Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 luty 2010 - 11:10

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Nie wolno mi zdjęć wstawiać, ale tutaj jest zdjęcie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Dzisiaj, 08:05
  •  

#22 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 luty 2010 - 11:12

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Ale to jest wersja advance ;) A ja potrzebuje zdjęcie wersji Hi-tech

#23 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 luty 2010 - 11:14

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Niżej ;) 4 zdjęcie.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#24 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 luty 2010 - 11:16

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort A po wiec mi ona ma półbiegi czy coś ?
Wykorzystujesz ją może czasami do orki ?

#25 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 luty 2010 - 11:20

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Tak ma dwie przekładnie do wyboru 24+24R i 36+36 z biegami pełzającymi, półbiegi są bo teraz chyba już nie ma nowoczesnych skrzyń bez półbiegów
Do orki były U1614, Valmet Mega 8800, Zetor 16145, a teraz Valtry T182
Raz orkę robiliśmy N91 z pługiem UG zagonowy 4 skiby chyba 40 ale nie pamiętam jaki bo to pług znajomego

#26 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 luty 2010 - 11:25

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Oj to widzę dóże gospodarstwo ;)

Ale ogólnie wygodna kabina? i dobrze wyciszona?

#27 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 luty 2010 - 11:27

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort 73dB ma w papierach. Kabina jest wygodna, fotel jest bardzo ergonomiczny i można spokojnie 10 godzin robić dziennie z przerwą obiadową i krótkimi przerwami wynikającymi z przestawiania sprzętu

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2010 - 15:12

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Łukasz-ja podnoszę nieraz i 800 kg Zetorem na krzywym polu-to jest dopiero hardcore-to jak wchodzenie po piorunochronie-tyle że w czasie burzy Dodany obrazek .

#29 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 26 luty 2010 - 16:39

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort ja mam JD 5080R i jak na razie wszystko w najlepszym porządku, jestem bardzo zadowolony. dodam ze jest bardzo zwrotny i gabaryty ma tez całkiem całkiem. :P

Szczerze mówiąc obie marki są bardzo porównywalne. komfort, wyposażenie bardzo podobne. Którego byś nie wziął napeqwno nie stracisz. ;)

Chociaż JD jest bardziej sprawdzoną marką, to nie należy rezygnować z valtry. wiem ze ci nie ułatwiłem wyboru, ale obojętnie którego weźmiesz topowinieneś być zadowolony :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 luty 2010 - 17:12

podnoszę nieraz i 800 kg Zetorem na krzywym polu

No to wiesz o co mi chodzi jak ciągnik się giba ;)

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2010 - 17:25

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Wiesz-nie jestem z tych strachliwych Dodany obrazek -zresztą tak jak pisze kolega powyżej i to dobre i to dobre-tyle że zdaje się ten JD jest cokolwiek tańszy niż owa Valtra-nie wiem jak teraz ale parę lat temu za Valtrę A 82 chcieli odemnie prawie 20 tys więcej niż za JD 5720-no comment po prostu.

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:01

Łukasz-ja podnoszę nieraz i 800 kg Zetorem na krzywym polu-to jest dopiero hardcore-to jak wchodzenie po piorunochronie-tyle że w czasie burzy ;) .

To słabo ja wstawiałem paletę cegły 1400 kg bez przeciwwagi pod strop na pełnym wysięgniku, jak przy samej górze podnosiło tył to paleta opierała się o mur. :P

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:09

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort No wiesz 800 kg Zetorkiem to jak 1800 JD Dodany obrazek -kiedyś naprawdę miałem miękko gdy przy podniesionym Turze właśnie z taką porządną belką jedno kółko wpadło w jakiś dołek a drugie wspięło się na jakiś kamyczek-jak mnie machnęło to uratowało mnie tylko to że dałem "cała naprzód" żeby opuścić wysięgnik-ponoć lewa strona w ciągniku podniosła się o metr !-no a potem gruchnęła na ziemię-od tamtej pory mam cholerny szacunek do tego wytworu czeskiej myśli technicznej...

#34 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:14

od tamtej pory mam cholerny szacunek do tego wytworu czeskiej myśli technicznej...

Czechosłowackiej, jeśli już :P
Ale to trzeba przyznać, człowiek dowiaduje się bardzo wiele o swoim ciągniki w sytuacji ekstremalnej z ładowaczem czołowym ;)

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:19

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Eee tam -Zetora skonstruował brat Lecha-Czech Dodany obrazek .Słowak tylko troche pomógł...

#36 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:30

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort Wpadłem wczoraj do dealera obejrzeć Valtrę i zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Na Polagrze nie miałem czasu jej obejrzeć, ale mam porównanie do MF5435 i JD(chyba wystawiony był 5080R) i Wykonanie było wg mnie na takim samym poziomie. Pedał gazu nie podoba mi się w JD, reszta jest może trochę bardziej ergonomiczna niż w Valtrze, tylko że taka N92 to wygląda niemal tak samo jak Forterra kuzyna 115KM i to mi się w nim podoba.
Wszystkie 3 modele mają fajne skrzynie, z biegami załączanymi pod obciążeniem (JD 4 biegi automatycznie pod obciążeniem a Valtra 3) Jednak cenowo wypada najlepiej Valtra, i ja biorę Valtrę. JD jest o wiele lżejszy i ma mniejszy udźwig, a mimo, że będzie głównie do lekkich prac ciągnik nie wykluczone, że z 4 skibwym obrotowym również będzie śmigał, gdzie N92 spokojnie sobie z nim poradzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 27 luty 2010 - 11:37

Valtra N82HiTech czy JohnDeere 5090r Comfort To jakieś małe skiby muszą byc, my do N91 zapieliśmy UG 4 skiby modelu nie pamiętam to w jedną stronę na polu przejechała i do do mu, na ziemi II klasa. Może jak masz słabsze ziemie i lepszy pług to pójdzie.
Gratuluje wyboru. :P :D Valtra jest ładniejsza od Zetora ;)

Dodaj odpowiedź