erni16pl

MF 3080 -Głośno wyje skrzynia biegów

Polecane posty

erni16pl    1

Jak w temacie mam problem z ciągnikiem MF 3080 głośno wyje skrzynia. Niewiem jaka jest tego przyczyna, i jak to naprawić? proszę o pilne odpowiedzi kto miał z tym doczynienia. wyczytałem coś o jakiśch łożyskach igiełkowych ale niewiwm jak je sprawdzić i gdzie się znajdują :)

 

skrzynia power shift 32x32 bez komputera zaczyna wyć jak się rusza pod wpływem obrotów i wyje coraz głośniej

 

z góry dzięki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej jakie to jest wycie ?. Może to wyje pompa hydrauliczna takiego tematu na AF jeszcze nie było.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

u mnie jest taki charakterystyczny głos jak jade na wstecznym ale to chyba nic takiego (3070). Sprawdż poziom oleju w skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Albo wyje od włączoneego napędu, u mnie tak jest jak włącze naped i pojade troche szybciej ;)Bez załączonego napędu nie wyje. Sprawdź to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Jesteś pewien że to skrzynia?? Może łożyska się rozsypały i igiełki wleciały do skrzyni tak jak pisałeś. Może to tez być napęd, albo pompa. A to sie dzieje jak jedziesz szybko czy wolno? napisz coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

po pierwsze to zwróć się do mechanika a nie na forum gdzie jedni maja rację i wiedzą o co chodzi a dródzy nie i ty musisz to zweryfikować kto ma a kto nie ma co do napędu to nie jest to bardzo możliwe bo jak jest sprawny komputer to powinien go rozłączać przy 14-16 km/H na wstecznym nie wszystkie ale bardziej wyeksploatowane modele wyją słychać harakterystyczny dzwięk nie rozleci się od tego tylko może być to irytujące co do skrzyni to módl się żeby to nie były łożyska igiełkowe bo wtedy są tryby do wymiany w ostateczności na twoje własne ryzyko można poddać je regeneracji przy niewielkich iszkodzeniach odciśnięciu igiełek zdaje to egzamin pod warunkiem że są dobrze wymiary zachowanei jak chcesz się do tego sam zabierać to pamiętaj że pierwsza skrzynia jest hydrauliczna i wyjąc to ją wyjmniesz ale dobrze ją złożyć to albo ci się uda z wielkim fartem albo i tak ktoś ci to składał będzie niewiem skąd jesteś ja mam warsztat pod siedlcami najlepiej żeby ktoś przyjechał i to obejrzał

A poza tym co ty chłopie opowiadasz jak możesz mieć skrzynię 32/32 bez komputera a ty myślisz że co steruje zmianami AB żów zając napędem blokadami jak nie komputer ten pod schodkiem z prawej strony pewnie niechciałeś ciągnika z komputerem i tak ci sprzedawca powiedział niestety ale cię oszukał


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1910    2

wyje bo mu się do suki chce jak mojemu psu

Edytowano przez lukasz1910

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie pisz głupot tylko coś sensownego doradź. Moja rada: uważaj bo zaraz dostaniesz ostrzeżenie i szybko wylecisz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Zgadzam się mariusze. Ile osób tyle powodów usterki, a wybrac i tak bedziesz musial sam. Na podtawie takich objawów nie da się nic konkretnego powiedzieć. Wez mechanika i niech rzuci okiem albo chociaz ściągnij dekiel i zobacz może sam zobaczysz jakąś nieprawidłowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

widział ktoś skrzynię na żywo od MF?? czy wszyscy tak piszecie że skrzynia się posypała tam ja tak ulane tryby takie grube że szok najczęściej pada łożysko igiełkowe przed nią znajdujące się lub ten cały sprzęt przed skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

widzę kolego ariss że chyba sam nie masz pojęcia i nie widziałeś skrzyni jeśli nie potrafisz nawet nazwać tego czegoś przed skrzyniąlaugh.gifwięc ci wytłumaczę TO JEST SKRZYNIA HYDRAULICZNA Z JEDNOSTOPNIOWYM WZMACNIACZEM TYPU POWER SHIFT INACZEJ PÓŁBIEG WZMACNIACZ MOMENTU JAK ZWAŁ TAK ZWAŁ a nie to coś z przoduangry.gif i jakie łożysko igiełkowe jest przed nią i w sumie to przed czym przed skrzynią mechaniczną czy tym czymś z przodu wytłumacz mi to wielki znawco ??? bo według mojej wiedzy potwierdzonej 5cio letnim doświadczeniem łożyska igiełkowe są pod każdym trybym współpracującym z synchronizatorem a dokładniej pomiędzy wałem a kołem zębatym i koła czy są aż takie ulane potezne to bym nie powiedziął bo oprócz koła od chyba zółwia które faktycznie ma ze 3-4 cm szerokości to reszta ma 1,5-2 cm max szerokości i kół z wyłamanymi zębami pare w karierze wymieniałem zressztą łożysk igiełkowych i regeneracji koł zebatych też


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

a jak zobaczyć czy to? to łożysko igiełkowe? proszę o jakieś zdjęcie gdzie mam szukać

 

 

wyje pod wpływem coraz większych obrotów silnika na karzdym biegu i z power shiftem

 

 

mariusz(ZDUN)- jesteś mechanikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

ja zajmuję sie cześciami i jestem kierownikiem ale naprawiam też tylko nie wszystkiwe raczej jak jest nawał pracy i się chłopaki nie wyrabiają a tak to mam mechaników szkolili się w niemczech w serwisie CASE STEYR a MFa zmamy świetnie z własnego podwórka mamy komis i masę się ich naprawiło dla siebie do sprzedania i ludziom zresztą też nie zobaczysz uszkodzenia łożysk igiełkowych bez rozebrania możesz zdjąć sobie dekiel z boku i zajrzeć czy czegoś ciekawego nie znajdziesz na dnie ale nie stawiał bym tak do końca na skrzynię trzeba by to było osłuchać wiesz ze teraz gadamy o wszystkim i o niczym jak chcesz pogadać to odezwij się na gg


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba415    0

Panowie potrzebuje pomocy w 3080 coś "rzężi" w skrzyni jak mam na luzie to słychac to cały czas dopiero jak wcisne sprzęgło ustaje całkowicie na małym biegu podczas jazdy też to słychać oprócz tego gdy stoje na górce na biegu na wciśniętym sprzęgle ciągnik nie chce lecieć coś go hamuje pomimo wciśniętego sprzęgła do piero gdy wyluzuje stacza sie normalnie dolałem oleju do skrzyni pod górny stan ale nie pomogło skrzynia jest z zakresami A/B i półbiegiem

Proszę o pomoc ciągnik to nowy zakup i wcześniej tego nie było dopiero wczoraj gdy wyjechałem do pierwszej pracy wszyscy na wsi ostrzegali przed kupnem mf'a i boje się żeby nie wyszło że mieli racjie

a i jeszcze po uprawie ok 80a agregatem silnik strasznie się zagrzał na zegarze wskazówka się nie znacznie podniosła a bloku ręka sie nie dało dotknąć czy te perkinsy tak maja?

 

Edytowano przez kuba415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba415    0
1 minutę temu, JD1052 napisał:

Ale komedia nie da sie dotknąć bloku i uważasz że sie grzeje?xD

komedia to jest jak ktoś pisze niepotrzebne posty żeby zdenerwować ludzi

a chodziło mi o to ze wskaźnik temperatury sie tylko lekko podnosi a silnik jest bardzo gorący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

A co ma być zimny? Człowieku temperatura 60 stopni już parzy więc nawet jesli jest niedogrzany to i tak bedzie gorący a co dopiero jakby sie przegrzewał.. Taką metodą na dotyk to nic nie sprawdzisz, sprawny musi być czujnik i zegar wtedy bedziesz wiedział czy jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba415    0

Człowieku tak jak napisałem że nie wiem jak to jest w perkinsie ale np w c360 jak mi pod 100 podchodziło po silniku nie było żadnych oznak zewnętrznych a blok nie był tak zgrzany jak tu przy tych jak mówisz 60 stopniach gdzie czuło się buhajace gorące powietrze od niego

Zresztą slinik to mniejszy problem licze że ktos mi z tą skrzynia doradzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Czyli sprzęt się psuł to w ludzi poszedł. Sprawdź czy jest płyn w chłodnicy bo jak mało to będzie się grzał a czujnik właściwej temperatury nie wyłapie a skrzynia to raczej jak otworzysz to się dowiesz bo zapewne temu został sprzedany jak od rolnika kupiłeś a jak od handlarza to możliwe że sami nie wiedzieli co sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba415    0
3 godziny temu, sznajdik napisał:

Czyli sprzęt się psuł to w ludzi poszedł. Sprawdź czy jest płyn w chłodnicy bo jak mało to będzie się grzał a czujnik właściwej temperatury nie wyłapie a skrzynia to raczej jak otworzysz to się dowiesz bo zapewne temu został sprzedany jak od rolnika kupiłeś a jak od handlarza to możliwe że sami nie wiedzieli co sprzedają

Płynu dolałem ale nie narazie nim nie robie to nie wiem czy pomogło.kupiony od rolnika ale dał fakture z serwiusu z przed roku gdzie robili skrzynie m.in.nm nowe koło do 4 i miało wszystko chodzić

2 godziny temu, lukbold napisał:

speedshift masz wywalony to napierdziela jak prosia w miechu

Co to dokładnie oznacza?

Czy moge narazie jeździć z tymi objawami żebym posiał chociarz bo mam już do niego większy agregat, pługi rozrzutnik i jak sobie pomyśle że to wszystko będzie stało a będe musiał na starym sprzęcie robić....

Edytowano przez kuba415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No to ten rolnik tak dbał o niego jak jest teraz no raczej bym nie polecał chyba że chcesz więcej naprawiać to szerokiej drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
10 godzin temu, kuba415 napisał:

Płynu dolałem ale nie narazie nim nie robie to nie wiem czy pomogło.kupiony od rolnika ale dał fakture z serwiusu z przed roku gdzie robili skrzynie m.in.nm nowe koło do 4 i miało wszystko chodzić

Co to dokładnie oznacza?

Czy moge narazie jeździć z tymi objawami żebym posiał chociarz bo mam już do niego większy agregat, pługi rozrzutnik i jak sobie pomyśle że to wszystko będzie stało a będe musiał na starym sprzęcie robić....

To nie randka w ciemno, nie licz na massyfa no roboty w polu boi się, synchro mu zgrzytnie, rewers pierdyknie i jeszcze ehr zacina się, ludzie to mają dynamitszifem się podniecają a tak naprawdę robić nie ma czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba415    0

A nie sądzicie że to może być raczej awarja sprzęgła niż skrzyni?

No tak czy inaczej trzeba będzie go rozebrać a puki co robić na starym sprzęcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj