zenas

WYMIANA FILTRA HYDRAULIKI 3030 LS

Polecane posty

zenas    11
:P jak wymienić filtr oleju od hydrauliki znajdujący się pod podłogą tuż przy skrzyni biegów,czy żeby go wymienić trzeba spuścić olej ze skrzyni tak jak w MF czy wystarczy tylko wykręcić sam filtr i jeszcze jedno jest on wymienny czy po wyczyszczeniu można go użyć nie wiem :( jak zauważyłem na forum niektórzy mieli po wymianie filtra problem z hydrauliką proszę o poradę jak tę operacje przeprowadzić najwłaściwiej jest na forum tylu doświadczonych użytkowników JD że na pewno ktoś coś ciekawego podpowie :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi1101    0

aaaaaaaa

????

 

+10% za spam

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

W moim jd 3130 nie muszę spuszczać oleju. Odkręcam filtr (klucz 19) i wymieniam bez problemu filtr. Ten filtr jest jednorazowego użytku. Aha potrzebny będzie Tobie ucięty karnisterek lub jakaś rynienka na olej gdyż wyleje się troszkę oleju ok 2 litrów. Wymienisz filtr i uszczelkę i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W podstawie filtra powinien byc korek zeby spuscic olej z filtra. Po odkreceniu upewnij sie ze wszystkie oringi sa na miejscu i wymien na nowe zeby wszystko bylo szczelne.Najwazniejsze zeby wszytsko dookola dobrze wyczyscic zeby nie dostały sie jakies paprochy bo po co dodatkowo brudzic olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

wielkie dzięki za pomoc zabiorę się za to jak trochę się ociepli mam nie ogrzewany garaż a dopadło mnie akurat grypsko,prosiłem o pomoc nigdy filtra niewymieniałem w JD jedynie w MF ale tam było konieczne spuszczenie oleju i filtr jest wielokrotnego użytku,jeżeli teraz bym odkręcił filtr i wyleciało mi z 30 l oleju to byłyby jaja a wchodzi tam ponad 40l katastrofa,chcę wymienić bo użytkuje go już piąty rok i do skrzyni nie zaglądałem do zeszłego roku kiedy to podniśnik podniósł narzędzie a już cholera jedna nie chciała opaść zaczynam od najłatwiejszego pozdrawiam


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj