Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spłacanie rodzeństwa

537 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:29

Spłacanie rodzeństwa

kto tu jest nieudacznikiem. Jak chcesz wiedzieć to mam mgr przed nazwiskiem. Napisz lepiej jaki był twój wkład w gospodarstwo do którego rościsz teraz sobie prawa. Podejrzewam że taki że uciekałes jak najdalej żeby sobie rąk nie brudzić 10lat minęło nic nie osiągnęłeś i teraz sobie przypomniałes że ktoś musi ci coś dać bo sam nie umiesz się utrzymać.

Uważam że mgr przed nazwiskiem ma 3/4 forumowiczów którym na to wiek pozwala jak nie więcej.

je też jestem najmłodszy moim zdaniem ten co został na gospodarce to nie powinno być żadnego podziału w życiu nic nikomu nie będę spłacał jak nie chcieli robić na gospodarce to niech spadają nie po to zapierdzielam żeby później spłacać rodzeństwo w moim przypadku im się to nie należy i koniec nie ma dyskusji jak tak każdy by spłacał każdego to co to za gospdareczki zostały dajcie się rozwijać

Jak zawsze wieczny lament z czego się rozwijać, uważam że rodzice nie myśleli tak że dziecko do 18 lat i "wynocha" z domu bo jeżeli tak to poprą Twoje myśl (w co wątpię).

Uważam że każdy rodzic myśli o tym aby zapewnić jakiś byt swoim dzieciom, aktualnie budujemy dom siostrze (ma już własne mieszkanie) i uważam że dla gospodarstwa dobrze prosperującego nie jest to droga do upadku, wiadomo nie w ciągu roku ale można to rozłożyć w latach że wilk syty i owca cała.

Ale czytając posty to twierdzę że część uważa że jak pracowało w gospodarstwie to już wszystko ich. Ale o takich sprawach to rodzice powinni myśleć wcześniej a nie zostawiać na ostatnią chwilę bo nikt nie jest w stanie wyłożyć kilkaset tysięcy z dnia na dzień.

Edytowany przez Sadek, 31 marzec 2012 - 21:41.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spłacanie rodzeństwa Dzisiaj, 22:18
  •  

#262 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:33

Spłacanie rodzeństwa wcale się tym nie chwale bo to nie ma nic do rzeczy poprostu nie lubię jak ktoś mnie obraża.

#263 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:38

Spłacanie rodzeństwa http://www.agrofoto....a/page__st__200 Dla niektórych radzę sobie przeczytać mój post nr 203 z strony 11, Wojtek chyba zachowuję się jak mój szwagier z teściami.
BO MI SIĘ NALEŻY A RODZĘŃSTWU NIC.
I chyba nie tylko on tak uważa.
To jest smutne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 31 marzec 2012 - 21:48

Spłacanie rodzeństwa Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:08.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#265 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:57

Spłacanie rodzeństwa mój pradziadek miał 7 dzieci i żeby nikogo nie skrzywdzić podzielił pole na 7 części ale dał jeden warunek albo użytkujesz swój kawałek albo oddajesz rodzeństwu każdy musiał mu to przyrzec. Skończyło się to tak że mój dziadek dostał całość.

#266 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:13

Spłacanie rodzeństwa Czyli skrzywdził 6 osób bo zapewne pole było zbyt małe żeby każdy wyżył z tego. Dziadek się nachapał a reszta won, niech sobie radzą sami.

#267 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 31 marzec 2012 - 22:38

Spłacanie rodzeństwa dlaczego skrzywdził od razu, przecież parędziesiąt lat temu pole często przeszkadzało, jak rodzeństwo poszło na mieszkanie, pracę mieli... sąsiedzi dali całe pole za emeryturę na państwo, gdyby było wiele warte to chyba by woleli sprzedać, czy zostawić dzieciom?
Mój dziadek miał ten komfort, że tata skończył technikum rolnicze i chciał się tym zająć, nie patrz lata wstecz z obecnej perspektywy, bo były inne czasy

Edytowany przez rafff24, 31 marzec 2012 - 22:41.

#268 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:39

Spłacanie rodzeństwa 3 osoby zaraz zrezygnowały bo nie miały zielonego pojęcia o rolnictwie a 3 pozostałe uprawiały parę lat i też oddały dziadkowi. Prawda jest taka że kolega michał który czuje się strasznie skrzywdzony jakby dostał ziemię to i tak by wszystko sprzedał bo no chce kasy której sam nie umie zarobić.

Edytowany przez damian40000, 31 marzec 2012 - 22:44.

#269 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 23:07

Spłacanie rodzeństwa A Ty umiałbyś zarobić kasę gdyby puścili Cię w samych majtkach w świat?

#270 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 06:42

Spłacanie rodzeństwa większość ludzi wychodzi z domu bez niczego. Najważniejsze jest to co ma się w głowie. Jak ktoś ma pusto to ile byś mu nie dał to i tak straci i będzie wolał o więcej. Kolega zamiast zastanawiać się jak wydusić kasę od siostry powinien zastanowić się jak zarobić więcej żeby poprawić sytuację swojej rodziny.

Edytowany przez damian40000, 01 kwiecień 2012 - 06:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 07:29

Spłacanie rodzeństwa Damian, bardzo rzeczowy ten ostatni post. Jest na pewno kilka punktów widzenia. Z punktu widzenia ojca, na pewno bede dążył do tego by dzieci sie nie pozabijali o majątek. :D Jak pisałem wcześniej zauważa się wyciąganie reki po rodzinne majątki zapomniane , az do chwili pojawienia sie dopłat, ale z takimi działaniami trzeba walczyć zdecydowanie. Niekiedy tez trzeba się zastanowić czy warto za kilkadziesiąt, a nie kiedy kilka tysięcy zł kłócić się dożywotnio z rodzeństwem.?

#272 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:25

Spłacanie rodzeństwa ja się z rodzeństwem nie kłócę i nie mam zamiaru po prostu nie chcieli gospodarzyć chcieli do miast to ich sprawy nawet bym wolał gospodarzyć może we 2 bo jest dość miejsca ale trochę własnej inicjatywy po prostu nigdy chęci nie mieli rodzeństwu pomagam to ziemniaków wezmą to drzewa dam to to to to ale do gospodarstwa niech się nie wtrącają rodzice mogą im pomagać do tego nic nie mam jakoś sobie radzą nie jest źle a nie ci co mają źle to chcą tylko ci co maja dobrze chcieli by jeszcze więcej praca na mnie w razie czego czeka na pewno bym sobie poradził bo jestem pracowity i dużo miałem propozycji pracy a na gospodarstwie to nie 8 godzin i do domu tu nie ma ze boli trzeba nawalać nie ma świąt lub wolnego trzeba pilnować po nocy krów lub żeby dziki upraw nie zniszczyły

#273 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:02

Spłacanie rodzeństwa Tak mi źle, tak mi żal ..... .... . Widzę że niektórzy twierdzą że tylko rolnik pracuję więcej jak 8 godzin i że zostanie na gospodarstwie to wielkie poświęcenie.

Zgadza się jeżeli pracują na tzw. "państwowej" to praca 8 godzin ale w przypadku pracy u prywatnego nie jest to 8 godzin, i nie znaczy że osoba mająca swoją firmę też pracuje 8 godzin, bywa tak że taka osoba więcej pracuje/myśli niż szary pracownik który właśnie pracuje 8/10 godzin, bo pracodawca musi myśleć aby zapewnić pracę pracownikowi aby na niego zarobił.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#274 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:35

Spłacanie rodzeństwa niech by pracował i 12 godzin ale jakiś urlop czy coś się mu należy a tu nie i nie mówcie ze rolnik ma lekko bo dużo więcej ma obowiązków mam znajomych i widzę nawet ktoś kto ma firmę to nie łazi po nocy i czasem sobie wolne robi a tu jak pogoda do pisze to trzeba robić aż się skończy nie ma przerw i nie patrzy się na godziny a mi w cale nie jest źle wręcz przeciwnie nie narzekam próbuję wytłumaczyć ale chyba się nie da

#275 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:41

Spłacanie rodzeństwa

Tak mi źle, tak mi żal ..... .... . Widzę że niektórzy twierdzą że tylko rolnik pracuję więcej jak 8 godzin i że zostanie na gospodarstwie to wielkie poświęcenie.

Zgadza się jeżeli pracują na tzw. "państwowej" to praca 8 godzin ale w przypadku pracy u prywatnego nie jest to 8 godzin, i nie znaczy że osoba mająca swoją firmę też pracuje 8 godzin, bywa tak że taka osoba więcej pracuje/myśli niż szary pracownik który właśnie pracuje 8/10 godzin, bo pracodawca musi myśleć aby zapewnić pracę pracownikowi aby na niego zarobił.

A rolnik to mało mysli? Dziś zarządzanie , papiery, wnioski to 40% roboty na gospodarstwie. Po za tym jak pokazała ostatnia zima, bardzo lekko jest stracić dochody i to nie zależnie od nas.

#276 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:58

Spłacanie rodzeństwa Nie miałem na myśli ukazać rolnika że mało myśli, bo jakby się zamienił rolnik z tzw "miastowym" to część "miastowych" bo sobie nie dała rady.

Kiedyś na wsi zostawał ten co się najgorzej uczył (nie chcę nikogo urazić) a dziś na wsi taki nie ma racji bytu, bo samą pracą się nie rozwinie.

np. piekarz ma w roku +/- 300 cykli gdzie rolnik przy produkcji roślinnej 1 cykl, przy zwierzęcej jest troszkę inaczej ale na pewno nie z dnia na dzień.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#277 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 12:29

Spłacanie rodzeństwa Dobrze p[owiedziane, miastowi to myślą że na wsi samo rośnie a kasa sama z nieba leci. Zachęcam wszystkich do tego żeby swoich znajoimych z miasta zapraszać do siebie do gospodarstwa i im pokazać jak wygląda praca to swoje zdanie o rolnictwie zmienią.

Ty będziesz spokojnie pracował a bracia czy siostry w kredycie na 30 lat ledwo wiążąc koniec z końcem...

Jak mówisz że on sobie będzie spokojnie pracował to nie masz pojęcia o pracy na wsi, czy w mieście czy na wsi lekko nie ma i trzeba zapierdzielać i kombinować żeby na wszystko starczyło.

kazdy ma na co zapracuje,zdazaja sie glupi rodzice ale to mniejszosc,jezeli widac o malego ze rodzenstwo pracuje i cos chce miec w zyciu to nic trudnego pare lat wspolnie pracowac zeby temu co odchodzi z gospodarstwa dac jakos godziwa kase i tyle ,gospodarstwo dziela idioci bo wtedy kupa lat do tylu,pracuje sie wspolnie na calym aby ta druga osoba cos dostala,w przypadku jezeli jeden robi od malego a reszta tylko bokiem chodzi i ciagnie kase na zycie i szkole to jakim prawem nalezy sie kasa ,figa!!!zdazaja sie przypadki ze rodzice za zycia nie upozadkuja spraw i pozniej sady ale poki co akt notarjalny przepisania gospodarstwa jest swiety i jezeli pozniej jakis cwaniak ma jakies roszczenia to palcem za dzwi.

U mnie jest tak jak napisałeś gospodarstwo jest na mnie, starsze rodzeństwo uczyło się, wybudowaliśmy im dom bliźniak, wesela też zrobiliśmy, a młodsza siostra rok temu dostała mieszkanie i coś jej pewnie jeszcze się pomoże i wesele też się zrobi jak będzie trzeba. Jeżeli ktoś sięzostaje to dzielenie jest największą głupotą i do niczego dobrego nie doprowadzi.

Każdy pisze że się należy, a to guzik prawda, nic nikomu sięnie należy to jest majątek rodziców i co oni zrobią to ich sprawa.

U mnie jużwszyscy są spłaceni, ale jak by ktoś z rodzeństwa przyszedł i chciał jeszcze spłaty to nie ważne czy był by to brat czy siostra to by na kopie wyleciał prędzej jak wszedł mimo że żyjemy w zgodzi.

Edytowany przez st220, 02 kwiecień 2012 - 12:31.

#278 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 02 kwiecień 2012 - 14:22

Spłacanie rodzeństwa Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:08.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#279 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:32

Spłacanie rodzeństwa st220 chodziło mi o sytuację gdy jeden ma gospodarę a drugi nie ma pracy.

Sam widzisz że spłacałeś rodzeństwo więc to jest ok.
Majątek rodziców ale i dzieci rodziców więc powinno być jako tako sprawiedliwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:00

Spłacanie rodzeństwa

Jak pisałem wcześniej zauważa się wyciąganie reki po rodzinne majątki zapomniane , az do chwili pojawienia sie dopłat, ale z takimi działaniami trzeba walczyć zdecydowanie.

Bo po pojawieniu się dopłat łatwiej jest teraz żyć na wsi niż w mieście. Do tego dodaj to, że następca ma już miejsce zamieszkania i pracę a rodzeństwo często tylko dobre słowo na start o worek ziemiaków od święta.

w moim przypadku sądów nie będzie ojciec stałby za mną murem bo wie ile mu pomogłem ile mi zawdzięcza po prostu ojciec wyszedł z wszystkiego i gospodarzymy i nie ma mowy o zadnym spłacaniu lub dzieleniu tym bardziej i nigdy nie będzie jak chcą mogę im oddać działkę nad jeziorem ale od z gospodarki nic nigdy nie dostaną

Zakład, że dostaną? Poczekaj do śmierci rodziców to zobaczysz jak wygląda walka o zachowek i jakie majątki takie walki potrafią zrujnować. Chyba, że w odpowiedni sposób się zabezpieczysz.

Napisz lepiej jaki był twój wkład w gospodarstwo do którego rościsz teraz sobie prawa.

A co to ma wspólnego? Jeżeli siostra zajmowała się domem a brat kosił trawnik to dom powinień przypaść siostrze a trawnik bratu? Jeżeli twojemu ojcu pomagał sąsiad to także powinień mieć jakiś udział w gospodarstwie?

Jakie mamy możliwości prawne w naszym przypadku. Troje rodzeństwa( najstarszy syn i dwie córki), Dwoje najstarszych ok 30 lat, po skończeniu szkoły i kilku latach tułaczki za szulaniem pracy i chleba u różnych pracodawców w końcu założyli rodziny i mieszkają w mieście.(...)
(...)Jak można od niej coś wyegzekwować, bo ona nie zna życia i nie wie jak to można zaczynać życie od zera?

Jeżeli gospodarstwo siostrze rodzice przekazali darowizną to spróbuj ją postraszyć zachowkiem czyli po śmierci rodziców będziesz ubiegał się sądownie o swoją część majątku. A to będzie ją o wiele więcej kosztować niż forma spłaty jaką wy proponujecie.