami, bo bez tego to redlicą stopkową w orkę nie ma co wjeżdżać. Moim zdaniem lepiej te 11 patyków dołożyć do lepszego siewnika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

Posiadamy Poloneza 3/900 D z zespołem kopiująco-dogniatającym. Po naszych doświadczeniach stwierdzam, że zakup tego wyposażenia jest nieopłacalny. Redlice mają za mały nacisk w takim siewniku, żeby koła kopiująco-dogniatające robiły swoją robotę. W większej bryle kołka podskakują na bryłach podnosząc redlice talerzową skutkiem czego ziarno jest na wierzchu.

Redlice talerzowa w Polonezie się nie zapychają i są samoczyszczące. Na pewno to jest dobra opcja dla tych, którzy myślą o innej technologi uprawy niż orkowa.

Gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym redlice talerzowe, ale nie z dwoma talerzami jak w Polonezie. Podoba mi się rozwiązanie RoTeC w siewnikach Amazone. Oprócz tego, że redlica talerzowa przecina glebę to wyposażona jest w małą stopkę, która stwarza efekt lokalnego ugniecenia ziemi jaki ma miejsce w tradycyjnych redlicach stopkowych. Tylka ta cena rozwiązań zachodnich ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić siewnik amazone do 20 tysiecy i zastanawiam sie czy kupić na talerzach czy na zwykłych redlicach mam 25 ha ziemi z czego 10 ha 3 czyli ciężkiej i 10 ha lżejszej i z 5ha 6 co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup talerzowy zawsze będzie praktykniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

talerzowy nie zapycha się np. słomą i ziemią tak jak redlicowy... nie musisz się martwić że jak przypadkowo cofniesz to leje ci się zapchają.... ja mam na redlicach i żałuję że nie wziąłem na talerzach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy na przykład w piachu sie nie będzie topił? jeden gość pisał ze mu sie topiły talerze i zagłeboko w piachu wchodziły tylko ze on miał hydruliczny docisk redlic

 

chyba ze kupić na talerzach bez docisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Też mam hydr. docis. Można to wyregulawać ręcznie i hydraulicznie.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Większość siewników talerzowych(jedno talerzowych) ma płozy do regulacji głębokości więc problem ze zbyt głębokim wysiewem jest rozwiązany.Osobiście od wiosny tego roku posiadam kongskilde demeter clasic 3000 na talerzach z płozami i skrobakami (poprzednio miałem poznaniakna z 1984r),Siew siewnikiem na talerzach jest o niebo lepszy od siewu na redlicach stopkowych gdyż znika cłkowicie problem ciągnienia resztek pożniwnych,lepiej przykrywa ziarno,lepiej radzi sobie w warunkach susza,mokro,znika problem z zatykaniem redlic podczas cofania do tyłu( jak to wcześniej bywało w poznaniaku).Ot takie moje wrażenia po zmianie siewnika z stopkowego na talerzowy.Może komuś pomogą w wyborze:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jeżeli tależowy to najlepiej z kółkami kopiującymi z tyłu. niestety w starszych siewnikach tego nie ma. w innym przypadku bedziesz musiał cały czas regulować docisk redlic żeby nie siały zbyt głęboko zwłaszcza jeśli masz mozaikowate gleby.

Pozatym nowe siewniki redlicowe mają dużo odstęp pomiędzy sekcjami wysiewającymi i wcale się nie zapychają w porównaniu np do starych poznaniaków

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez zet9540
      Witam . Mam problem nad wyborem redlic w Siewniku Agro-Masz SR300 w grę wchodzą
      1) talerzowa pojedyncza z kółkiem kopiującym
      2) talerzowa z kółkiem czyszczącym i kółkiem kopiującym
      3) dwu talerzowa z kółkiem kopiującym
      Klasa ziemi 4-6 . Proszę o propozycję
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj