Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup siewnika zbożowego

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2010 - 13:35

Zakup siewnika zbożowego Witam,
przeszukałem całe forum o siewnikach i nie znalazłem informacji mnie interesujących, a jeśli je przeoczyłem to przepraszam.
Chciałbym kupić siewnik do zboża, którym mam zamiar sieć dodatkowo rzepak, mieszanki traw oraz różne drobne rośliny. Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, jaką przekładnię polecacie (głównie zależy mi na opinii o przekładniach) oraz jakie marki polecanie. Siewnik docelowo ma pracować z agregatem aktywnym lub biernym 3m, oraz podczas siewu traw z C-360. Do dyspozycji mam max 5 tys zł.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i ważne informacje.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup siewnika zbożowego Dzisiaj, 13:46
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 24 luty 2010 - 14:38

Zakup siewnika zbożowego co do przekładni to niewiem bezstopniowa wydaje mi sie że by byłą najleprza a jeśli stopniowa to im więcej przełożeń tym lepiej ( pod względem przekładnie nie bardzo moge doradzić) dobrze żeby skrzynia na ziarno była w miare duża . Raz miałem przyjemność siać używaneym siewnikiem fiona niepamiętam z którego on był roku 90r coś koło tego, i bardzo mi sie w nim podobało jedno rozwiązanie techniczne otóż oś obrotu redlic był bardzo wysoko a do ziemi redlice dogniatały niewielki sprężyny śrubowe , efekt był taki że on w zasadzie sie wogule nie zapychał jeśli siewnik natrafił na jakąś wieękrzą przeszkode to redlica mjąc wysoko punkt obrotu odchylała sie do tyłu i do góry . Nasze polskie siewniki niestety o wiele gorzej sobie radzą z jakimiś bryłami czy ewentualnym zachwaszczeniem (punkt obrotu redlic jest nisko 10-20cm na ziemią i po natrafieniu na przeszkode ta redlica jakoś niebardzo chce sie odchylać do góry tylko garnie) zawsze uważałem że na zapychanie jest tylko jedna rada redlice tależowe ale odkąd siałem tą fioną to uważam że nie tylko tależowe ale i redlicowe dobrze wykonane ładnie sie spisują(ta Fiona miała przekładnie bezstopniową) Pozdrawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 luty 2010 - 15:10

Zakup siewnika zbożowego Głównie zwróć uwagę na skrzynię nasienną czy nie jest skorodowana (nie ma dziur). Ja polecam siewnik Hassia. Mam taki (z przekładnią bezstopniową- najlepsza). W tym roku siałem nim rzepak 1,3 kg/ ha i co ciekawe uważam że nawet za gęsto. Gdy siałem wcześniej Poznaniakiem 3,5-4 kg/ha to był rzadszy. Te niemieckie siewniki bardzo ładnie sieją (równo). Miałem go sprzedać, jednak poczekam jeszcze gdyż dostałem dofinansowanie Prow na nowe maszyny (m.in siewnik) i zobaczę co on pokaże.

Edytowany przez murtek3, 18 styczeń 2011 - 10:02.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 24 luty 2010 - 15:22

Zakup siewnika zbożowego szkoda że prędzej nie pisałeś miałem coś odpowiedniego, piękny i tani siewnik ale już sprzedałem... :P
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#5 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2010 - 16:11

Zakup siewnika zbożowego A możecie coś powiedzieć o siewnikach Nordsten. Dzisiaj oglądałem (chyba) Lift-o-matic CLK 300 MK II w stanie jak nowy ale cena ponad 8 tys :P

#6 Share lukasz1910

lukasz1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:27

Zakup siewnika zbożowego jeśli do rzepaku to wiaderko i rzepak bierzemy w trzy palce i siejemy plon gwarantowany

#7 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 24 luty 2010 - 17:32

Zakup siewnika zbożowego hmmm... a może tak FAMAROL 3m ja ma takiego i jest naprawde bardzo świetny ... nigdy nie miał awarii :P polecam na serio świetna firma FAMAROL
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

#8 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:49

Zakup siewnika zbożowego @lukasz1910, nic ciekawszego do powiedzenia nie masz, czy tylko posty nabijasz??

@pawel101210, szukam czegoś do 5 tys zł., a narazie proszę o opinie.

#9 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 24 luty 2010 - 18:19

Zakup siewnika zbożowego Amazone D7 tylko 3m w dobrym stanie za 5000zł trudno znaleźć ,
2,5m to byłby super stan za tą kasę

#10 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 24 luty 2010 - 18:32

Zakup siewnika zbożowego my jak kupowaliśmy Amazone D7 w 2005 r to daliśmy 3,5 tyś i jak na razie świetnie się spisuje tylko trzeba uważać na kółka wysiewające żeby nie były pościerane tak jak do grubych zbóż jak i do drobnych bo z dokładnością będzie źle.
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 24 luty 2010 - 19:08

Zakup siewnika zbożowego My mamy Poznaniaka z 85r na sprzedaż.Jeśli Cie interesuje pisz na PW :P

#12 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:23

Zakup siewnika zbożowego Sam sprzedałem niedawno Poznaniaka :P

#13 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 24 luty 2010 - 19:51

Zakup siewnika zbożowego 5 tyś to trochę mało,jeśli chodzi o siewniki Nordstena to mam właśnie taki 3 m szerokości roboczej i nie narzekam na niego , ma bardzo wiele możliwości wysiewu ziarna , niestety nie wiem czy da się nim siać np; rzepak ogólnie rośliny których sieje się kilka kg na ha.
Szkoda że nie masz większej sumy na siewnik dzisiaj u znajomego handlarza widziałem siewnik Amazone w stanie idealnym po prostu jak nowy tylko farba pościerana z redlic, wiem że na pewno była możliwość siania nim rzepaku ale cena to 15tyś ale naprawdę stan idealny.

#14 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:11

Zakup siewnika zbożowego Prawda, za 5 tys. nic ciekawego nie kupisz. Ale już od 8 tys. coś znajdziesz i rozglądaj się za siewnikami marki Hassia lub Amazone (naprawdę świetne maszyny).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#15 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:26

Zakup siewnika zbożowego marki markami ale od strony technicznej to kółka na zboża/groch będą inne niż te do traw/rzepaku tego nie da się ominąć . Teraz tak w poznaniaku to kółka się wymienia a w nowszych i zachodnich niektórych to kółka są łaczne na te 2 rodzaje i przesówane zależnie od wysiewu

Oglądałem siewnik sąsiada stary jakiś fiński ale miał aż 3 siewniki :P :) z przodu żeby agregatu z rurkami nawozowymi :) potem siewnik na zboże i z tyłu malutka skrzynia na trawy :) niezła kombinacja do tego oprócz przekladni stopniowej posiadał bezstopniową kółek wysiewających (jak stary konny) po prostu przesuwa się je w bok :)

#16 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 luty 2010 - 20:30

Zakup siewnika zbożowego U mnie w Hassii owe kółka są dzielone i przestawienie ze zboża na rzepak zajmuje mi minutę :P. W Poznaniaku jest inna bajka, gdyż trzeba wymieniać wszystkie tryby (przynajmniej w tym starym).

#17 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:04

Zakup siewnika zbożowego a czym sie rozni amazone d7 specjal od juniora i standarta. szerokosc 2.5m. czym jescze oprocz wielkosci skrzyni nasiennej ?
z gory dzienki za odp.

#18 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 25 luty 2010 - 09:33

Zakup siewnika zbożowego specjal ma ścieżki technologiczne,automatyczne znaczniki zaprawiarka itp.no a standard to już wiadomo goły siewnik a junior nie spotkałem się z takim ale myślę że będzie węższy
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#19 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 luty 2010 - 14:33

Zakup siewnika zbożowego A co możecie powiedzieć o siewnikach Sulky, dzisiaj oglądałem takiego i zauważyłem że jest bardzo podobny do Amazone. Ma wysiew do drobnych nasion, bezstopniową przekładnię itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:32

Zakup siewnika zbożowego ok dzieki sławek3220. to znaczy ze na moim co teraz kupiłem jest tylko naklejone specjal a w rzeczywistosci to moze byc standard bo nie ma sciezek ani automatycznych znacznikow, chociaz ma skrzynie wieksza od juniora. a teraz takie pytanie: czy te kołka wysiewajace obracaja sie stopniowo, tzn. obrot-przerwa-obrot-przerwa-itd. kiedy przestawie na wiekszy wysiew np. 55 to u tych kołek dłuzej trwa obrot a jak mniejszy wysiew to na odwrot. czy na tym polega ten mechanizm czy cos jest nie tak ?

Dodaj odpowiedź