Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spłacanie rodzeństwa

537 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 26 luty 2010 - 12:06

Spłacanie rodzeństwa Właśnie nie w jednej wsi "chłopaki" wzieli się za porządek we wsi, niestety kilku znajomych dopiero niedawno wyszło z paki za robienie porządku z policją he he, ale co jak co policjant też ma syndrom"mieszczucha" myśli że chłop na forsie śpi, kiedyś coś takiego jak zarejestrowana przyczepa nie istniało a co 2gi ciągnik był bez papierów a teraz strach za bramę wyjechać takim sprzętem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spłacanie rodzeństwa Dzisiaj, 18:03
  •  

#42 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 luty 2010 - 12:58

Spłacanie rodzeństwa Co do przypadku że ten któremu sie powodzi nic nie chce mam taki w swojej rodzinie ale w zyciu jest róznie i bogaci też są chciwi. Co do wlepiania mandatów po 22 u mnie w okolicaach raczej w nocy nikt nie kosi przewaznie rosa jest a kosić aby kosić nie sztukka kumpel kiedyś zaszalal po nocy kombajnem jeździł a potem szuflował w zagrodzie. Ale mysle że chyba od tematu odbiegamy.

#43 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 luty 2010 - 13:47

Spłacanie rodzeństwa U znajomego tak było że 20 lat temu dostał gospodarstwo, a jego siostra dostała kasę na mieszkanie, ale w księgach wieczystych figurowało siedlisko i dom jeszcze na ich ojca i teraz gdy rolnik chciał na siebie przerobić to musiał sprawę w sądzie założyć to wtedy sobie siostra przypomniała i wzięła tyle ile sąd przysądził, więc lepiej wszystko załatwić przy przepisywaniu żeby było w papierach ok.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 26 luty 2010 - 14:28

Spłacanie rodzeństwa Właściwie gospodarstwo jest miejscem pracy i gdybym sprzedał gospodarstwo i wziął za to kasę to rozumiem że trzeba się podzielić z rodziną. Ale gdybym miał spłacać to w życiu bym się za to nie brał. Zanim się zabrałem za to co robię usłyszałem że mam pomóc najmłodszej siostrze a reszta już swoje dostała. Miałem już taką sytuację że jedno z rodzeństwa poczuło się pokrzywdzone i chciało więcej i to akurat to któremu źle się nie powodziło. Przedstawiłem to tak że od jutra mogę się zamienić i poszukać sobie innej pracy i zabieram ze sobą co wypracowałem przez te lata albo wspomniane rodzeństwo mi pokrywa identycznie jak chciało od ręki moją część plus wypracowany majątek bo skoro ja mam spłacać to oni w takiej sytuacji też. Sprawa wystygła i nie wraca
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#45 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 luty 2010 - 15:00

Spłacanie rodzeństwa Jak przejmowałem gospodarstwo odrazu było mówione czy mam spłacać rodzeństwo czy nie. Jeżeli miał bym spłacać to nie przejołbym gospodarstwa. Pomyślcie sami skąd wziąć na spłate?? Całe życie spłacać?? Ja dzienkuje też chce spokojnie żyć

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2010 - 16:59

Spłacanie rodzeństwa Znając przypadki wielu rodzin w okolicy to tam gdzie się spłacali i dzielili tak żadne gospodarstwo nie funkcjonuje, absolutnie jak ktoś ma zaczynać gospodarzenie od spłat to już umarł w butach, jak miałbym spłacać to wolał bym spłacać kredyt na swoim l)
ps. w miastach ludzie mają te same problemy dobre mieszkanie warte jest tyle co i średnia gospodarka, także też są waśnie spory sądowe i w ogóle masakra, w końcu rodzina he he

#47 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:35

Spłacanie rodzeństwa Nie jestem za podziałem gospodarstwa bo to prowadzi do upadku gospodarstwa, wiadomo jeżeli jest ok 10 ha to spłata nie może wynosić 300 tyś. w miarę realnie trzeba patrzeć (proporcjonalnie a bynajmniej tak aby zgoda w rodzinie była), to niech ktoś powie jak ma wyglądać start waszego rodzeństwa z wykształceniem i drugą połówką w mieście od zera. Jestem na wsi mam wykształcenie wyższe, siostra jest na magisterce, aktualnie mają mieszkanie ale w planach jest dom.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#48 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:46

Spłacanie rodzeństwa Jeśli spłatę dają rodzice przed przekazaniem ziemi to ok, ale jak ma spłacać osoba która przejmuje to ja za taki biznes dziękuje.

#49 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 marzec 2010 - 23:50

Spłacanie rodzeństwa Co do spłat to najwieksza kula u nogi gospodarstwa jaka moze byc. U mnie w rodzinie była taka akcja po nagłej smierci dziadka babci zachciało sie zmienic gospodarza i umysliła sobie ze obsadzi drugiego z braci ( nie mojego ojca). Oczywiscie ojciec nie poddał sie sady chyba koło 6 lat !!!!!! ( wiadomo jaka kasa poszła na sprawy i adwokatów). SPrawy sie skonczyłu zostałą zasadzona spłata na rzecz dobrej mamusi ( babci) i brata ojca bo reszta rodzenstwa sie zrzekła praw. Wysokosc spłaty jak na tamte czasy doś spora sumka bo prawie 70tys. w 1998r. A co ciekawsze to ojciec zmarł zaraz po uprawomocnieniu sie wyroku sadowego. :)
Moja ukochana bacia nie zawachała sie wziaśc kasy!!!!

Teraz sobie pomyslcie co to był za start, jak przez takie spłaty, sady zachamowany był rozwój gospodarstwa( podczas gdy były rozprawy nikt nie inwestował bo nie znał przyszłosci). Ja w wieku 15 lat zostałem zmuszony do wykonywania wszytkich prac polowych, miedzyczasie LO, studia :) ALe dalismy rade, mysle ze najgorsze juz za nami :)

Teraz siostra juz 2 lata po slubie, blizniaczki tez chca isc na swoje i mama powiedziała ze zadnych spłat nie bedzie jak juz to cos tam sie jeje pomoze i tyle.

ALe sie rozpisałem :)

#50 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 09:09

Spłacanie rodzeństwa W moim przypadku jest lepiej bo ja dostałem gospodarstwo 20ha, a siostry dostaną dom do podziału i sprawa załatwiona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 21:02

Spłacanie rodzeństwa Dobra. U nas przypadek był niedaleko autentyczny. Troje rodzeństwa brat i dwie siostry. Brat został w domu gospodarstwo przepisane dodam że był żonaty i dzieci były. I w tym że domu z rodzicami dodatkowo. Po paru latach siostry domagały się spłaty oczywiście z poparciem rodziców do tego stopnia że facet nie wytrzymał psychicznie presji i powiesił się. No i teraz mają swoją spłatę na sumieniu. I pytanie czy warto było. I dzieci sieroty.

#52 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 20 marzec 2010 - 21:17

Spłacanie rodzeństwa krotka piłka : jak spłacic 1 osobe z 2ha?+1ha lasu? + zadnych konkretnych dochodów i rozwoju na takim areale , niech ktos sie wypowie,
czy wogole spłacac ??, nie ma za bardzo z czego spłacac sami widzicie z resztą . 2ha=zadnej konkretnej produkcji, chociaz warto tutaj podkreslic ze niektórzy widzą kokosy jakie "daje uuunija" (ale to tylko chyba ci z miast). Wiecej nie napisze oficjalnie...a mozna by pisac...

>>>>>> 

#53 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 06:20

Spłacanie rodzeństwa Czy spłacać to juz umowa między rodziną. Z tego jak napisałes i tak nie ma żadnych szans rozwoju więc można np sprzedac i kase podzielić. zalezy co kto chce robic czy mieszkac na wsi i miec kawałek ogródka czy mieszka w mieście kazda sytuacja jest inna i reguły napisac nie można.

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 07:56

Spłacanie rodzeństwa Pewnie sprzedać i kasę podzielić, a co ze starymi, z rentą rolniczą nawet do domu starców nie chcą brać jak nie będziesz co miesiąc dopłacać :(

#55 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 08:18

Spłacanie rodzeństwa Jeśli uwazasz że 2 h zapewnią dostatni zywot na stare lata no to ok. Mi się wydaje że odwrotnie czasami generuje to większe koszty niz przynosi zyski rolnik chce uprawic aby nie lezało odłogiem a to pociąga koszty a plony z reguły niewielki. Ja na miejscu rodziców bym wogóle nie dzielił bno nie ma czym.

#56 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 08:34

Spłacanie rodzeństwa jak do tej pory 2 ha starczały to czemu by na starość było za mało :(

Najpierw podział jeśli to jedna działka to można geodetę i podzielić jakoś albo spłacasz jeśli się dogadacie a najprościej sprzedaj chodź wcale nie najlepiej

1 ha lasu jest dużo więcej wart niż sama ziemie szczególnie im starsze i materiałowe drzewa

#57 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:37

Spłacanie rodzeństwa Totez dlatego ja bym lasu nie sprzedal wogóle. A co do że z 2 h starczy na życie no cóz jeśli ktos nie wierzy że się nie da więc radzę spróbować. Jednak nie sądze że bez dodoatkwych źródel się da.

#58 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:44

Spłacanie rodzeństwa

jak do tej pory 2 ha starczały to czemu by na starość było za mało :(

Najpierw podział jeśli to jedna działka to można geodetę i podzielić jakoś albo spłacasz jeśli się dogadacie a najprościej sprzedaj chodź wcale nie najlepiej

1 ha lasu jest dużo więcej wart niż sama ziemie szczególnie im starsze i materiałowe drzewa

Tak i obejmie to Natura 2000 i będziesz sobie mógł tylko na starość popatrzeć na ten las :( W mentalności starszego pokolenia jest zakorzenione że las to majątek, a tak za kilka lat nie będzie i las to będzie tylko problem, już są przymiarki żeby wprowadzić w UE podatek od CO2 od gospodarstw które palą w piecu drzewem, w ogóle co ekolodzy wygadują na temat drzewa jako surowca opałowego, to wycięcie 1nego drzewa jest większym przestępstem niż zabicie człowieka!
Już to widzę jak działkę 2ha najmują wszyscy geodetę i się dzielą, takie sprawy spadkowe i najecie geodety przewyższa wartość działki :(

#59 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 13:01

Spłacanie rodzeństwa 2ha ale chyba pod szkłem to się zgodze że można wyżyć ale tylko z produkcji polowej bez szans. U mnie było tak z przepisaniem jako że jedyny skończyłem studia w kierunku rolniczym i miałem już własne gospodarstwo które kupiłem z lini MR oraz najdłużej i najwiecej pracowałem w gospodarstwie rodziców otrzymałem 70% areału, sprzęt i budynki natomiast siostry dostały po 15% areału którą tą ziemie natychmiast odkupiłem od nich, kupiły sobie po mieszkaniu i jest git.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share llolipop1990

llolipop1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 07:29

Spłacanie rodzeństwa Witam piszę z takim pytaniem Jest działka 800m2, jedną trzecią zabrał komornik <ojca czesc za alimenty>dwie są podzielone na mnie i na brata,teraz ja sprzedajemy, a jest jeszcze 3 brat który sie domaga pieniedzy chociaz kiedy tato nam ja przepisywał to się jej zrzekł......nie chcemy się z nim dzielić,bo i nawet dobrze z nim nie żyjemy,raz wylądował w wiezieniu i niestety niczego sie nienauczył,robi sobie długi,zdradza żone do pracy chodzi kiedy mu sie tylko zechce..... co robić??? czy mamy obowiązek go spłacic? dodaje że działke oddajemy za półdarmo bo za 50tys zł.