Polecane posty

robi57362    2345
zaden nie ma rejestracji w koniczynie ale chwastox extra i puma nic nie robia koniczynie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Koledzy jaki w miarę niedrogi środek zastosować na chwastnicę jednostronną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
na jednoliscienne w zbozach tanich nie ma. u mnie pszezyto jare oszalalo ledwo od ziemi odroslo wszystkie rozkrzewienia odrzucilo i malutki klos na wieszku

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

u mnie to samo, miejscami już kłosa widać, do tego jeszcze ta chwastnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Chciał bym na wiosnę zasiac trochę pszenżyta jarego Mamut. Klasa 5/6 z przewaga 6 gleba lekka. Opłaca się wgl siać to na takiej ziemi? Przedsiewnie planuję  1000 wapna dolokorn, 100 kg soli i 200 kg salmag. Wapno na w środku lutego.

 

Edytowano przez WiktorMorawiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

na tej klasie ziemi jeśli nie będzie sporo deszczu to nie warto 2tyg bez deszczu i po przenżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

a ile tego masz? to wsiej łubinu na przyoranie i będziesz miał przynajmniej nawóz w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

i do strączkowych weźmiesz a tak władujesz kase w nawóz, opryski i kombajn. U mnie albo sieję na takiej klasie żyto hybrydowe w monokulturze albo nie raz przesieje łubinem, gdyby nie dziki siałbym kukurydze, jeszcze jedno pytanie jakie masz podglebie tam bo jak żółty piasek to tak jak mówie a jak glina no to można by było coś jeszcze wymyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej części glina A potem piach tak na 35 cm. W zeszłym roku było pszenżyto i bylo z tego kawałka 1.5 zbiornika z bizona. 300 kg wapna I 300 saletry bylo nawożenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
19 godzin temu, WiktorMorawiak napisał:

Chciał bym na wiosnę zasiac trochę pszenżyta jarego Mamut. Klasa 5/6 z przewaga 6 gleba lekka. Opłaca się wgl siać to na takiej ziemi? Przedsiewnie planuję  1000 wapna dolokorn, 100 kg soli i 200 kg salmag. Wapno na w środku lutego.

 

Tylko'' Dublet ''na piach super sprawa .Ostrożnie z Azotem przed siewem max 180kg saletry ,lub mocznik ,bo mocznik nie pali w razie suszy tak ,jak saletra ,ale zakwasza .Więc kwestia azotu ,do przetrawienia .Dużo zależy ,jakie masz ph ziemi ?

A nie lepiej trochę łubinu wrzucić przejechać talerzówką to i po kosztach .Jak susza będzie to i tak masz wygrane ?

Po łubinie hybryde zasiejesz i urośnie lepiej ,jak pszenżyto jare .

Teraz tylko wapno i wsio .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może bedzie najlepiej zasiać łubin gorzki, jak urośnie ładnie to się go zbierze kombajnem na poplon, a jak bedzie widać że lipa to sie zaora zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Mnie ten sam dylemat męczy, zastanawiam się czy nie kupić łubinu na 1.5hektara, mam taki gorszy kawałek gdzie Ph jest jeszcze nie najlepsze klasa ziemie 4 ale teren nie równy, pszenżyta Jarego nie siałem jeszcze, nie daleko rolnik sprzedaje mazura ładne ziarno po 100zł. lub z centrali po 210zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgl był taki zamiar żeby tam łubin bezorkowo zasiać, ale przyszła ulotka z ofertą zbóż jarych i zauważyłem te pszenżyta jare w niej.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

To tak jak ja, dziś w aucie znalazłem ulotkę z centrali i patrzyłem na odmiany i nie wiem co wybrać :)

Pszenżyta mam ; Mamut , dublet i mazur łubinu większy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no tak właśnie działa reklama :) Najgorsze jest to ze to pszenzyto dało by rade jak by była taka pogoda jak w 2017, a nie wiadomo co bedzie z deszczem w tym roku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez tprc330
      Witam chciałbym się dowiedzieć jak można tanio i skutecznie nawozić jęczmień i w jaki sposób maożna pozbyć się owsika? Liczę na wasze porady :rolleyes:
    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi  
    • Przez zetorproxima8541
      W zeszłym roku pierwszy raz uprawiał Pekinie odmianę bilko. Przechowywałem ja w chłodni. Z powodu dużego popytu na to warzywo chciałbym powiększyć powierzchnię uprawy. I tu rodzi się pytanie do was jaką odmianę polecacie do przechowania w przechowalni do końca styczynia bo w chłodni brak miejsca?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj