Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spłacanie rodzeństwa

537 odpowiedzi na ten temat

#501 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 07:32

Spłacanie rodzeństwa

Rodziny to ja już nie mam.Naopowiadali wszystkim jacy to jesteśmy niedobrzy bo wszyscy patrzą na nas z byka ale o tym że umowa była inna to już pewnie nie wspomnieli.

Wszystko jest przepisane na mnie i żonę umową darowizny. W zapisie jest tylko służebność mieszkania dla rodziców.

Słuchaj kolego, twojemu bratu nic się nie należy, byłbyś frajerem jakbyś mu coś płacił. Najlepiej pozbądź się darmozjada z domu... A twoi rodzice mogli pomyśleć o pozostałych dzieciach wcześniej... Teraz jak im coś nie pasi to niech wesprą pozostałe dzieci ze swojej emerytury.... Gospodarstwo jest tylko Twoje, inwestujesz w nie swoją pracę, pieniądze i zdrowie. Pamiętaj, że "psy szczekają a karawana jedzie dalej"

Edytowany przez lukejro, 26 sierpień 2014 - 08:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spłacanie rodzeństwa Dzisiaj, 01:59
  •  

#502 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:40

Spłacanie rodzeństwa Byliśmy skłonni dać mu te pienądze tak jak się umówiliśmy ale teraz jak widzą jak rozwinęliśmy gospodarstwo żadają drugie tyle i jeszcze dla córki no to wydaje mi się że jest to nie w porządku.Chyba zapomnieli jak to wyglądało przed przepisaniem.

#503 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 11:47

Spłacanie rodzeństwa To tak jakby twoja siostra wybudowała dom na działce od rodziców a ty byś rządał od niej jednego pokoju, bo działke przecież dostała od rodziców. Bratu powiedz, że niech się lepiej cieszy, że ma gdzie mieszkać i nic go nie obchodzi a nie wyciąga jeszcze rękę po kasę. Moi siostrzeńcy ostatnio postanowili się usamodzielnić i wyprowadzili się od swoich rodziców. Wynajeli dom na wsi zaadaptowany z budynków gospodarczych, można powiedzieć taką dwupokojową ruderkę. Żeby się wprowadzić musieli zrobić remont i pozbierać meble po rodzinie. Za takie coś płacą 500zł miesięcznie plus rachunki i się cieszą bo wcześniej za takie pieniądze jeden z nich wynajmował kawalerkę w pobliskim miasteczku... Także możesz policzyć bratu ile co miesiąc dostaje od Ciebie w prezencie...

#504 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:05

Spłacanie rodzeństwa Propomuję żebyś pospłacał rodzeństwo tak jak to było wcześniej uzgodnione a po resztę pieniędzy jakie chcą wysłał do rodziców.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#505 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 13:34

Spłacanie rodzeństwa Tylko wytłumacz mi dlaczego on ma spłacać rodzeństwo? Czy jego brat i siostra są upośledzeni i nie mogą sami sobie w życiu radzić?

#506 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 14:20

Spłacanie rodzeństwa Dlatego, że za darmo dostał majątek na który pracowali ich rodzice. To samo można powiedzieć o tym co przyjął, że musi być upośledzony skoro przyjął majątek od rodziców. Też sam sobie nie może poradzić?

Edytowany przez Krassus, 26 sierpień 2014 - 14:22.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#507 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:05

Spłacanie rodzeństwa w pewnym sensie pewnie był upośledzony , bo chciał te nędzne gospodarstwo stawiać na nogi ... reszta pukała się w głowę - po co mu to ? ;) a jak się dorobił no dawaj brachu przecież nam rodzice nic nie dali - no to ja pytam co to za rodzice że tak zrobili ? upośledzeni czy jak ? a może siłą ich kto przymusił ?

Edytowany przez kozulek2, 26 sierpień 2014 - 15:10.

#508 Share forANGEL

forANGEL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:43

Spłacanie rodzeństwa

w pewnym sensie pewnie był upośledzony , bo chciał te nędzne gospodarstwo stawiać na nogi ... reszta pukała się w głowę - po co mu to ? ;) a jak się dorobił no dawaj brachu przecież nam rodzice nic nie dali - no to ja pytam co to za rodzice że tak zrobili ? upośledzeni czy jak ? a może siłą ich kto przymusił ?

Kozulek chciwy jesteś do potęgi

#509 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 16:12

Spłacanie rodzeństwa Kozulek, nie chodzi o to, że ma płacić tyle ile sobie zarządają. Przejął gospodarstwo pod warunkiem, że spłaci rodzeństwo i powinien to zrobić do wysokości na jaką się zgodzili bo reguł nie zmienia się w trakcie gry i to jest nie fair wobec niego. A to, że przejął to nie żaden akt łaski z jego strony. Na pewno nie zrobił tego z litości. Z przejętego gospodarstwa czerpie korzyści i inwestuje po to żeby czerpać jeszcze dalej.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#510 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 16:19

Spłacanie rodzeństwa Najgorsze z tego wszystkiego że ci co nagle spłaty chcą lub po jakimś czasie wydaje im się zamało to jak sami mieli zostać czy też miało by się tak zdarzyć to nigdy by tego nie zrobili i najlepiej uciekać do miasta zdala od gospodarstwa. A i jak coś pomóc to oni rączek brudzic nie będą

Najczęsciej nie sa przejmowane jakieś super prosperujace gospodarstwa bo i tym co dobrze się wiedzie nie ma tam problemów takich ze spłacaniem . Często ten kto przejmie postawi na nogi ciężka praca i często musi sobie czegoś odmówić z przyjemności jak jakieś super wakacje czy też lepsza fura itp . Staje się tym złym i każdy ręce wyciąga bo jemu tak dobrze się powodzi tylko czyja to zasługa ? Gdyby mu się żłe wiodało to by wszystko w porżądku było i jeszcze byłby obiektem drwin że tyra jak głupi i ... z tego ma.

Edytowany przez renovoltage, 26 sierpień 2014 - 16:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:50

Spłacanie rodzeństwa

Dlatego, że za darmo dostał majątek na który pracowali ich rodzice. To samo można powiedzieć o tym co przyjął, że musi być upośledzony skoro przyjął majątek od rodziców. Też sam sobie nie może poradzić?

Chyba komuś tu się w głowie przewraca. Czyli on jest winien temu, że rodzice jemu przepisali? Czy rodzice to jacyś niewolnicy którzy na starość muszą wszystkie dzieci podzielić swoim majątkiem? Jego rodzeństwo może mieć pretensje do siebie i do rodziców, że to nie oni dostali to gospodarstwo. Jak znam życie to pewnie tego gospodarstwa nie chcieli a teraz jak chłopak coś zrobił to liczą mu ile dostaje dopłat i jak się "dorabia" na ich majątku. Poza tym z jakiej paki ma spłacać brata skoro on mieszka u niego w domu za darmo, nie dokłada się do rachunków i nawet mu w żniwa nie pomoże. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, żebym szedł do szwagra i domagał się od niego kasy bo dostał od teściów dom z dużą działką budowlaną... Ja mam troje rodzeństwa i jakoś nikt się nie domaga odemnie ani groszówki za to, że przejełem gospodarstwo po rodzicach...
Jego rodzice powinni się cieszyć, że znalazł się ktoś kto to gospodarstwo chciał odziedziczyć, bo ja znam przypadki gdzie dzieci wogóle nie chcą przejmować gospodarstwa i to nie takie małe jak jego ale np. 50 hektarowe z nowym sprzętem i zmodernizowanymi budynkami... Tu jest dramat jak facet mówi, że tyrał całe życie, kupował ziemię, maszyny, rozwijał hodowlę spłacał kredyty a teraz nie ma komu tego przekazać bo dzieci wolą pracować na etacie a nie tyrać w polu...

#512 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 18:28

Spłacanie rodzeństwa

Kozulek chciwy jesteś do potęgi

synu , mam dorosłe dzieci i za niedługo trzeba będzie podjąć decyzję - więc daruj te głupkowate wywody
przejmowałem 15 ha piasku i miałem troje rodzeństwa do obdzielenia to wiem czym to pachnie

Edytowany przez kozulek2, 26 sierpień 2014 - 18:36.

#513 Share forANGEL

forANGEL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 18:31

Spłacanie rodzeństwa

synu , ja to własnie mam dorosłe dzieci i za niedługo trzeba będzie podjąć decyzję - więc daruj te głupkowate wywody

Więc objaśnij nam Ojcze Dyrektorze na swoim przykładzie jak podjąć właściwą decyzje?

#514 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 18:40

Spłacanie rodzeństwa

Więc objaśnij nam Ojcze Dyrektorze na swoim przykładzie jak podjąć właściwą decyzje?

sprzedam i przepiję ;)

#515 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:25

Spłacanie rodzeństwa Czytam te Wasze posty i niektórym z Was nie zazdroszczę rodzeństwa... Mam nadzieje, że ci którzy tak krzyczą o spłacie i wyciągają ręce po pieniądze "bo im się należy" będą również chętnie i solidarnie chodzić przy tych rodzicach jak im będzie trzeba na starość "g..wna spod tyłka wybierać"

#516 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:45

Spłacanie rodzeństwa Właśnie rodzice zadbali o resztę jego rodzeństwa wyznaczając im spłaty. Postawili mu warunek. Pomijamy to, że teraz nie fair się zachowują i chcą więcej. Autor od początku wiedział w co się pcha więc zgodził się na to. Więc dlaczego uważasz że rodzeństwu się nic nie należy skoro właśnie rodzice im przyznali a wykonać miał to przejmujący? Mają prawo dochodzić swojego.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#517 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:54

Spłacanie rodzeństwa no coś słabo zadbali bo nigdzie nie zapisali tego ...nigdy tak nie ma że ktoś wychodzi z niczym , tylko co niektórzy nie umieją liczyć albo mają krótką pamięć ;)

#518 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:28

Spłacanie rodzeństwa

Polecam stronę o rolnictwie http://rolniku.pl/

Co to wnosi do tematu ???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#519 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:34

Spłacanie rodzeństwa

sprzedam i przepiję ;)

W końcu spotkałem bratnią duszę o podobnych poglądach.
Tyle że ja jeszcze zatrudnie panienki . I tu nie chodzi o to by stał w tym wieku, ma być czysty.
Na pohybel nierobom.

Edytowany przez xemit, 26 sierpień 2014 - 21:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:57

Spłacanie rodzeństwa

Najgorsze z tego wszystkiego że ci co nagle spłaty chcą lub po jakimś czasie wydaje im się zamało to jak sami mieli zostać czy też miało by się tak zdarzyć to nigdy by tego nie zrobili i najlepiej uciekać do miasta zdala od gospodarstwa. A i jak coś pomóc to oni rączek brudzic nie będą

Najczęsciej nie sa przejmowane jakieś super prosperujace gospodarstwa bo i tym co dobrze się wiedzie nie ma tam problemów takich ze spłacaniem . Często ten kto przejmie postawi na nogi ciężka praca i często musi sobie czegoś odmówić z przyjemności jak jakieś super wakacje czy też lepsza fura itp . Staje się tym złym i każdy ręce wyciąga bo jemu tak dobrze się powodzi tylko czyja to zasługa ? Gdyby mu się żłe wiodało to by wszystko w porżądku było i jeszcze byłby obiektem drwin że tyra jak głupi i ... z tego ma.

To prawda odmawiałem sobie wiele, wakacji z dziećmi bo ktoś musiał pilnować gospodarstwa(mam na myśli trzodę) i ani się nie obejrzałem a straciłem to co najcenniejsze-ich dzieciństwo.

Jak znam życie to pewnie tego gospodarstwa nie chcieli a teraz jak chłopak coś zrobił to liczą mu ile dostaje dopłat i jak się "dorabia" na ich majątku. Poza tym z jakiej paki ma spłacać brata skoro on mieszka u niego w domu za darmo, nie dokłada się do rachunków i nawet mu w żniwa nie pomoże...

Święte słowa:Dopłaty i ilość sprzedanych świń miałem wypomniane a jakże.A jak kupiłem nowszy pług obrotowy bo stary zagonowy się wykończył to usłyszałem że ten piach to można gałęzią zagarnąć.Nie ma to jak motywacja do pracy.

Właśnie rodzice zadbali o resztę jego rodzeństwa wyznaczając im spłaty. Postawili mu warunek. Pomijamy to, że teraz nie fair się zachowują i chcą więcej. Autor od początku wiedział w co się pcha więc zgodził się na to. Więc dlaczego uważasz że rodzeństwu się nic nie należy skoro właśnie rodzice im przyznali a wykonać miał to przejmujący? Mają prawo dochodzić swojego.

Moim zdaniem ma prawo brat (siostra nie) bo się na to zgodziłem ale nie na tą kwotę o której teraz mówią.

Edytowany przez KRISS75, 26 sierpień 2014 - 21:58.