Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 luty 2010 - 17:30

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy http://www.agrofoto....mage&img=196691 mam taki model rozrzutnika i zaczep się wygioł tak że właściwie to już bardziej na górny pasuje niż na dolny no i padł pomysł podspawania 2 ceowników od spodu do ramy tak żeby zespawać to z wzdłużnicami takie przedłużenie wzdłużnic :P i to zakończyć zaczepem wałek wom będzie pod spodem i tutaj już nie chodzi i wykonanie tego projektu bo wszystko sobie przemyślałem a o kwestie czy ciągnik sobie z tym poradzi, a ciągniki to c 330 i c 360 ewentualnie 4514, tzn. zachodnie rozrzutniki są na górny zaczep czy tutaj ani to duży rozrzutnik ani co tyle że oś jest dość daleko czy wogóle jazda z pełnym będzie możliwa, czy c 360 nie będzie stawało z tym dęba, c 330 wiem że może mieć kłopot ale c 360 czy będzie chodziła, jaki nacisk na zaczep mają takie rozrzutniki? jaki nacisk wytrzymują górne zaczepy w ciągnikach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Dzisiaj, 19:21
  •  

#2 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2010 - 18:09

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy myślę ze będzie jeszcze lepiej będzie mniejszy nacisk na ciągnik i w dobrych warunkach nawet c330 sobie poradzi. to tylko moje zdanie na ten tamat

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:13

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy nie wiem co z tym rozrzutnikiem było robione ze taki dyszel sie wygioł. Popatrz sobie teraz na zaczep górny w ciagniku i porównaj. Zaczepy górne w tych ciagnikach co podałeś sa przeznaczone raczej do ciagniecia maja gumową amortyzacje więc nie wiem co z tego wyjdzie. Jakim sposobem ma byc mniejszy nacisk skoro os pozostaje na swojm miejscu.

#4 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:17

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Znajomy ma rozrzutnik 1-osiowy i też przerobił zaczep na górny .Z rozrzutnikiem współpracuje MF 255 bez najmniejszego problemu,co do c- 330 to nie wiem czy da rade.Przecież beczkowozy sprowadzane z zachodu są na górny zaczep i mają jedną oś.Ciągane są C-360 czy fergusonem bez problemu.

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:22

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Popierwsze w zachonich ciagnikach zaczepy górne sa mocniejsze i nie maja amortyzacji gumowej. Takie przyczepy czy rozrzutniki jednoosiowe na górny zaczep fabrycznie robione maja os bardziej na środku co zmniejsza nacisk na zaczep ten rozrzutnik ma oś daleko z tyłu . Jak pogiołes taki gruby dyszel pomysl co stanie się z zaczepem.

#6 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:32

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Zgiąć to się nie zgioł raczej przez 30 lat obsiadł na śrubach, pzregnił troche i wlazł w rame a kilka lat temu urwałem ucho i przyspawane po wierzchu także jest dużo dużo obnizony i nic by mi to nie przeszkadzało gdyby nie to że jak jest tak nisko to taśma pcha pod górę i lisztyw kosi bardzo częśto i łańcuchy się wyciągają

#7 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:37

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy No nie wiem czy to zda egzamin zobacz sobie jaki jest ten zaczep w c-260 on nie jest przystosowany do tego. Np. w ursusie podczepisz ten rozrzutnik ale do zetora to nie ponieważ aby dostać się do wałka trzeba zdjąć górny zaczep. Moim zdaneim dobry spawacz troche ceuwki i masz pożądnie zrobione na dolny zaczep.:P

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:45

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Sąsiad ma przyczepę zbierającą do siana na górny zaczep i ciąga c 360 :P

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:00

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Siano waży troche mniej niz obornik ale eksperyment mozna zrobic ja bym odciol dyszel tam gdzie sie zgioł kupił troche żelastwa i wstawił na nowo.

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:04

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy chyba kolego przyczepą zbierającą nie robiłeś, jak dobrze zbita siana to jak grzebień podrzuca to cały ciągnik podskakuje i przyczepa na zaczepie skacze, a w zbieraczce całą mase masz na początku na dyszlu :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Dzisiaj, 19:21
  •  

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:30

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Wiesz zalezy kto ile obornika naładuje.

#12 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:32

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Popieram, rozrzutnik na górny zaczep ma:
-mniejszy nacisk na zaczep w porównaniu z dolnym
-ciągnik ma większy uciąg (podczas ciągnienia ciężaru cały przód ciągnika stawia się tylko na tylnich kołach plus masa rozrzutnika i wtedy traktor idze jak czołg)
-minusem jest to, że jeśli będzie za ciężko to przednie koła w powietrzu i jest pozamiatane :P
Jeśli chodzi o mocowanie zaczepu przy ciągniku to już inna sprawa...

#13 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 25 luty 2010 - 19:35

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy żeby to wyszło to musisz ten dyszel odkręcić od ramy i go przekręcić tak jak u pras inaczej nie ma co kombinować, spawać bo nie będzie wałek pasować
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#14 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:52

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Zapomniałem zapytać o najważniejsze ile kosztuje 1mb ceownika 100mm?

jesli chodzi o moje obway to widziałem już jak wygląda ciągnik z jednosiówką na górnym zaczepie, po prostu ciągnik zrobi świece a potem trzeba linkami ściągać bo zaczep przeważy do ziemi i koniec, znajomego mtz koparka łyżką sprowadzał na ziemie i to jest jedyny problem którego się boje, a co do obracania zaczpu to tam nie ma czego obracać bo to skorupka tylko :P

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:04

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Masa ceownika C 100 ok co daje nam: 10,6 kg/mb *3zł/kg = ok. 30 zł/mb lub ekonomiczny C 100E ok 8,6kg/mb*3zł/kg= ok 26 zł/mb

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#16 Share lukaz

lukaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:16

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy hej jeśli masz taki pomysł to myślę że warto spróbować wszystkie rozrzutniki jakie widziałem w helweti miałya zaczep górny a w polsce jeden z producentów jednosiowych ma też taką morzliwość jeżeli macie jednoośiowe przypatrzcie się czy zaczep pod kipa nie jest na śruby skręcany . Takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze gdyrz wałek jest pod zaczepem. a co do świec traktorem to jest to troszkę przesadzone.

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 25 luty 2010 - 20:36

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy ceownika poszukaj na złomie dobry kawałek się znajdzie ;)

Co do zaczepu w czarnych białostockich przekładało się go na górny przez obrót o 180 może i Ty tak masz najlepiej postaw rozrzutnik na równym wywal zaczep i jakąś blachę czy nawet deskę wywierć dziury i pomierz jak pasuje do ciągnika na dół i obrót na górę :P ewentualnie wywierć dodatkowe dziury by w razie czego móc mieć i tak i tak .

Na górnym przód będzie unosić ale zależy jeszcze jakie są odległości bo w 360 np górny mniej wystaje do tyłu od dolnego z 10 cm to oznacza że przód na górnym podniesie pod sporą górę albo na mokrym jak koleiny będą się tworzyć w polu

#18 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 25 luty 2010 - 21:12

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Rozwiązanie na górny zaczep jest dobre jeśli masz równe pola ale jeśli są górki to jest bardzo niebezpieczne ponieważ zjeżdżając z górki bardzo odciąża się tył aż do utraty przyczepności, jeśli jeszcze w tym czasie zasunie cię w bok to 100% że położy ciągnik. Widziałem taki mumer z "sosowozem"
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#19 Share bartek330

bartek330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 luty 2010 - 22:12

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Według mnie możesz śmiało przerabiać ;) Mój sąsiad ma przerobiony na górny zaczep tylko że z dwuosiowego,pożyczam go czasem do C-330 i spokojnie daje rade choć nacisk na zaczep jest większy niż w zwykłym jednoosiowym i z pełnym przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła podrywa przód do góry,ale przy normalnym użytkowaniu nie ma czegoś takiego że przód wstaje do nieba :P
Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 26 luty 2010 - 08:24

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Ale nie obrucę tego zaczepu bo już jest pospawany i przyspawany do ramy bo wygnił i już dawno by się załamał, co do świec to sam widziałem jak taką krótką wywrotką jednosiową koleś ruszył z pełną piachem 3p i zaczep 2 kółki znalazł się na glebie a ciągnik zrobił świece i łyżką koparki trzeba było stawiać na dół, także sam nie wiem, no ale jak piszecie że ciapek chodzi to może coś z tego będzie ;)