Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spłacanie rodzeństwa

534 odpowiedzi na ten temat

#381 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1043 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 07:41

Spłacanie rodzeństwa

osobiście uważam że jesteś zachłanny , gdyby mi tak powiedział kiedyś zięć - to won na wieki ....nie Twój dorobek i nie masz prawa decydować co Ci ktoś ma dać
zdanie zawsze można zmienić - widocznie były powody ;)

Kto daje i zabiera ten w piekle się poniewiera :P Skoro obiecali to obietnicy powinni dotrzymać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spłacanie rodzeństwa Dzisiaj, 18:23
  •  

#382 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:06

Spłacanie rodzeństwa a po ilu latach od przepisania na rente struk. mozna odpisac ziemie i jaka powierzchnie by był mały podatek..czy hektar starczy? czy musi byc ponad? wie ktos?

#383 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:33

Spłacanie rodzeństwa jak to jest z prawem zachowku w przypadku umowy darowizny
sprawa wyglada tak
troje rodzenstwa, jeden dostaje wszystko w postaci umowy darowizny a reszta nic, jakie maja prawa do zachowku pozostali i po ilu latach sie wszystko przedawnia ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:44

Spłacanie rodzeństwa

150tys spłaty z 15ha to 10lat bez inwestycji. Co zostanie z tego gospodarstwa po tych 10latach? Realna spłata z takiej powierzchni to moim zdaniem 30tys.

Ja mam podobny przypadek.Przestać inwestować dalej i dać bratu bo mu się należy jak nawet ręki nie przyłożył do pomocy przy choćby żniwach.Mam 12 ha.

#385 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:59

Spłacanie rodzeństwa Tomek73 .To brałeś żonę czy hektary? :D A jeśli żona miała by tyle ziemi co w doniczkach na parapecie to co?
Ciesz sie że masz fajna żonę bo w tym sporze trzyma Twoja stronę a to co zrobili teście to świadczy tylko o nich nie musisz zniżać sie do ich poziomu. Masz głowę na karku dwie ręce to pracuj i rozwijaj sie i nie licz ze od kogos cos dostaniesz .
Rodzice żony zrobili swoje czyli zapewnili byt dzieciom oddajac córkę myślę że kumatemu gościowi który o nią zadba , syn dostał gospodarstwo a rodzice rentę strukturalna i wszyscy powinni byc zadowoleni ;)

Edytowany przez OKEY, 06 kwiecień 2014 - 09:02.

#386 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8476 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:12

Spłacanie rodzeństwa Nie do końca, bo z renty stuktóralnej wycofali się, za mało dostaliby, szwagier dopiero obejmuję gospodarstwo prawie 30 letni kawaler, który tylko w stodole siedzi, a z tym polem wiąże się dziwna historia, bo dzięki żonie te pole kupili i było od razu przy kupnie obiecane że to dla niej i ona to najgorzej to przeżyła.
Ja od razu mówiłem żeby to odpuścić i mieć to głęboko w d...ie.
Teściu powiedział czego ty chcesz, ty już za dużo się dorobiłaś i tobie starczy, a nie powiedział jakim kosztem.
A wkurzył się jak kupowaliśmy 10 letni ciągnik, Case i wtedy zaczeło się.

#387 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:17

Spłacanie rodzeństwa obietnice obietnicami a życie pisze swoje scenariusze ...najpierw pisałeś o obiecanych 10 ha ,teraz piszesz o 20 ha a tak naprawdę chodzi Ci pewnie o 35 ha
dostałeś 125 tys...
zastanów się czy te hektary warte są tego wszystkiego , przecież jesteście rodziną -...skoro jesteś bogatszy i jeśli nawet lekko nie miałeś - to powinieneś zastanowić się czy tak naprawdę nie niszczysz komuś zdrowia .. decyzje teściów powinieneś szanować ,bo oni dbają o syna i o siebie - i tu wiadomo że nie koniecznie musisz się z tym zgadzać ...widać że kierujecie się jakoś zawiścią do siebie a powinno być inaczej
życie jest zbyt krótkie żeby tracić czas na takie rodzinne przepychanki
mimo ze dostałem mniej niż TY ( obecnie mam mniej ha od Ciebie) to jestem szczęśliwszym człowiekiem :rolleyes: ... więc nie hektary i kasa jest miarą szczęścia ;)

Edytowany przez kozulek2, 06 kwiecień 2014 - 10:21.

#388 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:41

Spłacanie rodzeństwa Jak widze to najszczęśliwszymi osobami na wsi są ci co codziennie pija piwko pod sklepem :D A ci co maja nowe JD to nie wiedzą jak to piwko smakuje bo nie ma czasu na nic po za robotą a i szkoda 2,50 na piwo. ;) .
Ostatnio rozbawił mnie gościo którego pytałem dlaczego tak nie równo pole zaorał cos sie stało i nie dało sie pługów ustawić czy co? a on że połamały mu sie lemiesze a jeden gdzies w ogóle zgubił :) a nowy komplet 400zł a on nie ma kasy bo musi zbierać ponieważ ma juz nowy sprzęt zamówiony i ogolnie płacz i lament jak to na wsi źle :D

#389 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:49

Spłacanie rodzeństwa mam prawie nowego JD a i piwko codziennie wypije i to za 2,8 zł :P

#390 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8476 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:01

Spłacanie rodzeństwa Widzisz kozulek, to jest działka 20 ha, dostaliśmy po ślubie 10, a 10 mieli spłacić, wtedy to było jakieś 180 tys, zgodizliśmy się na 150.
Ja mówiłem żonie że lepiej dać spokój, bo i tak mamy już lepiej, więc ja szybko odpuściłem, niestety niesmak do końca życia pozostanie.

Jedno muszę pochwalić w tej sytuacji, teraz wiem jak wyglądają wakacje na południu Europy, po w czerwcu wsiedliśmy w samochód bez żadnego konkretnego planu, i jeszcze postawiliśmy 100 tys dotacji na ryzyko dostania, i wylądowalismy w Chorwacji na 10 dni. Od razu po przyjeździe przyprowadziłem nowego NH z turem i z wałami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4674 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:02

Spłacanie rodzeństwa

więc nie hektary i kasa jest miarą szczęścia ;)

Dobrze mówi polać mu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#392 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:07

Spłacanie rodzeństwa Tomek nie wiem po co się tak przechwalasz i nie rozumiem czego ty chcesz więcej i czyim kosztem ? wiesz jakby każdy dostał 125 tys to i Karaiby można było spokojnie zaliczyć ;)
zastanów się chłopie czy zamiast żądać coraz więcej nie trzeba tam pomóc - chociażby podzielić się doświadczeniem itp. ..myślę że dałoby to większą satysfakcję

Edytowany przez kozulek2, 06 kwiecień 2014 - 11:11.

#393 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:30

Spłacanie rodzeństwa dokładnie i tak źle nie miałeś, mój tata ciężko pracował w gospodarstwie, a młodszy brat nie pomagał, ale wcześniej się ożenił, tak swojemu ojcu a mojemu dziadkowi truli z żoną i teściową i w końcu mu cała gospodarkę przepisał, dziadek miał jeszcze konta dla reszt rodzeństwa z nie małą kwotą pieniędzy, to po śmierci dziadka, jakoś na babci wymusili i te pieniądze przejęli, i jak by mało tego babcia miała dożywocie w domu drewnianym, to ten dom zburzyli, a babcie w piwnicy w nowym domu trzymali, nie mogła wytrzymać, w końcu jedna z córek ją wzięła do siebie, jeszcze nawet po tym jak sie babcia wyniosła stamtąd to jej rentę pobierali

Edytowany przez majkel207, 06 kwiecień 2014 - 11:32.

#394 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8476 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:31

Spłacanie rodzeństwa Po to opisuje zeby inni wiedzieli jak moga rodzice postapic, i jak cos obiecaja to na drugi dzien do notariusza trzeba isc, zeby jeszcze pamietali co wczoraj muwili, i zeby w konia ich nie zrobili.
Przestroga dla innych.
Pomagam jak moge ale oni tzlko sami w sobie zakochani, na zadne pokazy, targi skolenia nie moge wzciagnac ich, ledwo na zastosowanie modusa teraz ich namowilem, bo zawsye polowa pszenic im lezy.
dziwnie teraz pisze bo cos z klawiatura sie stalo.

#395 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:36

Spłacanie rodzeństwa Zmień jezyk w kompie na Polski(programisty)

#396 Share mory1971

mory1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:43

Spłacanie rodzeństwa

Jedno muszę pochwalić w tej sytuacji, teraz wiem jak wyglądają wakacje na południu Europy, po w czerwcu wsiedliśmy w samochód bez żadnego konkretnego planu, i jeszcze postawiliśmy 100 tys dotacji na ryzyko dostania, i wylądowalismy w Chorwacji na 10 dni. Od razu po przyjeździe przyprowadziłem nowego NH z turem i z wałami.

i co oczy napasles dooope wyprozniles i tyle miales z tego urlopu.
moj ojciec mial dwanascioro rodzenstwa splacal je przez ponad 30 lat,w domu nigdy niczego nie bylo.sasiedzi mieli ciagniki nowe,samochody pobudowali sie ,mnie w spadku zostala rudera nadajaca sie do rozbiorki.
zeby jakos ja do porzadku doprowadzic musialem wyjechac zagranice by splacic dlugi,juz prawie 20 lat laduje pieniadze w dom ,zabudowania ,efektu wielkiego nie widac.
moj najdluzszy urlop to tydzien w okolicach krosna u rodziny zony,reszta to codzienny zapierdziel by zarobic jakis grosz.
ty przyszedles na gotowe ,dostales pieniadz do reki i jeszcze ci malo ?
chlopie widocznie nigdy nie zaznales biedy i dlatego nie wiesz ile jest warty pieniadz....
ale jak to mowia apetyt rosnie w miare jedzenia .

#397 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:49

Spłacanie rodzeństwa

Po to opisuje zeby inni wiedzieli jak moga rodzice postapic, i jak cos obiecaja to na drugi dzien do notariusza trzeba isc, zeby jeszcze pamietali co wczoraj muwili, i zeby w konia ich nie zrobili.
Przestroga dla innych.
Pomagam jak moge ale oni tzlko sami w sobie zakochani, na zadne pokazy, targi skolenia nie moge wzciagnac ich, ledwo na zastosowanie modusa teraz ich namowilem, bo zawsye polowa pszenic im lezy.
dziwnie teraz pisze bo cos z klawiatura sie stalo.

sam wiesz jak jest i jakie dziwne scenariusze pisze życie - czasem kilka nie potrzebnych słów burzy wszystko
tu nie ma żadnych zasad, wszystko zależy od ludzi i od tego czy potrafią iść na kompromis i czy mają do siebie szacunek
dostałeś kasę i mówisz do teścia że jest CHAMEM - coś tu jest nie halo z Tobą

#398 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8476 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:44

Spłacanie rodzeństwa Nie tylko jak tak do niego powiedziałem.
Mory po co spłacał mógł sprzedać wszystko i po problemie a sam iść do pracy.
Pieniądz dokładnie wiem ile jest warty, bo kiedyś u mnie i u żony nie przalewało się, i nie raz brało się kredyt na podstawowe zakupy, nawet do domu.
Ja w Niemczech też zapierdzielalem jako spawacz, a żona w Hiszpani na truskawkach, więc wiem co znaczy praca za granicą.
A i teraz nie szaleję bo nie ma z czym, kredytów aż huczy, i trza spłacać, ale to głupota jak na siebie, na jakiś wyjazd nie ma kasy, sam po sobie widzisz, ojciec spłaca a teraz ty nie możesz się rozwinąć jeszcze wziołeś spadek rudere do remontu, po co brałeś, nie wiedziałeś na co się piszesz.

Edytowany przez tomek73, 06 kwiecień 2014 - 12:50.

#399 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2249 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:13

Spłacanie rodzeństwa A w naszych stronach panuje zasada: kto zostaje na gospodarce - bierze wszystko... Chyba że nikt nie zostaje to każdy dostaje swoją działkę ;)
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share zic

zic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:44

Spłacanie rodzeństwa ja widzę że o tym, że nie trzeba spłacać piszą ci co dostali. Każde grabie grabią do siebie. Ale o innych nie myślą. Ktoś pisze że myślą o sobie i jednym dziecku, a pozostałe to co sroce z pod ogona. Jeśli ktoś z równym traktowaniem wszystkich dzieci ma problem. To niech myśli na początku i posiada tylko jedno. Wtedy problemu nie będzie, Pozostałe dzieci oprócz tego jednego wybranego spadkobiercy na świat się nie prosiły.
Pozdrawiam.