Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spłacanie rodzeństwa

537 odpowiedzi na ten temat

#61 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 18:07

Spłacanie rodzeństwa Jeśli te cześci są waszą własnością ktoś dał je wam np darowizną brat nie ma nic do tego. Każdy z was może sprzedac swoją część i wziąść kase. Brat mógł by miec prawo do części z części ojca gdyby jej nie zabrał komornik i to dopiero po śmierci ojca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spłacanie rodzeństwa Dzisiaj, 17:35
  •  

#62 Share llolipop1990

llolipop1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 14:49

Spłacanie rodzeństwa Aha dziękuje Ci wielce:* Czyli jego grozby i straszenie sądem są bezpodstawne?

#63 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 17:49

Spłacanie rodzeństwa Jak brat na papierku nie jest uwzględniony to raczej sąd też nie pomoże. A on też w sumie recydywa to sąd inaczej patrzy...

#64 Share llolipop1990

llolipop1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 13:12

Spłacanie rodzeństwa Jedyny dokument jaki dostał to został poinformowany że ojca częśc zostałą już sprzedana na licytacji.

#65 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 13:39

Spłacanie rodzeństwa Recydywa nie ma nic wspólnego ze sprawami spadkowymi czy majatkowymi, chyba że by został przez sąd pozbawiony praw publicznych ale nie wiem czy to wogóle teraz się stosuje.

#66 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 07:11

Spłacanie rodzeństwa

Toja bym mniał w d....... taki interes.Kalkulując koszta jakie będziesz musiał wydać na spłate ojcowizny to: Wesele minimum 15-20 tyś.Dom +działka minimum 300 tyś i dodatkowo mieszkanie 200tyś.Daje to sume niebagatela ponad 500 tyś zł :D .W totka wygrałeś :D bo chyba z gospodarstwa 28ha jakie posiadasz takich zysków przez 15-20 lat nie będziesz miał.Dla mnie jest to niepoważne posunięcie.Nigdy na to bym się nie zdecydował robić do 40 aby kogoś spłacić.A gdzie rozwój gospodarstwa .Wybudować komuś dom i kupić mieszkanie.A on będzie się z Cebie śmiał za 20 lat że baran jesteś -Nie obrażam tu Ciebie .-to jest moje zdanie. :D

ŚWIĘTA PRAWDA !!!!

Właściwie gospodarstwo jest miejscem pracy i gdybym sprzedał gospodarstwo i wziął za to kasę to rozumiem że trzeba się podzielić z rodziną. Ale gdybym miał spłacać to w życiu bym się za to nie brał. Zanim się zabrałem za to co robię usłyszałem że mam pomóc najmłodszej siostrze a reszta już swoje dostała. Miałem już taką sytuację że jedno z rodzeństwa poczuło się pokrzywdzone i chciało więcej i to akurat to któremu źle się nie powodziło. Przedstawiłem to tak że od jutra mogę się zamienić i poszukać sobie innej pracy i zabieram ze sobą co wypracowałem przez te lata albo wspomniane rodzeństwo mi pokrywa identycznie jak chciało od ręki moją część plus wypracowany majątek bo skoro ja mam spłacać to oni w takiej sytuacji też. Sprawa wystygła i nie wraca

Miałem podobną sytułację.!Tylko moi rodzice powiedzieli ,ze jeśli ja nie zostanę w gospodarstwie to nie dostanę nic czyli Zero !!! A wszystko podzielą na siostry!

#67 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 08:14

Spłacanie rodzeństwa co do spłacania gosp. Moim skromnym zdaniem reszta rodzeństwa powinna zrozumieć to że jak będzie ktoś miał 50tys na głowę wyłożyć to sam nic nie będzie miał. Po za tym jak ktoś posiada krowy bądź inne zwierzęta hodowlane to również nie będzie wiedział co to wakacje bo codziennie będzie musiał ciężko pracować na chlebek. Nie którzy piszą, że ich spłatą jest wyprawienie wesela rodzeństwu tylko dodajmy tu że w tych czasach wyprawienie wesela na ok 100osób to minimum 30tys

#68 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 09:16

Spłacanie rodzeństwa według mnie jeśli zostaje się na gospodarstwie i oczywiście dalej się inwestuje to nie powinno się nikogo spłacać. Gospodarstwo to ciągła praca i to wcale nie lekka i nie za bardzo dochodowa. więc czemu jeszcze kogoś spłacać gdy prawie każdy w mieście zarabia ok 2 tys. zł miesięcznie a z przeciętnej gospodarki ciężko jest tyle wyciągnąć.

#69 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 17:42

Spłacanie rodzeństwa

Nie którzy piszą, że ich spłatą jest wyprawienie wesela rodzeństwu tylko dodajmy tu że w tych czasach wyprawienie wesela na ok 100osób to minimum 30tys

Za 30 tyś nie brak ręki dotykać i wesele będzie super i jeszcze z 5 tyś zostanie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#70 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 19:11

Spłacanie rodzeństwa U mnie jest tak powiedziałem ze zanim przejmę od nich gospodarstwo to mają moje rodzeństwo spłacić siostra dostała już 60 tys na mieszkanie i samochód +wesele a brat ma dostać dom z budynkami gospodarczymi i mamy mu go wyremontować i będę miał po sprawie myślę ze nie będą mieli źle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 07:30

Spłacanie rodzeństwa Jak ktoś dąży dosyć mocno do rozwoju gosp. to i 10tys. dać tak od se to dużo

#72 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 22:36

Spłacanie rodzeństwa Wiem że odkopuję ale muszę. Mianowicie na 90% jest pewne że ja zostanę na farmie. Mamy 7,5ha, mam 4 siostry. I czy myślicie że na jedną 30 tyś spłaty by wystarczyło? Jestem w o tyle dobrej sytuacji że dom już jest wyremontowany, maszyn coś jest i podstawowe budynki są. Wiadomo na początek renowacja i przebudowa ich, później budowa nowej obory i takich wiecie. No dzierżaw jest do woli. No to 30tyś to mało dużo, zn to tylko moja spłata ale wiadomo że rodzice nawet 1,5tyś miech będą na początku posyłali. Fajnie mam też że to się rozłoży dosyć, bo 1 siostra jest od mnie 3 lata starcza ,2 siostra o 2 lata starsza a ,3 o lata młodsza, a 4 o 6lat. Więc dało by chyba radę. Za 30tyś to można kredyt wziąć na mieszkanie +- 30m2. I co myślicie o tym wszystkim, jakbym miał się ze wszystkiego rozliczać to 250 tyś nie pomoże na osobę.

#73 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 22:46

Spłacanie rodzeństwa Kolego napiszę tak 7,5 ha / 5 osób = 1,5 ha/osoba - budynki gratis że zostajesz na ojcowiźnie i rodziców dochowasz, nie powinien nikt mieć krzywdy (nie wiem jaka jest wartość ziemi w twojej okolicy?)

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#74 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 23:27

Spłacanie rodzeństwa No to okey. 1ha to różnie od 25 do 15tyś. No wiadomo że rodzice mają dożywocie, siostry będą mogły sobie robić wakacje u mnie za free, przy budowie ich domów pomogę z tatą.

#75 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 08:28

Spłacanie rodzeństwa

Wiem że odkopuję ale muszę. Mianowicie na 90% jest pewne że ja zostanę na farmie. Mamy 7,5ha, mam 4 siostry. I czy myślicie że na jedną 30 tyś spłaty by wystarczyło? Jestem w o tyle dobrej sytuacji że dom już jest wyremontowany, maszyn coś jest i podstawowe budynki są. Wiadomo na początek renowacja i przebudowa ich, później budowa nowej obory i takich wiecie. No dzierżaw jest do woli. No to 30tyś to mało dużo, zn to tylko moja spłata ale wiadomo że rodzice nawet 1,5tyś miech będą na początku posyłali. Fajnie mam też że to się rozłoży dosyć, bo 1 siostra jest od mnie 3 lata starcza ,2 siostra o 2 lata starsza a ,3 o lata młodsza, a 4 o 6lat. Więc dało by chyba radę. Za 30tyś to można kredyt wziąć na mieszkanie +- 30m2. I co myślicie o tym wszystkim, jakbym miał się ze wszystkiego rozliczać to 250 tyś nie pomoże na osobę.

z 7,5ha chcesz jeszcze rodzeństwo spłacać, piszecie to o spłacaniu, a jak to tak właściwie jest formalnie, bo z tego co ja się doszukałem, to jeśli rodzice przepisują gospodarstwo następcy wraz za dożywocie i następca dalej prowadzi gospodarstwo to rodzeństwo nie ma prawa do zachowku i nie ma prawa domagać się jakichś spłat, co innego jeśli następca nie dotrzymuje tych warunków, nie prowadzi gospodarstwa czy sprzedaje majątek, nie wiem jak wy to sobie wyobrażacie wiem że jesteście pełni zapału do inwestowania i rozwoju tylko z czym wystartujecie jak na starcie macie podcięte skrzydła, do tego macie rodziców, za kilka lat nawet za te 2 emerytury rolnicze to na same leki im nie wystarczy, a do domu opieki też z taką emeryturą nie wezmę jeśli kilka tyś się nie dopłaci co miesiąc, a rodzeństwo powie dostałeś gosp to ty się martw o rodziców,

#76 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 19 grudzień 2011 - 09:21

Spłacanie rodzeństwa Ja w ogóle nawet nie widzę sensu ich spłacania. Z resztą jakby to podzielić to co to za majątek by był skoro mówisz że u Ciebie tania ziemia ... Nie każdy ma równy start a czasami nawet nie powinien mieć.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#77 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 11:23

Spłacanie rodzeństwa ty ich spłacisz a oni ci w twarz będą się śmieli że głupi byłeś i jesteś bo nic z tego nie masz. cały roczny dochód przekażesz na spłatę? Sory ale jeżeli siostry się domagają tego to wredne są i tyle. A jak między wami nie jest dobrze to tak jak ktoś tu wyżej napisał postępować według przepisów i nikt Ci nic nie zrobi

#78 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:51

Spłacanie rodzeństwa

Sory ale jeżeli siostry się domagają tego to wredne są i tyle.

Dlaczego wredne? Mogą czuć się pokrzywdzone tym, że brat dostaje dość spory majątek w sumie za nic a one nic. Wątpię, żeby któryś z was chciał być pominięty w dzieleniu majątku i brat/siostra dostała sporo ziemi i gospodarstwo a ty nic.

ty ich spłacisz a oni ci w twarz będą się śmieli że głupi byłeś i jesteś bo nic z tego nie masz. cały roczny dochód przekażesz na spłatę?

Nikt mu nie każe być rolnikiem. Może to rzucić i razem z siostrami się śmiać.

#79 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:59

Spłacanie rodzeństwa @StasiekS czytasz mi w myslach.

Czytajac niekotóre posty, zastanawiam się czy niektóre osoby mają jakies wiezi rodzinne, poza biologicznymi. Czysty egoizm, zero empatii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:01

Spłacanie rodzeństwa

z 7,5ha chcesz jeszcze rodzeństwo spłacać, piszecie to o spłacaniu, a jak to tak właściwie jest formalnie, bo z tego co ja się doszukałem, to jeśli rodzice przepisują gospodarstwo następcy wraz za dożywocie i następca dalej prowadzi gospodarstwo to rodzeństwo nie ma prawa do zachowku i nie ma prawa domagać się jakichś spłat, co innego jeśli następca nie dotrzymuje tych warunków, nie prowadzi gospodarstwa czy sprzedaje majątek, nie wiem jak wy to sobie wyobrażacie wiem że jesteście pełni zapału do inwestowania i rozwoju tylko z czym wystartujecie jak na starcie macie podcięte skrzydła, do tego macie rodziców, za kilka lat nawet za te 2 emerytury rolnicze to na same leki im nie wystarczy, a do domu opieki też z taką emeryturą nie wezmę jeśli kilka tyś się nie dopłaci co miesiąc, a rodzeństwo powie dostałeś gosp to ty się martw o rodziców,

Raczej połamane skrzydła. 120 tyś z 7,5 ha jest nie do spłacenia. Ciężko będzie odłożyć 1000 zł z hektara. Taka spłata oznacza, że przez najbliższe 10 lat będziesz klepał biedę.