Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta strukturalna

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kubaw1989

kubaw1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 luty 2010 - 17:22

Renta strukturalna Witam, piszę ten post ponieważ szukam porady w sprawie renty strukturalnej, otóż moja matka(53 lata) posiada gospodarstwo w woj.świętokrzyskim o pow. 2,95ha, obiło mi się o uszy iż podnieśli próg minimalnego wymaganego rozmiaru gospodarstwa do 3 ha, czy jest szansa na uzyskanie renty za 2 lata i czy na przykład ewentualne dokupienie pola w tej chwili ma sens??? Bardzo proszę o pomoc kogoś zorientowanego w temacie, z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renta strukturalna Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 luty 2010 - 18:01

Renta strukturalna za dwa lata to moze i rent ie bedzie a narazie to na twoim miejscu bym nie kupywał bo pewnie niedlugo jak jeszcze beda drnty to mogą te chektary podniesc napewno ich juz nie obniza

#3 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 23 luty 2010 - 18:09

Renta strukturalna Moim zdaniem powinieneś iść do ARIMR i tam się czegoś więcej dowiedzieć. Niestety ja nie mogę ci nic powiedzieć bo się tym nie interesowałem.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 23 luty 2010 - 20:02

Renta strukturalna gdy przejdziesz na struktury zapuść gołębie i będziesz patrzył do góry;.
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#5 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 luty 2010 - 15:30

Renta strukturalna To jest jakies starodawne przyslowie czy co?? :P

Komisja Europejska juz przyznala dodatkowe środki na renty strukturalne. Pozostaje tylko czekac kiedy rzad polski oglosi nabór na te renty :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 luty 2010 - 15:39

Renta strukturalna A słyszałeś że będzie bardzo.....dardzo mało osób które sie na to załapią i do tego będzie to ostatni nabór :P .Jak znam życie tato na to się nie załapie :) :)

#7 Share kubaw1989

kubaw1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2010 - 18:44

Renta strukturalna W dalszym ciągu nie wiem czy powinienem podjąć jakieś kroki czy odpuścić... w końcu składki są opłacane już od wielu lat także coś się chyba z tego należy...

#8 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:23

Renta strukturalna Słyszałem że jeszcze tylko w tym roku może znajdą się pieniądze na renty strukturalne. Wnioski mają być przyjmowane od wszystkich chętnych a nie kto pierwszy złoży aż wyczerpie się pula. Agencja dopiero ma przyznać wybranym ( jak się można domyśleć tylko od tych co mają więcej areału) W dzisiejszym agrobiznesie mówili coś. I nadal nie wiadomo od kiedy mają być przyjmowane wnioski.

#9 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 26 luty 2010 - 07:52

Renta strukturalna Liczy sie rowniez to ze Ci co ida na Renty oddaja swoje gospodarstwo nastepcy, ktory bedzie sie starał o wsparcie dla Młodych Rolników;)

#10 Share pablo25

pablo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:13

Renta strukturalna A jak wiadomo na Młodego Rolnika trzeba mieć min średnią wojewódzką lub krajową areału. Średnia krajowa wynosi gdzieś 10ha nie pamiętam dokładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 22:37

Renta strukturalna W tv cos widzialem, ze plan ustalili na 2010 z prow i renty maja ruszyc w terminie lipiec-wrzesien

#12 Share marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 06:44

Renta strukturalna a czy będzie można za rentę przekazać następcy który już otrzymał premię na młodego w 2004 roku?

#13 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 14:36

Renta strukturalna Wydaje mi się ze tak, bo mozna przekazać ziemię na powiekszenie gospodarsta innego rolnika;)

#14 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 16:56

Renta strukturalna

a czy będzie można za rentę przekazać następcy który już otrzymał premię na młodego w 2004 roku?

na pewno tak, tylko są pewne warunki a może być ich jeszcze więcej lub mniej lub się mogą zmienić. np teraz wg projektu osoba, której to przekażesz będzie musiała mieć po przejęciu gospodarstwo o powierzchni nie mniejszej niż agencyjna średnia krajowa. Jedno jest pewne wszystko rozbije się o punkty bo będą punkty za różne rzeczy głównie wielkość przekazywanego gospodarstwa, premiowane ma być także przekazywanie młodemu rolnikowi tzn takiemu który będzie składał wniosek na młodego rolnika. Wszystko się jednak może zmienić. Najwięcej informacji będzie zapewne chwilę przed naborem.

#15 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 marzec 2010 - 22:00

Renta strukturalna Na stronie ARiMR jest że nabór prawdopodobnie będzie w 2 kwartale więc trzeba czekać

#16 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 22:51

Renta strukturalna napisali "prawdopodobnie" w II kwartale, wiec w nadchodzacych 3 miesiacach , no jestem ciekaw. bo czekam juz 2 lata

#17 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 08:28

Renta strukturalna Witam.

Moje pytanie jest takie: jeżeli ojciec złoży teraz wniosek o dopłaty, a w lipcu czy sierpniu przeszedłby na strukturalną w zamian z Młodego Rolnika dla mnie, to czy wyplacą doplaty dla niego, czy przejdą na mnie, czy w ogóle nie wypłacą? Jak to jest? Wie ktoś?

#18 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:31

Renta strukturalna @Peron, nie ma problemu z dopłatami u mnie było tak samo, ojciec w maju złozył wniosek na dopłaty a w lipcu wniosek na rentę, ziemie przepisaliśmy na mnie 17 grudnia i ojciec dostał dopłatę bezpoścednia JPO, UPO, Cukrowa a z racji tego ze nie posiadał ziemi na dzień 31 grudnia to juz na mnie przyszło ONW, dopłty wypłacili w lutym ( w tym samym terminie dostała tez reszta wioski).

#19 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:37

Renta strukturalna Gdzies widzialem informacje ze przy korzystaniu z programow unijnych(mam tu na mysli MR, renty strukturalne, modernizacja) przez 5 lat nie mozna sprzedac nawet kawalka ziemi. Czy to prawda? w Tym roku prawdopodobnie bede probowal z ojcem skorzystac z tych programow, jednak chodzi mi o to ze w mojej okolicy szykuje sie pewna inwestycja i mozliwe ze sprzedalbym 1ha ziemi pod ta inwestycje. Tu pojawi sie problem jesli nie mozna ruszyc tej ziemi przez 5 lat. Czy tak rzeczywiscie jest? Wiem ze ojciec moze sobie zostawic ok 0,5 ha ziemi ale to nie rozwiazuje problemu bo rozchodzi sie o hektar. Macie pomysl jak w takim razie mozna rozwiazac ta sytuacje? Czy moze moj ojciec np przepisac ten kawalek na moja siostre a reszte na mnie gdy bedzie sie pozbywal ziemi? Jesli ktos ma jakas sugestie prosze o odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:12

Renta strukturalna Z tego co się orientuje to tylko nie mozesz ruszyc tej ziemi którą wykażesz na wniosku o np MR, a to co jest nie zgłoszone do powierzchni to mozesz robic co chcesz.