Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak to najlepiej zrobic?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:29

jak to najlepiej zrobic? witam.mam takie pytanie.dostalem w dzierzawe 6 ha z czego 3,5 ornego reszta łaka.chce skasowac tą łąke ale jak to najlepiej zrobic?czy na wiosne plytko przyorac zasiac jakis lubin i po zniwach gleboka orka?zaznaczam ze to nie zaden ugor - łaka byla systematycznie koszona tylko ze w zeszlym roku nie bylo drugiego pokosu i łaka ma okolo 25cm wysokosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak to najlepiej zrobic? Dzisiaj, 03:16
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 25 luty 2010 - 19:32

jak to najlepiej zrobic? Wal na wiosne randapem po lace i przeorz solidnie i walnij gryke.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:34

jak to najlepiej zrobic? Zastosuj oprysk Roundap i później przeoraj
kobra89 sorki w tym samym czsie pisaliśmy :P

Edytowany przez murtek3, 25 luty 2010 - 19:35.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#4 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:05

jak to najlepiej zrobic? tak jak zastosuje silna dawke randapu to pozniej mu nic nieurosnie najlepiej niech na wiosne przegruberuje a pozniej zaora

#5 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 25 luty 2010 - 20:12

jak to najlepiej zrobic? z tego co widziałem to u mnie jak niszczyli łąki to stależrzowalii a po tygodniu zaorał normalnie i posiał chyba żyto .
Miłość :P

#6 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:26

jak to najlepiej zrobic? wal randap na wiosnę albo jakiś zamienik zaorz i zasiej QQ

#7 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 25 luty 2010 - 20:45

jak to najlepiej zrobic? ja jak niszczylem trawe to kultywatorem 2razy przejechalem i jak troche przeschlo to orka....brona talerzowa tez by nie byla zla zalezy jakim sprzetem dysponujesz...zasialem żyto ozime...znajomy mial QQ i tez sie udala.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:00

jak to najlepiej zrobic? wszystko jeszcze zależy jaka trawa tam była bo jak kupkówka to łatwo uprawić ale jak perz itd to już bez randapu się nie obejdzie

wszystko jeszcze zależy jaka trawa tam była bo jak kupkówka to łatwo uprawić ale jak perz itd to już bez randapu się nie obejdzie

#9 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:02

jak to najlepiej zrobic? sprzety jakie mam do dyspozycji to glebogryzarka, zwykły kultywator agregat podorywkowy kos 3m plug 2 skibowy i 5 skibowy atlas. ja myslalem zeby to skosic rotacyjna po samej ziemi zaorac plyciutko 2 skibowym z przedpłuzkami tak aby tylko darn odwrocic zabronowac za skiba i zasiac łubin albo gorczyce i jakby troche przeroslo to znowu zaorac ale na 25cm

a jaka łaka to nie wiem ona tam z 1o-15 lat jest

#10 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 25 luty 2010 - 21:11

jak to najlepiej zrobic? no chyba ze nie chcesz nic zbierac w tym roku z tego pola...jak bys zasial QQ to gdyby tam byl perz to np Meister czu Titus sobie z nim poradza.;)

#11 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 luty 2010 - 21:16

jak to najlepiej zrobic? ja swoja lake gruberem zjezdilem i walowalem a teraz na wisne prze3oram i posieje pszenice ale moja laka by7la posiana swierzo 3 lata temu . rok temu7 sasiadowi przeoralem i posial jeczmien jary i bylo ok ale mam dobry plug i nie bylo znac ze to bya orka na lace

#12 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 25 luty 2010 - 21:29

jak to najlepiej zrobic? Witam... Jak nisczyłem łąke to najpierw przejechałem agregatem podorywkowym przeorałem to tak do 20cm i posiałem QQ a na perz i trawe jak się pojawiła kupiłem Milagro i poradził sobie z tym... pozdro
KPK Kumurun Team...

#13 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 25 luty 2010 - 22:14

jak to najlepiej zrobic? kolega jak kasował łąke to najpierw przejechał kosem , potem 2 razy zabronował i potem głęboko zaorał , możesz na zgruberowane (przed bronowaniem ) zastosować , jakiś mocznik , albo poprostu pognoić ;) żeby trawa szybciej się rozłożyła i przerobiła :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 luty 2010 - 22:21

jak to najlepiej zrobic? ja przejechalem gruberem, dalem obornik i zaoralem na 25-30 cm i zasialem QQ i to byl blad. kukurydza kompletnie sie nie udala, byla rzadka. bo wiadomo ze gleba po 5 letniej lace nie jest najlepszej jakosci. ja proponuje podorac lub przejechac agregatem scierniskowym i zasiac gorczyce lub lubin i po zniwach dac obornik i zaorac na gleboko. potem zasiej pszenzyto. nie radze nic siac na wiosne bo sie nie oplaca. a jesli masz maly plug to mozesz sobie nie poradzic z zaoraniem tego na raz. wiec podorywke i tak musisz zrobic, a jak te wszystkie zabiegi zrobisz to na siew czegokolwiek jarego bedzie juz za pozno. ja po agregacie podorywkowym zaoralem to na raz ale latwo nie bylo. http://www.agrofoto....mage&img=137083 mniej wiecej tak to wygladalo ;) http://www.agrofoto....mage&img=137085
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy