Zaloguj się, aby obserwować  
macieja910

Pług do Zetora 16245

Polecane posty

macieja910    0

Witam! W tamtym roku kupiłem Zetora 16245 i teraz nadszedł czas na kupno pługa do niego, bo jak na razie to zbytnio się nie napracował - wiadomo nie ma sposobu na kupienie ciągnika i wszystkich maszyn jednocześnie, a budżet mi wykończył siewnik i agregat uprawowo siewny. Jaki pług polecacie do tego ciągnika? Gleby niespecjalnie ciężkie, 3 i 4 klasy, tylko parę pagórków :P Może być nowy, może używany. Raczej obrotówka, chociaż zagonowym też nie pogardzę :( Mam na ten cel jakieś 25 tys. Z góry dzięki za pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Jak pług do takiego trkatorka to tylko obrotówka. Z tego co mi się wydaje, to ma około 150km i powinien dać radę z 5 sikibami. :P Do takiej kasy to już najdziesz jakiegoś Lemkena albo Kvernelanda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Jeżeli obrotowy to lepiej czwórkę a zagonowy piątkę, wiem co mówię bo mam taki ciągnik i pług 4 obrotowy (4x50) i 5 zagonowy i moim zdaniem większymi pługami będzie miał ciężko pociągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butis    0

Ja mam takiego Zetorka. U mnie ciąga 5 skibowy pług Stal-tech i radzi w nim sobie dobrze. Na pług złego słowa nie powiem bo był dość tani, ładnie przerzuca i co ważne dość lekko idzie mimo grubej ciężkiej ramy. Polecam Ci nową zagonową piątkę Stal-tech albo unia Tur 5. Jeśli miałby być obrotowy to podobno IBIS ale jego wadą jest to że ciężko idzie. Unia Ibis 4+1 też by był dobrym rozwiązaniem ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja miałem 16145 i z Kvernelandem LB 5 skibowym dawał radę na I i II klasie na III to Packomat 300s był jeszcze używany. Trochę podnośnik dostawał po d*pie ale szedł. Kverneland czy Lemken lekko idą w porównaniu do Unii. Jak masz górki to 4+1 to najlepsze rozwiązanie.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

http://allegro.pl/item920951506_plug_overum_5_skibowy.html

http://allegro.pl/item934717083_plug_overum_xcelsior_4_skib_obrotowy.html

 

Może coś z tych? Osobiście wybrałbym piątkę, bo jednak te 4 skiby na max rozstawie to zaledwie 180cm, także jak na 155KM to trochę mało, chociaż w trudnych warunkach w sam raz. W 5 skibach masz już te 225cm z możliwością zmniejszenia rozstawu do 35cm na skibę (5x35=175). Więc ogólnie piątka będzie optymalniejsza niż czwórka.

 

Ot takie moje zdanie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

No raczej jak obrotowy to wezme 4 bo nie chcę go męczyć :( Muszę jeszcze dobrze pomyśleć i poszukać jakiegoś Kvernelanda 5 zagonowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

nie bierz zagonowego!! kup 4 kvernelanda vario 2m szerokosc orki. wujaszek wlasnie takim plugiem orze takim zetorem. ma 5 skibe do tego ale podnosnik zaslaby a z 4 idze po gorach i glinie bez problemow. a na 40ha gospodarstwo ma 10ha prostego i to na 5 polach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

ja bym polecał tylko i wyłącznie 4 skiby zawsze to jakiś zapas mocy :( ja zagonowego w życiu bym nie wzioł nawet za darmo po co robi dziury na polu :P


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

a masz zakamienione pola bo jak tak to warto by było pomyślec nad zabezpieczaniami jakimiś??


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jeli obrotówka i keverland to jak masz równe pola to 4+1 wtedy bedziesz miał w razie nie sprzyjajacych warunków 4 i zapas mocy ja jak beda zprzyjajace to 5 i heja w pole i roboty bedzie ubywało..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

@gangster, akurat pola mam bardzo fajne bo kamień się trafi raz na rok :P Oczywiście mówię o większym, takie małe to są ale nie zdarzyło mi się uszkodzić pługu na nich :(

 

@FINN właśnie też tak pomyślałem później o 4+1. No cóż trzeba będzie czegoś szukać :)

 

Znalazłem teraz coś takiego:

http://allegro.pl/item927214807_plug_rabewerk_5_cio_skibowy_4_1_nie_lemken.html

 

Rabewerk by mi pasował, pracowałem z takim sprzętem tylko 4 skibem i nie moim traktorem ale wiem jak to orze :) Trzeba będzie jeszcze u handlarzy poszukać i w ogłoszeniach bo na allegro ubogo :)

 

Jakbyście coś słyszeli to mile widziane info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj