Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe?

94 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 26 luty 2010 - 12:32

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Witam, jestem w trakcie kupowania agregatu UNI. Siewnik poznaniak, Nie wiem jakie redlice będa lepsze? Stopkowe czy talerzowe?
Jakie sa ich wady i zalety?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Dzisiaj, 20:18
  •  

#2 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 26 luty 2010 - 12:39

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Też miałem ten dylemat, które wybrać. Ja chciałem wziąść taki, z którymi nie miałbym takich problemów jak w starym poznaniaku (pół zboża na wierzchu). Dealerzy proponowali mi talerzowe, gdyż biorę agregat z wałem crosskill, a podobno to się znakomicie uzupełnia. Talerzowe są polecane szczególnie na gleby z dużo ilością resztek pożniwnych. Ja zamierzam rok orać, a rok siać po bronie talerzowej, więc tylko redlice talerzowe. Ostatecznie wybrałem siewnik Polonez na redlicach talerzowych.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 26 luty 2010 - 13:13

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Weź redlice talerzowe to nie będziesz miał problemu z zapychaniem się np.po kukurydzy czy resztkami pożniwnymi.Po stopkowych to zboże na wierzchu i nierówne wschody.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 luty 2010 - 13:47

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Też polecam redlice talerzowe lepiej wchodzą w ziemie i nie zapychają się.

#5 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 26 luty 2010 - 13:57

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? A jedno pytanie czy w poznaniakach są tależe samoczyszczące czy jest tylko jeden tależ, bo jeżeli jest sam tależ to możę być prolem jeżeli będzie tylko troche wilgotno.

#6 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 26 luty 2010 - 14:01

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? W Poznaniakach są dwa talerze w kształcie litery V.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#7 Share grodzioman

grodzioman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 luty 2010 - 14:51

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe?

W Poznaniakach są dwa talerze w kształcie litery V.

Polecam szczególnie redlice talerzowe. Kto pracuję ten wie o co chodzi ;) poza tym zalezy jakie masz ziemie. Ale nie zapycha się nie ma zboża na wierzchu i ogólnie ma szerokie zastosowanie ten siewnik. u nas nawet niektórzy sieją tym trawy :P

#8 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 27 luty 2010 - 12:55

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? A czy redlice tależowe na lekkich glebach nie będą zbyt głęboko siały? I jeszcze jedna rzecz: Zespół Dogniatająco Kopiujący - kosztułe około 5 tyś zł. Czy jest on wart swojej ceny. Spełnia duża rolę? Czy można obejść się bez tego?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#9 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 luty 2010 - 14:11

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Talerze w Poznaniaku nie są samoczyszczące. Takie rozwiązanie jest dopiero w Polonezie. Istnieje możliwość, że mogą się zapchać. Niemniej na pewno są lepsze niż stopkowe ;)
Everything is dust in the wind

#10 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 27 luty 2010 - 17:47

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? ja posiadam POZNIAKA THS (czyli z redlicami talerzowymi) i jak narazie jestem zadowolony. Jak wcześniej było napisane siewnik nie zapycha się, ziarno jest ładnie umieszczone pod powierzchnią gleby. Negatywne doświadczenia jakie posiadam to przy zbyt wilgotnej glebie redlice się oklejają i mogą się blokować, również na glebie, gdzie występuje duża ilość drobnych kamyków, często dochodzi do zablokowania talerzy. Ale generalnie jest OK. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 27 luty 2010 - 19:42

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? My posiadamy Poloneza D550 z Zespołem dogniatająco kopiującym i znacznikami przeciwschodowymi,siewnik był drogi ale warto było wywalić kase za niego. ;)

#12 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:31

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Ja mam siewnik Kongskilde Demeter z redlicami talerzowymi i jest bajka ;) są one pojedyncze i samoczyszczące :P

#13 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 11:23

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Kolego Czytaj temat uważnie, Nie pytałem o siewnik kongskilda tylko poznaniak. Zadałem również pytanie jaka rolę spełnia Zespół Dogniatająco Kopiujący a ty piszesz jakie są redlice w twoim siewniku a to ma się nijak do mojego zapytania.

Edytowany przez andrzej2110, 01 marzec 2010 - 13:48.
Cytowanie poprzedniego posta

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2010 - 12:42

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Pytanie do tych co kupili te talerzowe redlice, ilu z Was siało w nieoraną glebę? O ile droższe są redlice talerzowe od stopkowych? Siał już ktoś rzepak talerzowymi?

#15 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 12:49

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? W Polonezie są droższe od stopkowych o ok. 6 000 zł. Też dołączam się do pytania jakie są po nich wschody rzepaku ???

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2010 - 12:55

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Co do zapychania się redlic to gwarantuje Wam, że prędzej zapchanie agregat niż siewnik. Ktoś pisał o ziarnie na wierzchu, to zależy od ostrości redlic i docisku. :) Zazwyczaj porównanie siewnika z redlicami talerzowymi dokonujecie w stosunku do starych Poznaniaków. Przecież to przepaść konstrukcyjna. Poza tym, zobaczcie sobie siewniki zachodnie i tam redlice są w większej odległości od siebie i nic się nie zapycha i wiele innych niuansów. Czyli wychodzi 11 tyś. z kółkami, bo bez tego to redlicą stopkową w orkę nie ma co wjeżdżać. Moim zdaniem lepiej te 11 patyków dołożyć do lepszego siewnika. :)

#17 Share wagabunga

wagabunga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 14:02

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Posiadamy Poloneza 3/900 D z zespołem kopiująco-dogniatającym. Po naszych doświadczeniach stwierdzam, że zakup tego wyposażenia jest nieopłacalny. Redlice mają za mały nacisk w takim siewniku, żeby koła kopiująco-dogniatające robiły swoją robotę. W większej bryle kołka podskakują na bryłach podnosząc redlice talerzową skutkiem czego ziarno jest na wierzchu.
Redlice talerzowa w Polonezie się nie zapychają i są samoczyszczące. Na pewno to jest dobra opcja dla tych, którzy myślą o innej technologi uprawy niż orkowa.
Gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym redlice talerzowe, ale nie z dwoma talerzami jak w Polonezie. Podoba mi się rozwiązanie RoTeC w siewnikach Amazone. Oprócz tego, że redlica talerzowa przecina glebę to wyposażona jest w małą stopkę, która stwarza efekt lokalnego ugniecenia ziemi jaki ma miejsce w tradycyjnych redlicach stopkowych. Tylka ta cena rozwiązań zachodnich ... .

#18 Share JohnDeere6320Premium

JohnDeere6320Premium

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 październik 2011 - 21:20

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Mam zamiar kupić siewnik amazone do 20 tysiecy i zastanawiam sie czy kupić na talerzach czy na zwykłych redlicach mam 25 ha ziemi z czego 10 ha 3 czyli ciężkiej i 10 ha lżejszej i z 5ha 6 co o tym sądzicie??

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2011 - 23:56

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? Kup talerzowy zawsze będzie praktykniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 02 październik 2011 - 07:26

jakie redlice wybrać stopkowe czy talerzowe? talerzowy nie zapycha się np. słomą i ziemią tak jak redlicowy... nie musisz się martwić że jak przypadkowo cofniesz to leje ci się zapchają.... ja mam na redlicach i żałuję że nie wziąłem na talerzach

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Dodaj odpowiedź