antonio86

Przecinarka do metalu

Polecane posty

marcin2057    22

a jakich wymiarów  proponujecie blat, jaka wysokość blatu i  jakiej szerokości wałek, mam zamiar założyć silnik 3kW i 2800obr/min  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

Sory ;) oczywiście miało być 4kw :) A jakie obroty do tych tarcz?

 

obroty dobierasz sobie tak:

przy silniku 1420obr/min

dla 400mm obroty  2840 (czyli 2:1 przełożenie) na wałku tarczy co da Tobie 59.5m/s prędkość liniową (w zupełności starcza)

dla 350mm obroty 3313obr/min  (czyli 2.33:1 przełożenie) na wałku tarczy co da Tobie 60.7m/s prędkość liniową (w zupełności starcza)

 

przy silniku 2880obr/min

dla 400mm obroty  2880 (czyli 1:1 przełożenie) na wałku tarczy co da Tobie 60.3m/s prędkość liniową (w zupełności starcza)

dla 350mm obroty 3313obr/min  (czyli 1.17:1 przełożenie) na wałku tarczy co da tobie 61,6m/s prędkość liniową (w zupełności starcza)

 

i tak ja odrazu bym nie brał 1410-1420 obr/min chyba ze masz taki ale jak nie to daj większy ze 4-5kW bo straci moment obrotowy po przełożeniu

 

 

Ja w swojej mam 3kW i  2900obr/min i przełożenie 1:1 (60.3m/s) i tnie jak szalona ;]

www.youtube.com/watch?v=iTH_JZ-aVdk

 

Tutaj galeria budowy:

http://opisiarz.keed.pl/minigal/?dir=ukosnica&page=all

 

 

Jakby co pisz na pw/mail gg ;]

Edytowano przez TJStorm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jakie koło pasowe zastosować, na wałku mam na dwa paski 13 i średnica koła to 6cm, tarcza ma być 350mm, a silnik będzie 2,2kW -2880obr/min chyba, że uda mi się zdobyć 3kW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

a jakie koło pasowe zastosować, na wałku mam na dwa paski 13 i średnica koła to 6cm, tarcza ma być 350mm, a silnik będzie 2,2kW -2880obr/min chyba, że uda mi się zdobyć 3kW 

 

tak:

Koło pasowe na silniku: 7cm

Koło na wałku: 6cm

Tarcza: 35cm

Przełożenie: 1.17:1

obroty silnika: 2880obr/min

 

Po przeliczeniu wychodzi:

Obroty tarczy: 3360 obr/min

Prędkość liniowa tarczy: 61.6 m/s (bez poślizgu pasków)

Wystarczająca prędkość cięcia.

 

To z obliczeń: a teraz swoja drogą małe te koło pasowe na 13mm pasek z tego co się orientuje chyba wedle tabelek doboru średnicy pasków to wychodzi minimum coś koło 8mm aby pasek dobrze "nachodził" i przenosił moc ;] ale to takie moje przemyślenia ;]

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

i udało się zrobić przecinarkę z silnikiem 3kW  2870obr/min tarcza 350mm i tak koło pasowe na silniku mam 78mm a na wałku 59mm i jak tnę np profil to bardzo grzeje się profil, tak jakby się topił, jak przetnę to jeszcze przez chwilę końcówka profila jest czerwona. Czym to może być spowodowane czy za duża prędkość tarczy czy może za mała, bo jeszcze nie zrobiłem naciągu pasków i jest spory poślizg. A jakie macie pomysły na zrobienie imadłą aby przytrzymywało  cięty materiał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Prędkość tarczy na poziomie ok. 70 m/s (pomijam poślizg) więc powinno być ok.

 

W przypadku profili nie powinno być problemu ale jeżeli przy cięciu pręta pełnego to jest źle ustawienie materiału względem tarczy.

 

http://chomikuj.pl/SadekMB/Dokumenty/Parametry+potrzebne+do+budowy+pi*c5*82y+tarczowej/Obliczanie+prze*c5*82o*c5*bcenia*2c+pr*c4*99dko*c5*9bci+liniowej+dla+pi*c5*82y+tarczowej,1165692790.xls


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przede wszyskim poślizg jest temu winny, w czasie cięcia  napnij paski rurką i zobaczysz ile tracisz. Ale może i być winna tarcza do cięcia, ja używam Korunda sporadycznie  Unifam

Ja mam przykręcone imadło maszynowe takie  http://olx.pl/oferta/imadlo-maszynowe-wiertarka-stolowa-frezarka-szlifierka-CID628-ID5gjKd.html#086be645b4

za grosze kupiłem na złomie , może być coś podobnego http://olx.pl/oferta/imadlo-maszynowe-ideal-do-wiertarki-stolowej-CID628-ID8mHdn.html#c79638ef19

można też przykręcić kontownik i do niego dopierać materiał.

Zresztą wpisz na OLX lub allegro przecinarka do metalu i zobacz jak mają zrobione, przeważnie kontownik.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

naciąg paska zrobiony i teraz tnie idealnie, przyspawałem kawałek profila zamiast kątownika i jest dobrze jeszcze tylko osłony na tarcze, pasek, pomalować i będzie gotowe  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Randall    0

Witam, chcę zrobić przecinarkę do metalu, mam silnik 3fazowy 5,5kw o prędkości 1440obr/min, do tego mam koło pasowe na wałku o średnicy 100mm na dwa paski fi17, i teraz jakie koło pasowe muszę dobrać na silnik, żeby nie przekroczyć prędkości max tarczy 355mm na przykład tych 4400obr/min 80m/s o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Około 30 cm.

16393376651374688077649576867137.jpg


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Randall    0

O matko, to i nie małe, ale na przykład jeśli zechcę zastosować tarczę widiową, dla niej max obroty to chyba 2300, to koło na silniku 150mm wystarczy? a przykładowo takie koło 150mm zastosuję na tarczę dla której max obroty 4400 to będzie to miało znaczący wpływ na jej zużycie? bo na prędkość cięcia to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj