Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowarka czy TUR

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 28 maj 2007 - 21:45

Ładowarka czy TUR Witam nie wiedzałem gdzie to umeścic ale napisze tu jak cos to prosze moderatora o przeniesienie a więc mam mały problem czy wybrać TUR jakiegoś do ciągnika czy jakoś używano ładowarke do 30000 tyś ??
Proszę o swoje opinie :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowarka czy TUR Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 maj 2007 - 08:45

Ładowarka czy TUR Jak nie potrzebny ci ciągnik do niczego to ładowarke ale jak coś hodujesz to chyba lepiej ciągnik + tur zawsze do czegoś sie przyda ciągnik
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 29 maj 2007 - 20:35

Ładowarka czy TUR Johny, zalezy jaka masz skale produkcji..za 30 tysiecy ciezko teraz znalezc niezly ciagnik z turem ale ladowarka to mysle ze bylaby calkiem porzadna

#4 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 07 czerwiec 2007 - 21:36

Ładowarka czy TUR tzn ciągnik to ja mam tylko planuję albo zakupić Tura do niego albo kupić ładowarkę przegubowo
ale bardzej ciągnie mnie do tej ładowarki ponieważ jest mała siła udziwigu nie najmniejsza , wszędzie nio wiedziesz itd. a bele mozna bez problemu nio ładować ..

#5 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 12:33

Ładowarka czy TUR Bele ładować na polu to najlepiej ciągnikiem z turem, a ładowarką rozładowywać.

#6 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 sierpień 2007 - 13:38

Ładowarka czy TUR jak masz płyte to lepiej ładować turem a jak masz zwykłą gnojarnie to lepiej ładowac cyklopem

#7 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 23 sierpień 2007 - 07:40

Ładowarka czy TUR Bardzo dobry temat. Właśnie i my z ojcej zastanawiamy się czy kupic tur, czy lodowarkę? Oto jest pytanie. Bo jak byśmy założyli tur do ciągnika, to byłby problem, z ciągnikiem który załodowany ładunek miałby ciągnąc. Lodowarka tak za 30000 - 40000 tys, to w sam raz. Tylko jaka???

#8 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 08:55

Ładowarka czy TUR wydaje mi się, że ciągnik z turem jest to bardziej uniwersalne narzędzie, zrobi to co ładowarka, dosyć łatwo się go demontuje, poza tym zajmuje mało miejsca w garażu! a taka ładowarka to kolejne urządzenie używane raz na jakiś czas i potem stoi bezużytecznie! Oczywiście dużo zależy co się produkuje i od skali produkcji! Niektórym takie urządzenie służy przez cały rok, więc dla nich zakup takiej ładowarki jest jak najbardziej wskazany! grunt, aby potem to urządzenie było maksymalnie wykorzystane!

#9 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 23 sierpień 2007 - 10:38

Ładowarka czy TUR Dobrze, a jak masz tura na ciągniku, a w tym samym czasie ciągnik jest potrzebny do załadunku, i do innej pracy to co wtedy? Ciągnik się nie rozdzieli.

#10 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 11:59

Ładowarka czy TUR My mamy MF255 z turem otwieranym hydraulicznie i służy nam do załadunku bel na polu, kiedyś sterty nim układano, nawóz w workach 500kg zdejmowano z tira i na polu w siewkę dało rade wsypać. Teraz jest jeszcze ładowarka teleskopowa JCB 525-58 słomę nią układamy pod wiatę, rozładowujemy z przyczep, a na polu się nie opyla nią ładować, bo przecież jest MF. Ciężkie rzeczy bez problemu nią przewiezie i przy różnych budowach pomocna szczególnie na wysokości, obornik nią ładujemy. Bez JCB też by człowiek dał sobie rade ale po co utrudniać sobie życie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 sierpień 2007 - 22:31

Ładowarka czy TUR Jak masz wolny ciągnik to spokojnie kupuj do niego tura. Dorze byłoby aby ten ciągnik miał wspomaganie. Napęd 4x4 tez mile widziany :).

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 22:39

Ładowarka czy TUR przy wyborze to zastanów się do czego będzie potrzeby. Jaki jest potrzebny udźwig i wysokość unoszenia. Jeśli masz ciągnik na którym dało by się zamontować tura tury spełni te parametry a przy tym nie będzie potrzebny np do rozrzutnika to weś tura. Jak nie masz takiej możliwości to bierz ładowarkę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 23:28

Ładowarka czy TUR

Dobrze, a jak masz tura na ciągniku, a w tym samym czasie ciągnik jest potrzebny do załadunku, i do innej pracy to co wtedy? Ciągnik się nie rozdzieli.

mam 3 ciągniki! jak będzie potrzebny ten z turem to go zastępuje ciągnik bez tura a ten z turem jedzie dźwigać!!! :)

#14 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 07:08

Ładowarka czy TUR To teraz ja mam dylemat. Gdyz w przyszlosci bede chcial zmienia mojego MTZ'a na cos nowoczesniejszego, bedzie on ciagnikiem glownym i bedzie chodzil rowniez w rozrzutniku i nie wiem czy kupawac do niego TUR'a??

Honda - The Power of Dreams :)

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 16:23

Ładowarka czy TUR jak będzie chodził w rozrzutniku i gnój masz ładować tym turem to nie bardzo bo dużo przepinania

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 16:33

Ładowarka czy TUR i znów stajesz przed dylematem czy ładowarka czy następny ciągnik...albo zosawisz mtz i dołozysz mu tura.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#17 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:30

Ładowarka czy TUR Do czego konkretnie potrzebny Ci ten sprzet?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#18 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 18:34

Ładowarka czy TUR Jesli chodzi o mnie, to ladowarka lub tur(nie wiem co wybiore) bedzie ladowal, slome(narazie 30ha, pozniej bedzie wiecej), wypychal obornik z tych 30ha(bo reszte na sprzedaz), pozniej zaladunek tego z plyty na rozrzutnik, troche materialow sypkich, glownie zboze, casem piasek i inne.

P.S MTZ'a jednak bede chcial zastapic. A co do przepinania to jakos dam rade. :)

Honda - The Power of Dreams :)

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 19:02

Ładowarka czy TUR z przepinaniem to jest udręka. Wiem bo jak kiedyś był tylko ciapek to trzeba był tak robić . teraz jak są 2 ciągniku to jest dużo wygodniej. Czasem się zdarzy że wywożę jednym ale to tylko jak do drugiego jest coś przypięte na podnośniku i nie chce mi sie tego odpinać :). Oczywiście musi być mało do wywożenia bo jak więcej to biorę dwa i mam spokój.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:20

Ładowarka czy TUR Witam piszę tutaj ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu o podobnej treści.
Mam pytanko czy lepiej kupic ładowarke czy ciagnik?
WIem że takich tematow juz sporo bylo ale sa one juz "przestarzałe" wiec piszee tutaj
jak narazie jestem bardziej przekonany do ciagnika zacznijmy od tego ze mam c 360 dosc wiekowa i nieco mlodszego zetorka 7211 jezeli bym mial kupic ciagnik to albo sprzedam tego zetora i doloze troche za co kupie młodszy ciagnik wraz z turem albo zaloze tura do zetora (bardziej jestem za 1 opcja)
ładowarka? no niewiem.... ten ciagnik i tur lub ładowarka musialby wypychac obornik 2 boksy do opasow ładowac slome siano sianokiszonka... z ładowarka sa plusy ze jest zwinna ale trudno zajechac nia po polnych drogach ponad 700 m po baloty i ladowac nia je na przyczepke lepszy juz ciagnik teraz jesli ciagnik to jaki najlepszy a jesli ladowarka to dlaczego :D dodam ze mam 20 ha