Skocz do zawartości

Zdjęcie

zółw, zając- PROBLEM

174 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 24 sierpień 2011 - 20:04

zółw, zając- PROBLEM Ja swoim U-1224 orze uprawiam i sieje przeważnie na żółwiu i nic się nie dzieje :) nie wiem jak inni ale na drodze gdy jadę z 14 tonami pszenicy to wole przełączać z żółwia na zająca na sprzęgle ponieważ przy wysokich obrotach boje się żeby coś się mu nie stało bo jednak pewne szarpnięcie występuje :) w mojej instrukcji jest napisane że max 2 minuty można jeździć ale ja to olewam... najważniejsze to czysty olej i to dobry jakościowo i szczelny układ żeby nigdzie nie "gubił" ciśnienia ja w swoim zamontowany mam czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia w układzie :) no faktycznie w 3 biegówce czasami biegów braknie

pozdrawiam żółwio maniaków xd
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zółw, zając- PROBLEM Dzisiaj, 13:25
  •  

#82 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 20:59

zółw, zając- PROBLEM

Ja rocznie robiłem na wzmacniaczu jakieś 200 mth. i praktycznie co roku zmieniałem tarcze i tuleje, pompa wytrzymywała z 4-5 lat.Jak się kupi dobre tarcze to to trochę pochodzi, ale z jakością tych nowych tarcz to nie długo to chodzi.

Pompa niezależnie czy jest na żółwiu/zającu tłoczy olej, kiedyś kumpel powiedział że pompa mu pada bo pracuje agregatem napędzanym WOM.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#83 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 16:26

zółw, zając- PROBLEM Ja też często używam żółwia i nie widze jakich kolwiek przeszkud by go nie używać. Przydaje się w transporcie najczęściej. Ale przy zrywce też jest przydatny albo żeby linki pozrywać gdy się samochud z drewnem wyciąga wtedy jest najpotrzebniejszy haha.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#84 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 08:46

zółw, zając- PROBLEM Ja swoją c 385 w ciężkiej robocie non-stop jezdze na zolwiu np w 4 skibach to 2 na zolwiu i do przodu :D

#85 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 27 sierpień 2011 - 20:42

zółw, zając- PROBLEM @mathewc385 2 na żółwiu 4 skiby to chyba nie możliwe... nikt mi nie powie że 4 skibowy pług tak ciągniesz... chyba że orzesz na 15 cm to jeszcze... wkurza mnie takie cos bo ja u siebie 1224 4 skiby 4*40 ciągnę 4 polową tylko że ja rypie na jakieś 35 cm
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#86 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2011 - 21:39

zółw, zając- PROBLEM

Ja swoją c 385 w ciężkiej robocie non-stop jezdze na zolwiu np w 4 skibach to 2 na zolwiu i do przodu :D

Najpierw przeczytaj w instrukcji do czego służy żółw i jakie są prędkości ciągnika na poszczególnych biegach { 4 polowa 8,7 km/h - 2 szosowa ze wzmacniaczem 8,4 km/h} warto psuć? po takich postach poznaję się nie doświadczonych kierowców. ;[

#87 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 28 sierpień 2011 - 08:33

zółw, zając- PROBLEM Ja swoim C-385A Turbo prawdopodobnie jeżdżę na żółwiu już ze 3 lata. Jak go kupiliśmy to wajcha była zablokowana ale ojciec odblokował i jadąc po szosie przełączył z pozycji zając na żółw i ku zdziwieniu ciągnik zamiast zwolnić to przyspieszył i leciał w okolicach 40 km/h. Ciekawe czym to może być spowodowane, że zamiast zwalniać przyspiesza.

A co do orania to pług 5x35 to na 4 terenowej się ciąga.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#88 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 08:42

zółw, zając- PROBLEM Grabcio@ pewnie masz źle założona dzwigienkę wzmacniacz pod podłogą i przez to masz zamienionego żółwia z zającem ;p

#89 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 10:09

zółw, zając- PROBLEM a ja w swojej proximie wczoraj zauważyłem,że jakby ślizganie się sprzęgł na żółwiu.Na normalnym zakresie jest ok,a na wzmacniaczu nie ciągnie.M iał ktoś taki problem?Proszę o pomoc.

#90 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 07:05

zółw, zając- PROBLEM Zetorcrystal@ jak nie wierzysz to gdy bede oral na pszenice mozesz przyjechac na pole i sie przekonac . ale w jednym sie z toba zgodze bo ja orze na 25-27 cm a nie na 35cm
Mat912@dzieki za info na pszenicę będę oral 4 polowa a pod gory na zolwiu bo tak caly czas na polowce to troche przpalowo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 październik 2011 - 18:57

zółw, zając- PROBLEM Ja w swoim c-385A pracuje praktycznie caly czas na zajacu , żółwia uzywam tylko wtedy gdy ciagnik ma ciezko np. w orce i spada z obrotow wtedy wlaczam zolwia cignik wkreci sie w obroty to znowu przelaczam na zajaca. Czy tak mozna? Rozmawialem z kolega to mi powiedzial ze powinno sie jezdic tylko na zolwiu.

#92 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 17 październik 2011 - 19:10

zółw, zając- PROBLEM pewnie że można tylko z żółwia na zająca jak przełączasz pod obciążeniem to przynajmniej 1500 obrotów bo się tarczki inaczej mogą przypalić pozdro

#93 Share Grzesieko9873

Grzesieko9873

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 październik 2011 - 19:18

zółw, zając- PROBLEM a ja wyeliminowałem wzmacniacz i się niczym nie przejmuję tylko że mam 4 biegową skrzynie...

#94 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2011 - 20:33

zółw, zając- PROBLEM

Ja w swoim c-385A pracuje praktycznie caly czas na zajacu , żółwia uzywam tylko wtedy gdy ciagnik ma ciezko np. w orce i spada z obrotow wtedy wlaczam zolwia cignik wkreci sie w obroty to znowu przelaczam na zajaca. Czy tak mozna? Rozmawialem z kolega to mi powiedzial ze powinno sie jezdic tylko na zolwiu.

Tak się powinno robić jak napisałeś, i nie słuchaj kolegi bo się nie zna.

#95 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 07 listopad 2011 - 18:09

zółw, zając- PROBLEM To ja już nic nie rozumiem.Więc powinno się jeździć na zającu (szybszym)? W moim 1014 od nowości jeżdzimy na żółwiu a dopiero w transporcie jak da radę do na 4 mu zająca. Na żółwiu lżej wchodzą biegi bez zgrzytania. To mówicie że lepiej np. orać na 1 zając niż 4 polową?

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2011 - 18:25

zółw, zając- PROBLEM wzmacniacz traktuj jak Tobie wygodnie. pracuj tak by silnika nie zarznąć.wybierz mniejsze zło. szkodliwe jest czeste przełączanie pod duuużm obciażeniem. Szybciej sie zuzywaja tym sposobem

Edytowany przez KRISTOFORn, 07 listopad 2011 - 18:35.

#97 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 16:44

zółw, zając- PROBLEM Witam wszystkich forumowiczow przeszukalem cale forum ale nic konkretnego nie znalazłem mianowicie sprawa wyglada tak np jade na czworce na zajacu pojawia sie gorka daje żółwia pokonuje gorke i jak przełanczam na zająca to nie ma żadnej reakcji dopiero muszę puscić gaz i wtedy powoli zaskakuje zpowrotem dodam że na zajacu chodzi ok walek wom działa przedni naped też tylko z tym zającem coś jest nie tak moze ktos wie o co chodzi wystarczy jakas regulacja czy to coś poważniejszego z góry dzieki za pomoc
zbieram na mf255

#98 Share maciek1754

maciek1754

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:agrotecnika, ,zootechnikia, koszykowka , internet !!!!

Napisany 25 grudzień 2011 - 17:27

zółw, zając- PROBLEM trzeba wyregulowac na poczatek tasme hamulca wzmacniacza

#99 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:21

zółw, zając- PROBLEM To jest ta sruba za filtrami oleju tak pod katem wkrecona do skrzyni?
zbieram na mf255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:49

zółw, zając- PROBLEM Taśma tutaj nie ma znaczenia jak Ci się ślizga na zającu. Musisz rozpołowić ciągnik i zrobić remont wzmacniacza: wymiana tulei, pierścieni, uszczelki manzetowej i tarczek o ile są zużyte.