Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta strukturalna

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 20:37

Renta strukturalna Nie wiem czy dobrze to zrozumialem. Jest mozliwe to ze ojciec przekazujac mi cala ziemie za rente, a ja we wniosku o MR nie wpisuje tej dzialki (tzn tego 1ha) i podobnie moge zrobic we wniosku o modernizacje?
Mozna tak zrobic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renta strukturalna Dzisiaj, 04:33
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 11:06

Renta strukturalna Przegladajac nowe zasady ubiegania się o rente struklturalną na stronie arimr znalazłem zapis
"zobowiązać się do prowadzenia osobiście działalności rolniczej na przejętych użytkach rolnych przez co najmniej 5 lat oraz do złożenia wniosku o wpis do ewidencji producentów, a w przypadku następcy również do sporządzenia planu rozwoju przejmowanego gospodarstwa"
Czy prowadzenie gospodarstwa prze 5 lat mam rozumiec jako ubezpieczenie w krus czy tylko sam fakt prowadzenia gospodarstwa o nie zmniejszonej powierzchni przez 5 lat

#23 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 17:26

Renta strukturalna mój sąsiad właśnie chce iść na rentę ma gospodarstwo chce przepisać na córkę ziemię ale jak się okazał musi mieć chyba 13ha a ma własnej ziemi niecałe 12ha i jak by dokupił ziemi do tych 13ha to musi mieć tą ziemie jakiś okres czy może przepisać po zakupie ziemi na córkę całe gospodarstwo z tego co się orientuje to ona nie chce zostać na gospodarstwie ma skończone studia i nie może znaleźć pracy. Ten sąsiad chce to przepisać żeby dostawać rentę a i tak będzie coś tam robił. A czy mógł by przepisać gospodarstwo na kogoś kto nie ma żadnej szkoły rolniczej ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 18:21

Renta strukturalna Najwiekszy problem jaki napotka chcac przepisac to na corke to chyba to ze ona nie bedzie mogla pracowac nigdzie przez 5 lat bo musi byc w tym okresie na ubezp. KRUS
Z tego co sie orientuje to moze przepisac gosp na osobe ktora nie ma wyksztalcenia rolniczego ale wtedy ta osoba musi juz byc wczesniej rolnikiem. przynajmniej tak slyszalem...

#25 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:33

Renta strukturalna właśnie ta córka jest zapisana w KRUS i płacą za nią 3 rok że niby pracuje na gospodarstwie żeby mogli przepisać na nią ziemie

#26 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 21:50

Renta strukturalna

właśnie ta córka jest zapisana w KRUS i płacą za nią 3 rok że niby pracuje na gospodarstwie żeby mogli przepisać na nią ziemie

Przejac moze ale musi byc swiadoma ze przez nastepne 5 lat nie bedzie mogla podjac innej pracy, jesli jej to odpowiada to nie ma problemu...

#27 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 22:39

Renta strukturalna chyba nie jest tego świadoma bo to jej rodzice wszystko załatwiają a ona pewnie podpisze wszystkie papiery bo jej kazali podpisać i już

#28 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:03

Renta strukturalna A w poprzednich latach też było że przez 5 lat musi być następca ubezpieczony w KRUS-ie czy był tylko zapis że przez 5 lat ziemia musi być wykorzystywana rolniczo ?

#29 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 09:55

Renta strukturalna

A w poprzednich latach też było że przez 5 lat musi być następca ubezpieczony w KRUS-ie czy był tylko zapis że przez 5 lat ziemia musi być wykorzystywana rolniczo ?

Chyba jednak nie ma obowiazku oplacania Krusu przez 5 lat przy rencie strukturalnej, jest obowiazek uzywania ziemi na cele rolnicze przez ten okres. To wszystko zalezy czy przy okazji chce tez wystapic o premie MR (wtedy trzeba oplacac krus przez min 3 lata). Tak przynajmniej czytalem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:42

Renta strukturalna Przeczytajcie to uważnie
http://prawo.money.p...orzeczenie.html
http://helpdesk.cdr....lnoci-rolniczej

#31 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 15:13

Renta strukturalna

Przeczytajcie to uważnie
http://prawo.money.p...orzeczenie.html
http://helpdesk.cdr....lnoci-rolniczej

Jedna rzecz ktora mi sie tam nie zgadza to mozliwosc wczesniejszego przepisania ziemi, np innemu z dzieci przed wystapieniem o rente oraz pozniejszym przepisaniu reszty ziemi na inne dziecko. Rodzice byli kilka dni temu w agencji i tam powiedzieli, ze liczy sie stan w dniu skladania wniosku, wiec do tego czasu mozna zrobic z ziemia co sie chce...

#32 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 21:05

Renta strukturalna Dzisiaj w agencji powiedzieli mi że przejmując gospodarstwo można spokojnie pracować sobie i być na ZUS-ie ponieważ podpisuje się zobowiązanie na wykorzystywanie działek rolniczo a nie na płacenie KRUS-u.
Można jutro iść spokojnie do pracy ;)

#33 Share szymoluk

szymoluk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 27 kwiecień 2010 - 14:33

Renta strukturalna

Dzisiaj w agencji powiedzieli mi że przejmując gospodarstwo można spokojnie pracować sobie i być na ZUS-ie ponieważ podpisuje się zobowiązanie na wykorzystywanie działek rolniczo a nie na płacenie KRUS-u.
Można jutro iść spokojnie do pracy :rolleyes:

też myśle że tak jest, nikt nie zabrania pracować i uprawiać ziemie

#34 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 maj 2010 - 10:09

Renta strukturalna Witam. Ziemię jeżeli przyjmuje się za rentę strukturalną bez otrzymania premii Młody Rolnik to nie trzeba opłacać krusu można iść do pracy. Ale jeżeli chcemy otrzymać premię MR to e=wtedy 3 lata trzeba być ubezpieczonym w krusie.

#35 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 04 maj 2010 - 18:36

Renta strukturalna A czy można ubezpieczyć wstecz w KRUS-ie osobę która pracuje na umowę o prace, i czy można przepisać pole na tą osobe ubiegajac sie o rente strukturalna no i o dotacje dla mlodego rolnika???

#36 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 04 maj 2010 - 19:20

Renta strukturalna Lepiej sobie teraz przejdz na KRUS bo jeszcze nie wiadomo kiedy beda te renty, u mnie mowili ze mozna sie ubezpieczyc wstecz :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#37 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:39

Renta strukturalna Jeżeli jest umowa o pracę to ubezpieczenie wstecz w krusie odpada. Możesz jeszcze starać się uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 maj 2010 - 10:19

Renta strukturalna panowie ile skaldaek Krusowskich trzeba miec zeby starac sie o rente struktutalna?? 20skladek czy 20lat skladek??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...