kubaw1989

Renta strukturalna

Polecane posty

kubaw1989    0

Witam, piszę ten post ponieważ szukam porady w sprawie renty strukturalnej, otóż moja matka(53 lata) posiada gospodarstwo w woj.świętokrzyskim o pow. 2,95ha, obiło mi się o uszy iż podnieśli próg minimalnego wymaganego rozmiaru gospodarstwa do 3 ha, czy jest szansa na uzyskanie renty za 2 lata i czy na przykład ewentualne dokupienie pola w tej chwili ma sens??? Bardzo proszę o pomoc kogoś zorientowanego w temacie, z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

za dwa lata to moze i rent ie bedzie a narazie to na twoim miejscu bym nie kupywał bo pewnie niedlugo jak jeszcze beda drnty to mogą te chektary podniesc napewno ich juz nie obniza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Moim zdaniem powinieneś iść do ARIMR i tam się czegoś więcej dowiedzieć. Niestety ja nie mogę ci nic powiedzieć bo się tym nie interesowałem.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

gdy przejdziesz na struktury zapuść gołębie i będziesz patrzył do góry;.


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To jest jakies starodawne przyslowie czy co?? :P

 

Komisja Europejska juz przyznala dodatkowe środki na renty strukturalne. Pozostaje tylko czekac kiedy rzad polski oglosi nabór na te renty :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A słyszałeś że będzie bardzo.....dardzo mało osób które sie na to załapią i do tego będzie to ostatni nabór :P .Jak znam życie tato na to się nie załapie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaw1989    0

W dalszym ciągu nie wiem czy powinienem podjąć jakieś kroki czy odpuścić... w końcu składki są opłacane już od wielu lat także coś się chyba z tego należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo25    0

Słyszałem że jeszcze tylko w tym roku może znajdą się pieniądze na renty strukturalne. Wnioski mają być przyjmowane od wszystkich chętnych a nie kto pierwszy złoży aż wyczerpie się pula. Agencja dopiero ma przyznać wybranym ( jak się można domyśleć tylko od tych co mają więcej areału) W dzisiejszym agrobiznesie mówili coś. I nadal nie wiadomo od kiedy mają być przyjmowane wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Liczy sie rowniez to ze Ci co ida na Renty oddaja swoje gospodarstwo nastepcy, ktory bedzie sie starał o wsparcie dla Młodych Rolników;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo25    0

A jak wiadomo na Młodego Rolnika trzeba mieć min średnią wojewódzką lub krajową areału. Średnia krajowa wynosi gdzieś 10ha nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

W tv cos widzialem, ze plan ustalili na 2010 z prow i renty maja ruszyc w terminie lipiec-wrzesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wydaje mi się ze tak, bo mozna przekazać ziemię na powiekszenie gospodarsta innego rolnika;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

a czy będzie można za rentę przekazać następcy który już otrzymał premię na młodego w 2004 roku?

na pewno tak, tylko są pewne warunki a może być ich jeszcze więcej lub mniej lub się mogą zmienić. np teraz wg projektu osoba, której to przekażesz będzie musiała mieć po przejęciu gospodarstwo o powierzchni nie mniejszej niż agencyjna średnia krajowa. Jedno jest pewne wszystko rozbije się o punkty bo będą punkty za różne rzeczy głównie wielkość przekazywanego gospodarstwa, premiowane ma być także przekazywanie młodemu rolnikowi tzn takiemu który będzie składał wniosek na młodego rolnika. Wszystko się jednak może zmienić. Najwięcej informacji będzie zapewne chwilę przed naborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Na stronie ARiMR jest że nabór prawdopodobnie będzie w 2 kwartale więc trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

napisali "prawdopodobnie" w II kwartale, wiec w nadchodzacych 3 miesiacach , no jestem ciekaw. bo czekam juz 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam.

 

Moje pytanie jest takie: jeżeli ojciec złoży teraz wniosek o dopłaty, a w lipcu czy sierpniu przeszedłby na strukturalną w zamian z Młodego Rolnika dla mnie, to czy wyplacą doplaty dla niego, czy przejdą na mnie, czy w ogóle nie wypłacą? Jak to jest? Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

@Peron, nie ma problemu z dopłatami u mnie było tak samo, ojciec w maju złozył wniosek na dopłaty a w lipcu wniosek na rentę, ziemie przepisaliśmy na mnie 17 grudnia i ojciec dostał dopłatę bezpoścednia JPO, UPO, Cukrowa a z racji tego ze nie posiadał ziemi na dzień 31 grudnia to juz na mnie przyszło ONW, dopłty wypłacili w lutym ( w tym samym terminie dostała tez reszta wioski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Gdzies widzialem informacje ze przy korzystaniu z programow unijnych(mam tu na mysli MR, renty strukturalne, modernizacja) przez 5 lat nie mozna sprzedac nawet kawalka ziemi. Czy to prawda? w Tym roku prawdopodobnie bede probowal z ojcem skorzystac z tych programow, jednak chodzi mi o to ze w mojej okolicy szykuje sie pewna inwestycja i mozliwe ze sprzedalbym 1ha ziemi pod ta inwestycje. Tu pojawi sie problem jesli nie mozna ruszyc tej ziemi przez 5 lat. Czy tak rzeczywiscie jest? Wiem ze ojciec moze sobie zostawic ok 0,5 ha ziemi ale to nie rozwiazuje problemu bo rozchodzi sie o hektar. Macie pomysl jak w takim razie mozna rozwiazac ta sytuacje? Czy moze moj ojciec np przepisac ten kawalek na moja siostre a reszte na mnie gdy bedzie sie pozbywal ziemi? Jesli ktos ma jakas sugestie prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Z tego co się orientuje to tylko nie mozesz ruszyc tej ziemi którą wykażesz na wniosku o np MR, a to co jest nie zgłoszone do powierzchni to mozesz robic co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Nie wiem czy dobrze to zrozumialem. Jest mozliwe to ze ojciec przekazujac mi cala ziemie za rente, a ja we wniosku o MR nie wpisuje tej dzialki (tzn tego 1ha) i podobnie moge zrobic we wniosku o modernizacje?

Mozna tak zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Przegladajac nowe zasady ubiegania się o rente struklturalną na stronie arimr znalazłem zapis

"zobowiązać się do prowadzenia osobiście działalności rolniczej na przejętych użytkach rolnych przez co najmniej 5 lat oraz do złożenia wniosku o wpis do ewidencji producentów, a w przypadku następcy również do sporządzenia planu rozwoju przejmowanego gospodarstwa"

Czy prowadzenie gospodarstwa prze 5 lat mam rozumiec jako ubezpieczenie w krus czy tylko sam fakt prowadzenia gospodarstwa o nie zmniejszonej powierzchni przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

mój sąsiad właśnie chce iść na rentę ma gospodarstwo chce przepisać na córkę ziemię ale jak się okazał musi mieć chyba 13ha a ma własnej ziemi niecałe 12ha i jak by dokupił ziemi do tych 13ha to musi mieć tą ziemie jakiś okres czy może przepisać po zakupie ziemi na córkę całe gospodarstwo z tego co się orientuje to ona nie chce zostać na gospodarstwie ma skończone studia i nie może znaleźć pracy. Ten sąsiad chce to przepisać żeby dostawać rentę a i tak będzie coś tam robił. A czy mógł by przepisać gospodarstwo na kogoś kto nie ma żadnej szkoły rolniczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Najwiekszy problem jaki napotka chcac przepisac to na corke to chyba to ze ona nie bedzie mogla pracowac nigdzie przez 5 lat bo musi byc w tym okresie na ubezp. KRUS

Z tego co sie orientuje to moze przepisac gosp na osobe ktora nie ma wyksztalcenia rolniczego ale wtedy ta osoba musi juz byc wczesniej rolnikiem. przynajmniej tak slyszalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

właśnie ta córka jest zapisana w KRUS i płacą za nią 3 rok że niby pracuje na gospodarstwie żeby mogli przepisać na nią ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj