Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spłacanie rodzeństwa

537 odpowiedzi na ten temat

#241 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 31 marzec 2012 - 18:33

Spłacanie rodzeństwa ja im takiego życia nie z gotowałem na wszystko zapracowałem własnymi rękoma a jak zamiast było mi pomagać lub rodzicom to woleli inaczej spędzać czas to teraz niech nikt do nikogo nie ma pretensji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spłacanie rodzeństwa Dzisiaj, 09:27
  •  

#242 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:42

Spłacanie rodzeństwa No i ile sam tego napracowałeś? Jak masz z 8-10 ha to faktycznie nie ma czym dzielić

#243 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 31 marzec 2012 - 18:42

Spłacanie rodzeństwa @wojciech675DT Ty, i Tobie podobni- jeśli decydujesz się na pozostanie na wsi i prowadzenie gospodarstwa, to robisz to przede wszystkim dla siebie, a w mniejszym stopniu - ku chwale ojczyzny, czy z innych sentymentalnych pobudek. Nie ma co robić z siebie bohatera czy męczennika. Robisz to żeby zarobić na swoje utrzymanie.

Każdy ma swoje potrzeby. Wątpię by ktoś z tu krzyczących, że spłaty rodzeństwa są zbędne, chciał się znaleźć w takiej sytuacji, jak ich rodzeństwo- brak domu, w perspektywie mieszkanie na kredyt spłacany przez 20lat, i zaczynanie wszystkiego od zera.
Co do uznaniowości wykształcenia jako formę spłaty- wg mnie to śmieszne. Wątpię, by rodzice zabraniali jednemu dziecku się uczyć, a drugiemu nie. Każdy ma taką samą szansę, rzecz w tym czy ją wykorzysta. Poza tym- dla chcącego nic trudnego, można i studiować i pracować. Zależy kto jakie ma ambicje, i priorytety.

#244 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 18:43

Spłacanie rodzeństwa Na co zapracowałeś mając 19 lat? Gospodarstwo to dorobek rodziców nie twój.

#245 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:51

Spłacanie rodzeństwa kazdy ma na co zapracuje,zdazaja sie glupi rodzice ale to mniejszosc,jezeli widac o malego ze rodzenstwo pracuje i cos chce miec w zyciu to nic trudnego pare lat wspolnie pracowac zeby temu co odchodzi z gospodarstwa dac jakos godziwa kase i tyle ,gospodarstwo dziela idioci bo wtedy kupa lat do tylu,pracuje sie wspolnie na calym aby ta druga osoba cos dostala,w przypadku jezeli jeden robi od malego a reszta tylko bokiem chodzi i ciagnie kase na zycie i szkole to jakim prawem nalezy sie kasa ,figa!!!zdazaja sie przypadki ze rodzice za zycia nie upozadkuja spraw i pozniej sady ale poki co akt notarjalny przepisania gospodarstwa jest swiety i jezeli pozniej jakis cwaniak ma jakies roszczenia to palcem za dzwi.

#246 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:51

Spłacanie rodzeństwa mylisz się bo ojciec wypadek miał i przez tyle lat sam prawie wszystko robiłem jak rano o 4 krowy doiłem to nikt mi nie pomagał a później jeszcze do szkoły siano czy coś to wszystko sam tylko barciaka wynajmowałem a tak oni mieli w d...e ja teraz mam ich w d...e niech sobie robią co chcą ale nie moim kosztem to myślę ze na swoje zapracowałem chyba ze wy robicie tylko po 18stce

#247 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:52

Spłacanie rodzeństwa Jeszcze za pieluchy nie odrobił...

#248 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:58

Spłacanie rodzeństwa

mylisz się bo ojciec wypadek miał i przez tyle lat sam prawie wszystko robiłem jak rano o 4 krowy doiłem to nikt mi nie pomagał a później jeszcze do szkoły siano czy coś to wszystko sam tylko barciaka wynajmowałem a tak oni mieli w d...e ja teraz mam ich w d...e niech sobie robią co chcą ale nie moim kosztem to myślę ze na swoje zapracowałem chyba ze wy robicie tylko po 18stce

widze takie przypadki i masz racje kolego,bron swego i gon cholote leniwa z domu. ps.pochwalcie sie tak domagajacy sie podzialow ile pracujecie na tych gospodarstwach i jak to jest w stosunku do rodzenstwa,kto pracuje a kto bierze kase??????

Edytowany przez szmergiel, 31 marzec 2012 - 19:01.

#249 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:01

Spłacanie rodzeństwa jak ja bym nie robił zapewne tego gospodarstwa by nie było ale wy pewnie wiecie lepiej moim zdaniem głupota jest dzielenie lub spłacanie rodzeństwa chyba ze w niektórych przypadkach obaj chcą zostać czy coś a tak to nie takie jest moje zdanie

#250 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:02

Spłacanie rodzeństwa

@wojciech675DT Ty, i Tobie podobni- jeśli decydujesz się na pozostanie na wsi i prowadzenie gospodarstwa, to robisz to przede wszystkim dla siebie, a w mniejszym stopniu - ku chwale ojczyzny, czy z innych sentymentalnych pobudek. Nie ma co robić z siebie bohatera czy męczennika. Robisz to żeby zarobić na swoje utrzymanie.

Każdy ma swoje potrzeby. Wątpię by ktoś z tu krzyczących, że spłaty rodzeństwa są zbędne, chciał się znaleźć w takiej sytuacji, jak ich rodzeństwo- brak domu, w perspektywie mieszkanie na kredyt spłacany przez 20lat, i zaczynanie wszystkiego od zera.
Co do uznaniowości wykształcenia jako formę spłaty- wg mnie to śmieszne. Wątpię, by rodzice zabraniali jednemu dziecku się uczyć, a drugiemu nie. Każdy ma taką samą szansę, rzecz w tym czy ją wykorzysta. Poza tym- dla chcącego nic trudnego, można i studiować i pracować. Zależy kto jakie ma ambicje, i priorytety.

Ja spłacam i nie mam z tym problemów bo wole po zgodzie niż po orzeczeniu sądu jak to nie którzy maja. Oczywiście, wszystko z rozsądkiem.
Jak ktoś ma 10ha gospodarstwo i chce się z niego utrzymać i jeszcze spłacać rodzeństwo , to ja bym wolał by to mnie spłacano.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:13

Spłacanie rodzeństwa w moim przypadku sądów nie będzie ojciec stałby za mną murem bo wie ile mu pomogłem ile mi zawdzięcza po prostu ojciec wyszedł z wszystkiego i gospodarzymy i nie ma mowy o zadnym spłacaniu lub dzieleniu tym bardziej i nigdy nie będzie jak chcą mogę im oddać działkę nad jeziorem ale od z gospodarki nic nigdy nie dostaną

#252 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 19:16

Spłacanie rodzeństwa Teraz tak mówisz i faktycznie dopóki żyją rodzice to jest spokojnie. Trafi się zawzięty szwagier/bratowa i wszystko może się zmienić...

#253 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:34

Spłacanie rodzeństwa nie oceniaj bo nie wiesz co piszesz i nie wiesz jak jest ja przy swoim zdaniu będę się upierał jak chcesz podyskutować pisz na pw nie będę zawracał głowy innym użytkownikom podzieliłem się swoim zdaniem i na tym zakończę nie będę się wdawał w bez celowe dyskursie z kimś co chyba nie ma pojęcia co to jest zapracowanie sobie na swój dorobek bez urazy

#254 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 20:19

Spłacanie rodzeństwa Nie wnikam w to jakie są układy, kto ile pracował itd. Wiem po prostu, że nawet jak rodzeństwo będzie zgodne, dogada się, to nieraz pojawi się bratowa i postawi wszystko do góry nogami.

Mnie prawdopodobnie czeka to samo. Siostra(starsza ode mnie) wyprowadziła się parę lat temu, mieszka w dużym mieście. Gospodarstwo pewnie będzie przepisane na mnie. Nie wiem co będzie dalej, gospodarstwo 30 ha słabej ziemi(V i VI klasa), góry, kamienie. Sprzęt do wymiany, budynki do wyburzenia. Podzielić to na pół? Wtedy nie ma szans się z tego utrzymać. Spłacić połowę wartości(załóżmy że pół mln)- z czego? Jedyne co mi przychodzi do głowy to odpalić np hektar ziemi na działki budowlane, przy dobrych wiatrach da się z tego wyciągnąć ponad 500 tys. Nie jest to łatwe podzielić sprawiedliwie, ale wiem, że nie będzie sprawiedliwe jeśli dostanę 30 ha ziemi+ budynki+ sprzęt a siostra tak naprawdę nic.

#255 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:35

Spłacanie rodzeństwa Przedstaw jej dochody i wydatki jakie musisz ponieść aby dać radę na tym żyć.

#256 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2012 - 20:50

Spłacanie rodzeństwa Myślisz, że ktoś w mieście ma łatwiej? Spróbuj żyć we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, zaczynając od 0. Zarobisz 2.5 tys, kup mieszkanie, samochód, utrzymaj dzieci.
Jak ktoś narzeka ile to musi wydać na gospodarstwie to po co się za to bierze? Może lepiej sprzedać wszystko, podzielić po równo i samemu ruszyć w świat? Odważy się ktoś?

#257 Share michal0123

michal0123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:03

Spłacanie rodzeństwa Widzę że jest tu paru cwaniaków lub nieudaczników, przede wszystkim damian4000 i wojciech675Dt którzy zapewne chcą albo już dawno wydyma..li swoje rodzeństwo z majątku. Sądzę że ledwie udało wam się skończyć zawodówkę albo nawet i nie a teraz robicie wszystko żeby zagarnąć firmę ojca tylko dla siebie (bo można to porównać z firmą bez znaczenia jaką). Gdyż doskonale wiecie i boicie się tego, że w obecnych czasach zaczynając od zera czy to na wsi czy pracując na etacie z waszym podejściem zginęlibyście z głogu. Nie wiem dlaczego ale widzę w was podobieństwo do ludzi tzw popegeerowskich, którzy jeszcze do tej pory uważają że jak kiedyś pracowali na roli w pegeerze to wszystko teraz im się należy i jeszcze napalić w piecu, najlepiej za darmo. Czy ty wiesz co bredzisz, masz 19 lat i już zapracowałeś tzn zarobiłeś jednoosobowo kilkaset tysięcy zł żebu mówić że zapracowałeś na gospodarstwo pracując jako pomagier rodziców?, tzn byłbyś w stanie po tym czasie pracy je kupić? W naszym przypadku każdy miał możliwość nauki, dwie osoby ukończyły studia które kosztowały wiele wysiłku i wyżeczeń a w między czasie była również praca. Siostra też podejmowała niejednokrotnie pracę a skończyło się jak skończyło. Gospodarstwo do chwili obecnej prowadzili rodzice. Dzięki za odpowiedzi ale nie o takie mi chodziło, skorzystam z odp. Madzia20 i ewakuuję się z tąd.

Uważaj na słowa

Edytowany przez razor275, 31 marzec 2012 - 22:24.

#258 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:14

Spłacanie rodzeństwa kto tu jest nieudacznikiem. Jak chcesz wiedzieć to mam mgr przed nazwiskiem. Napisz lepiej jaki był twój wkład w gospodarstwo do którego rościsz teraz sobie prawa. Podejrzewam że taki że uciekałes jak najdalej żeby sobie rąk nie brudzić 10lat minęło nic nie osiągnęłeś i teraz sobie przypomniałes że ktoś musi ci coś dać bo sam nie umiesz się utrzymać.

Edytowany przez damian40000, 31 marzec 2012 - 21:21.

#259 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:17

Spłacanie rodzeństwa Nie jestem pewny, ale jak od przepisu nie minęło 5 lat to jest możliwość odebrania gospodarstwa przez rodziców.I raczej sądownie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:24

Spłacanie rodzeństwa nie mam 19 lat tylko w tym roku 21 szkolę sączyłem i nie bał bym się iść w swoim fachu do pracy ale robię to co lubię i trochę szacunku nikt tu ciebie nie obraza i do twojej wiadomości nigdy nie byłem pomagierem rodziców żeby nie ja to rodzeństwo już dawno by rozszabrowało ten dobytek wiedz chcesz przeszkodzić siostrze to rób co chcesz nie udało ci się w życiu to twoja sprawa nic mi do tego dlaczego mam zaczynać od zera jeżeli mój ojciec chce żebym gospodarzył i pracował to czemu miło by być inaczej tym bardziej ze jest tak a nie inaczej