Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 dziwne stukanie

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2010 - 06:40

MF 255 dziwne stukanie Stukanie w wom to norma zależy jaki masz wałek i jaką maszynę kup sobie inny wałek wom może będzie mniej stukało, u mnie np. strasznie stukało podczas nawrotów z przyczepą zbierającą z włączonym wom, a na innym wałku już mniej, co do szarpania ciągnikiem podczas podnoszenia to normalne trzeba zwiększyć obr jak coś ciężkiego dźwiga, (ja z ładowaczem stosuje tylko max obr jak podnoszę i to na wciśniętym sprzęgle (8 lat sprzęgło nie ruszane tylko skok jałowy co roku znika he he )

wyłączyć wom? a włączać się włączało dobrze? może wy sprzęglić 2giego stopnia nie możesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 dziwne stukanie Dzisiaj, 13:34
  •  

#22 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 19 maj 2010 - 10:22

MF 255 dziwne stukanie I jak to naprawić? Oprócz tego podnośnik nie działa kiedy jest ciągnik na "luzie".

#23 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:33

MF 255 dziwne stukanie Pewnie coś nie tak jest z drugim stopniem sprzegła, bo ten ciągnik ma połączoną pompę hydrauliczną z układem jezdnym i nawet kiedy silnik nie pracuje, a sie tylne koła są w ruchu to i tak podnośnik bedzie pracował. Tutaj masz jak wyregulować drugi stopień, reguluj tylko te łapki. jezeli to nie pomoże to tarcza do wymiany.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2011 - 15:44

MF 255 dziwne stukanie U mnie tez stuka w mf255 jak rozsiewam nawoz ale to na 3 biegu i przy pelnej predkosci gazu

#25 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 07:43

MF 255 dziwne stukanie ja mam coś takiego że jak próbowałem podnieść kosiarkę ogrodową to podnosił tylko tak pulsująco, a na wolnych obrotach ją opuszczał i musiałem opuścić i podnieść ją jeszcze raz, kosiarkę rotacyjną mógł tylko rozłożoną i jak próbowałem ją złożyć na podniesionej to mi opuszczał.
dodam że rok temu byłem zmuszony wymienić wałki sterowania pompą, regulacji pozycyjnej miałem założony "nowej wersji" tymczasem potrzebowałem tego "starej wersji" i dopiero w tym roku wymieniłem na odpowiedni. przed zmianą wałków w zeszłym roku ogrodową podnosił bez problemu, rotacyjnej nie sprawdzałem bo dopiero w tym roku się w nią wyposażyłem

Edytowany przez jamakazi, 27 czerwiec 2011 - 07:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 20:47

MF 255 dziwne stukanie fPanowie mam bardzo poważny problem po remoncie skrzyni biegów dzieje się coś dziwnego ze skrzynią mianowicie jadąc z góry jakiś tryb wskakuje chyba na wałek głowny i blokuje poprostu silnik samo z siebie wystarczy wcisnąć sprzegło i już jest dobrze tyle że gdy puszcze dusi się silnik biegi normalnie wszystkie wchodzą tylko cały czas dusi silnik i wtedy stawiam go na podjeździe przodem do góry i po szarpe wtedy cos wyskakuje i jest dobrze ale tak nie można robić. Mam odnośnie tego jedno pytanie czy pod tymi sprenzynkami które są pod deklem nie powinno być jakichś kulek ten kto robi te żeczy wie o co chodzi bardzo prosze o pomoc.;/bo wiosna;d

Edytowany przez badyl321, 16 marzec 2012 - 21:01.

#27 Share kubawiesniak

kubawiesniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:01

MF 255 dziwne stukanie Witam mam problem ze swoim MF 235 z początku myślałem że to własnie wina pompy ale jednak nie teraz sie to nasila mianowicie szarpanie ciągnikiem szczególnie jadąc 4 polową na niższych obrotach silnika ciągnik cały czas podszarpuje do przodu na wyższych biegach jest podobnie lecz mniej wyczuwalne czy któryś z kolegów miał podobny problem co może być przyczyną ?

#28 Share kubawiesniak

kubawiesniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 10:45

MF 255 dziwne stukanie Żyje ktos tu na forum ? jest ktos kto cos podpowie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kubawiesniak

kubawiesniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:05

MF 255 dziwne stukanie no chłopaki zepnijcie umysly i cos podpowiedzcie zaraz sianokosy a jazda jak na koniu :D