Ferdek07

Siać mieszanki, czy w siewie czystym na słabszych glebach

Polecane posty

damian40000    86

co mi poradzicie na pole które dzierżawie 0.5ha 4a 1ha 4b i 0.5ha 5 klasy (piach). Ma tam być wsiana koniczyna z trawa w zbożu jarym. Ph nie badane ale jest tam kwaśno. Na swoich polach sieje czysty jęczmień ale tu na piachu nie uda się. Myślałem zrobić mieszankę 80% jęczmienia 20% owsa. Przedplon to kukurydza na kiszonkę na oborniku.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak dla mnie siew mieszanek kilku gatunków to nonsens, metoda ze średniowiecza. Mieszanka tak ale kilku odmian jednego gatunku ma sens, siew mieszanek kilku gat to bezsens.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Raczej bym się skłaniał do owsa, bo jak sam powiedziałeś nie wiadomo co w tym polu jest. Jak tam jest pH 4 to żaden jęczmień tam nie urośnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

w tamtym roku zasiałem owies zuch plus jęczmień suweren jeczmień po prostu usechł ale owies był piękny wysiane było 100kg owsa i około 70 kg jęczmienia na 5 klasie mieliście rację ze mieszanki sa przeztarzałe owsa było około 4 t bardzo byłem zadowolony w tym roku sieje 4 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jęczmień ,,usechł'' bo pole kwaśne ! a owies tak sypnoł bo był rzadki i ziarno ładnie wyrosło...rok na piachy był super- w moich stronach. W mojej gminie sieje się b. dużo mieszanek owies-jęczmień , niektórzy jeszcze z pszenżytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zbadać odczyn i wapno- jak jęczmień zginoł duużo wapna będzie trzeba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Ja W zeszłym roku mialemieszanke zyta z pszenżytem i plon był naprawde dobre. Pole mozaikowate. Mial ktoś z was takie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U nas na piachach kilku gospodarzy sieje żyto i trochę pszenżyta dosypują. W zeszłym roku mieli całkiem ładne te mieszanki, w tym lepiej nie mówić, wyszła strasznie rzadka bo pszenżyto w części wyginęło a jak zostało to pojedyncze badyle z kłosem trochę dłuższym od pudełka zapałek. Jedynie co ciekawe, to że żyto wyrosło strasznie wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dokładnie u nich też kłosy długie ale co z tego jak jest rzadkie. Myślę, że przy tej pogodzie więcej jak 2,5-3t/ha na tym piachu nie ukoszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj