Skocz do zawartości

Zdjęcie

ładowanie akumulatora po odpaleniu

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 luty 2010 - 21:36

ładowanie akumulatora po odpaleniu Możecie mi wytłumaczyć czemu ma służyć przegazowanie ciągnika, po odpaleniu, do 1500obr silnika żebym miał ładowanie? wg mnie to trochę nienormalne;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ładowanie akumulatora po odpaleniu Dzisiaj, 16:33
  •  

#2 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 luty 2010 - 21:42

ładowanie akumulatora po odpaleniu Nie wiem o jaki ci ciągnik chodzi bo do 1500obr to dość dużo ale chodzi tu o to żeby się alternator wzbudził i zaczoł ładować

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2010 - 21:50

ładowanie akumulatora po odpaleniu Nie wiem kto takie głupoty wymyślił. Jesli alternator i połaczenia sa sprawne kontrolka powinna zgasnąc na wolnych obrotach, może po krótkiem czasie. Co do ładowania samego akumulatora zaczynaja w nim zachodzić odpowiednie reakcje chemiczne po jakims czasie tak więc jazda na krótkich odcinkach nie służy naładowaniu akumulatora.

#4 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 23 luty 2010 - 21:58

ładowanie akumulatora po odpaleniu Wogóle niezdrowo jest dla ciągnika jak jest zimny a daje się mu w rure,olej nawet się troszeczke nie rozgrzał u mnie w internationalu gdy odpalam go to kontrolka po 10s od uruchomienia silnika wyłącza się na wolnych obrotach.
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#5 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:00

ładowanie akumulatora po odpaleniu Na wolnych obrotach akumulator sie tez ładuje, a jak ktoś chce szybciej to da gazu wtedy pasek szybciej się kreci i szybciej kreci sie alternator i szybciej gasnie kontrolka i sie laduje
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#6 Share matias93

matias93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:10

ładowanie akumulatora po odpaleniu Może szczotki w alternatoże już się kończą i trzeba dać wyższe obroty żeby sie wzubdził:P

#7 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:40

ładowanie akumulatora po odpaleniu MF3070. Myślałem że te typy tak mają. Poza tym jak nie ma ładowania, to nie działa EHR itp. szczotki były wymieniane

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:45

ładowanie akumulatora po odpaleniu Moze pasek się ślizgać np czy zregulatorem napiecia cos nie tak najlepiej zgłos sie z tym do elektryka weźmie miernik i sprawdzi.

#9 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:47

ładowanie akumulatora po odpaleniu To sprawdź połączenia , przeczyść styki ewentualnie zaproś elektryka ,tylko takiego "kumatego".

#10 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:49

ładowanie akumulatora po odpaleniu

Na wolnych obrotach akumulator sie tez ładuje, a jak ktoś chce szybciej to da gazu wtedy pasek szybciej się kreci i szybciej kreci sie alternator i szybciej gasnie kontrolka i sie laduje

Troche jesteś w błędzie zgadza się gdy jest prądnica to ona ładuje na wolnych obrotach mniej prądu a jak dodasz gazu to więcej ładuje co zresztą widać po kontrolce ale gdy jest alternator to do puki się nie wzbudzi to nie ładuje a jak się wzbudzi to generuje więcej prądu nisz prądnica na tych samych stosunkowo niskich obrotach

jak dopiero przy 1500obr się wzbudza to może sprawdź szczotki ewentualnie diody od wzbudzenia czy wszystko z nimi w porządku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:53

ładowanie akumulatora po odpaleniu nie jestem pewien, ale chyba ktoś na tym forum pisał że też tak ma w swoim MF, że to jakieś zabezpieczenie czy coś. Zaznaczam że wystarczy przegazować raz po odpaleniu, a później już ładuje cały czas.

#12 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 luty 2010 - 22:59

ładowanie akumulatora po odpaleniu Tego to ja już nie wiem być może już jest w tych MFach

#13 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 23 luty 2010 - 23:05

ładowanie akumulatora po odpaleniu W c 330 też tak miałem, ale tam jest prądnica po przeczyszczeniu jej całej kontrolka gasnie po ok 500 obr a przed czyszczeniem to ok 1800 obr/min

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 luty 2010 - 23:14

ładowanie akumulatora po odpaleniu Może ktos mial tak samo źle jak w tym przypadku przed czym miało by to być zabezpieczenie, to że ludzie głupoty wypisują to nie znaczy że tak jest.

#15 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 luty 2010 - 23:18

ładowanie akumulatora po odpaleniu Mój MF tez tak ma i @Nasil90 tez ale nie az do 1500 obr/min tylko mniej moze ok 1000 moze troche ponad nie zwracałem na to dokładnie uwagi bo ten typ tak ma chyba i dopiero po przegazowaniu delikatnym kontrolka zgasnie i EHR zacznie działac.

#16 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 luty 2010 - 06:40

ładowanie akumulatora po odpaleniu Mój 3065 też ma tak że jak nie prze gazuję trochę to się kontrolka jara, ja jak odpalę to czekam aż się rozgrzeje i dopiero daje troszkę gazu. A czy macie tak że jak zgaśnie kontrolka i zacznie działać ehr to nie możecie go od razu opuścić tylko musicie przełącznik do góry na podnoszenie i dopiero można opuszczać, kiedyś czytałem że parę osób tak ma.

#17 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 24 luty 2010 - 07:37

ładowanie akumulatora po odpaleniu mam tak samo matis251 w swoim MF3070

#18 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 luty 2010 - 09:30

ładowanie akumulatora po odpaleniu To że kontrolka się świeci po odpaleniu przez chwile i po zwiększeniu obr to normalne, gdy MF-y były nowe to pewnie to nie występowało ciągniki mają już prawie 20 lat i ich alternatory są przeważnie oryginalne, dlatego nie ma co się dziwić.Przy odpalaniu MF-a jeszcze nie zaświeca mi się kontrolka ale rozrusznik już regenerowałem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#19 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 24 luty 2010 - 10:30

ładowanie akumulatora po odpaleniu a jest jakaś na to rada? co jest odpowiedzialne za to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mateuszmw

mateuszmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 08:52

ładowanie akumulatora po odpaleniu ja mam mf-a 3680 i też tak sie dzieje po odpaleniu świeci kontrolka ładowania.czekam chwilke zeby troche olej sie wszedzie ruszył i wtedy dodaje gazu 1000 obrotów.pozatym u mnie musi zgasnąc jeszcze jedna kontrolka od oleju i wtedy wszystko działa podejrzewam ze musi olej w skrzyni ruszyc a jest go duzo i potrzeba małej chwili na to.. uwaga w niektórych przypadkach ehr moze nie działac nawet po zgasnięciu kontrolki , alternator moze ladowac niewystarczająco mocno