Polecane posty

adamos012    16

Witam mam pytanie czy mogę zrobić oprysk odżywka mocznikiem i ssiarczanem magnezu na pszenżyto jare które jest w początkowej fazie krzewienia i jeszcze nie pryskałem na chwasty doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Możesz ale najpierw proponuje oprysk na chwasty a później odżywki


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Pszenżyto posiane 16 kwietnia. Przedsiewnie nawożone 150 kg saletrzaku. Ile dać moczniku zmieszanego z opryskiem od chwastów. I jaki preparat zastosować, Chwastox Trio czy coś innego ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

witam wszystkich mam pytanie czy można stosować środek do skracania Cerone w pszenżycie jarym i w jakiej fazie rozwoju. dzięki z góry za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam ja w pszenżycie jarym pryskam lintur plus hwastox extra  i wywala wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Jaką odmianę polecacie, gdyż planujemy na wiosne posiac pszenzyto jare na powierzchni 4,5-5 ha. gleby mozaikowate 5-6 klasa. Chce już wiedzieć jaka odmiane wybrać, bo po Nowym roku będę chciał kupić już z centrali. :D
Z góry dziękuję za odpowiedź. I pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

 

Poszukuję pszenżyto jarego do siewu jestem z terenu województwa świętokrzyskiego okolice Kielc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Opryski te same co w pszenicy jarej może być Granstar plus axial lub puma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

dzięki. zaczynam przygodę z pszenżyto dlatego pytam fachowców o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak coś to pytaj sieje je juz pare lat co nieco moge podpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Pszenżyto jare urośnie na VI klasie ? Przedplon kukurydza na ziarno. Odmiana Dublet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Urośnie. Lepiej znosi słabą glebe niż żyto. Siej jak najwczesniej da się wejść w pole. Daj troche większą obsadę ze względu na słabą glebe. Ja przedsiewnie daje polifoske 6 ok 200-250 kg i nie całe 200 kg mocznika. Potem przed fazą strzelania w źdzbło saletre ok 150 kg. Dwa opryski od grzyba. W zależności od ziemi pogody i przedplonu zbieram 5-6 ton. Na tej VI klasie przy korzystnych warunakach pogodowych na 5 ton możesz liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego a ile na ha siejesz tego pszenżyta? przedsiewnie na kwaśnej glebie lepiej dać mocznik czy saletrzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zależy od mtz. W praktyce cos koło 220 kg. Ja daje mocznik bo jest tanszy na kwasnych glebach tez. Jak sie ma kwasne gleby to trzeba wapnowac bo tak naprawde duzego znaczenia nie ma czy to bedzie mocznik czy saletrzak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Mam odmiane duplet.W polu jeszcze bloto planuje sieć 18.03 

Moje pytanie czy nie będzie za póżno siać tą odmiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie. 3 lata temu 17 kwietnia siałem i plon w okolicach 5 ton mozaika 4,5,6 klasa z przewaga 5. Zawsze sieje koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

obowiązkowo stosować antywylegacz w pszenżycie Dublet i Mazur przy nawożeniu do 90N, gleba IV-VI, jeżeli tak to czy wystarczy sam antywylegacz CCC 720 SL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Z antywylegaczem to ostrożnie bo jak wiadomo na słebej glebie podczas suszy to nic dobrego. Ja polecam mieszanke z moddusem. 0,15- 0,2 moddus + 0,7 antywylegacza. Pszenzyto jare lubi sie kłaść jak będzie gdzies kawałek lepszej ziemi bez antywylegacza będzie leżeć. Ja zawsze stosowałem skracanie mimo to nie raz leżało mi plackami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez tprc330
      Witam chciałbym się dowiedzieć jak można tanio i skutecznie nawozić jęczmień i w jaki sposób maożna pozbyć się owsika? Liczę na wasze porady :rolleyes:
    • Przez IMATEUSZI
      Witam, chciałbym wydzierżawić kawałek pola pod uprawę malin. Pole nie jest obrabiane od około 15 lat, rośnie na nim trawa. Jaki areał obsadzić na początek i jaką odmianą tak aby samemu w 4 osoby zbierać ją. Jak wyprawić  to pole? Jakie nawozy zastosować? użyć obornika? Oczywiście sadziłbym ją późną jesienią. Chciałbym też zbadać pH gleby, myślicie że kupno własnego kwasomierza to dobre rozwiązanie? pomiary są dokładne? i najważniejsze - jaką wybrać odmianę oraz w jakich odstępach nasadzać ? Czy jeżeli spryskałbym łąkę roundapem to jaki jest okres karencji sadzenia w tym miejscu nowej rośliny? Ile sztuk potrzeba malin? u mnie ceny wahają się średnio po 30gr od krzaka. Dziękuję za odpowiedzi  
    • Przez zetorproxima8541
      W zeszłym roku pierwszy raz uprawiał Pekinie odmianę bilko. Przechowywałem ja w chłodni. Z powodu dużego popytu na to warzywo chciałbym powiększyć powierzchnię uprawy. I tu rodzi się pytanie do was jaką odmianę polecacie do przechowania w przechowalni do końca styczynia bo w chłodni brak miejsca?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj