Zaloguj się, aby obserwować  
Mati40

Ciągnik na 40ha i do stajni

Polecane posty

Mati40    0

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem i od razu proszę o pomoc w wybraniu ciągnika. Ciągnik miałby służyć w gospodarstwie o powierzchni 40ha (25ha pola wszystko obsiewam i 15ha łąk), do tego mamy 5 koni, a w niedalekiej przyszłości mamy zamiar zbudować stajnie na 10. Więc potrzebuje ciągnika którym będę mógł zebrać siano z łąki, uprawić pole, zebrać z niego słomę, przywieźć zboże i rozrzucić obornik (jedynie z turem nie będzie jeździł bo mam do tego inny ciągnik). Na pewno miał by być to nowy ciągnik z napędem na 4 koła. Myślałem o jakimś New Hollandzie kolega doradzał mi Zetora Proxime. Piszcie co Wy byście kupili. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

zetor proxima 8441 to moje zdanie :P

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweuch    0

a moje to Ursus nowa seria :P bo to bedzie naprawde przelom :( tak mi sie wydaje

 

A mi się wydaje, że rozsyłasz na forum zabronione linki, także 30dni ulopu

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati40    0

Jest ale podobny. Zgadza się tylko powierzchnia upraw. Mi w niczym tamten temat nie pomoże. Ja po:

1. Chcę nowy ciągnik.

2. Marka jest dowolna (podałem tylko te które mi ktoś doradził, jestem otwarty na wszelkie propozycje)

3. Nie podałem ceny

4. Dokładniej określiłem jego zastosowanie.

Dlatego założyłem nowy post i podałem te informacje ponieważ wiem że wtedy prościej jest coś doradzić. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

moim zdaniem telefon po dealerach i sam będziesz wiedział cenowo i co ci będzie pasować a tak każdy będzie chwalił to co ma sam przede wszystkim chodzi ocenę [chyba że ci nie zależy na kasie] bo mogę ci poradzić ciągnik za 400tys. zł.


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

jeśli nie chcesz wydać za dużo to polecam belarusa do tych prac... chyba że nie zależy Ci na cenie to Fendt z serii 400 ale koszt około 380tys. z vat-em...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumun96    0

ja myśle że John Deere z serii 5R to będzie dobry wybór

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati40    0

Mi chodzi o ciągnik w cenie do 250tyś zł. Przepraszam że nie napisałem tego od razu mój błąd, to o wiele ułatwiło by sprawę. Do dealerów będę dzwonił w najbliższym czasie chcę się tylko troszeczkę zorientować w opiniach o firmach no i oczywiście cenach. Jeśli się orientujecie to piszcie ile może kosztować ciągnik o którym mówicie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

belarus 892 kosztuje około 75tys i jest niezwykle prosty w obsłudze i naprawie i części są tanie i łatwo dostępne... sąsiad kupił 120 konnego new hollanda i wydał coś około 250tys. tyle mogę pomóc jedynie... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati40    0

A co myślicie o ciągnikach Farmtrac? Mam na myśli model Farmtrac 80 4WD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Agrofarma 100 bym Ci polecił, niezły komfort, zwinny, i z tego co wiem do dość oszczędny a kosztuje coś koło 170 tyś brutto zależnie od wyposażenia, chyba że wyższa półka to możesz połaszczyć się na Agrotrona K 410 lub 420 w 250 się napewno zmieścisz ;)


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragunov96    24
Napisano (edytowany)

new holland T5060 lub T6020 Delta B)

Edytowano przez krzysiek16m
post bez uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Z Deutz-Fahr poleciłbym Ci agrofarma lub agrotrona jak kolega wyżej.Jeśli marka nie graroli to dobrym wyborem był by Case z serii jx.A jeśli zależy Ci na dobrym dostępi częsci to Zetor najlepiej Forterra ;)

Z tych ciągników wszystkie mieszczą sie w cenie 250 tyś.

pozdro i życze dobrego wyboru ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj