tommy66692

Gdzie remont silnika ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer120ha    2

Silnik c-360 to nie prom kosmiczny :lol:Trochę chęci i podstawy wiedzy o zasadzie działania wystarczy.Bedziesz wiedział co masz i na przyszłość Ci się przyda ;)No i troche kasy zaoszczędzisz :P Ale zrób jak uważasz :)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

JA robie sam nie wierze w zadne zakłady robiace remonty powiedz ile zaplaciłes i powiem co ten remont jest wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

hej panowie, mechanicy rozebrali silnik wiecie co było? zle skrecony na wałku rozrządu, tłoki biły o głowice przez co wszystko sie roztarło, pompe olejową szlag trafił moze aby wał bedzie do uratowania, tak to jest jak robił to wczesniej pijany duren bez pojęcia, 3 tys to same czesni wyniosą nie licząc robocizny, wczesniej 2 tys i 5 koła w ciapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matelusz    1

tez robie z tatą sam remont c-360. nie dosyc ze placimy za czesci to jeszcze mielismy płacic za robocizne?! nie ma bata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Remont to najlepiej robić "made in stodoła" :rolleyes: jak oczywiście ktoś się choć trochę zna. Przynajmniej wiesz co w nim miałeś zrobione i z jakich części :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

my C-360 zrobilimy remont sami :rolleyes:

 

czesci kupilismy w sklepie internetowym - wyszło dużo taniej niż u mechanika :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja polecam zaklad izns ilawa robili mi tam 4 silniki, i chodza bardzo dobrze jeden przy c-360 ma po remoncie 3500mth i jak narazie tylko koncówki regulowane. Tam lipy nie robią. A remont we wlasnym zakresie jak najbardziej o ile blok jest dobry a tego we wlasnych warunkach nie sprawdzisz. Jezeli chesz sam robic to daj gdzies przestrzelic blok zeby sprawdzic wszystkie gniazda w silniku czy nie sa ''rozdeptane''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@rino tez słyszałem że Iława robi solidnie, trochę się cenią ale coś za coś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja napewno odradze w malopolskim zaklad w Niepolomicach takiej buzery w zyciu nie widzialem jaka oni robia i to tylko nie moj przypadek :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

W okolicach Zwolenia to prywatnie

Nie kupuj części w tym sklepie na trasie na Policznę bo szkoda kasy Części tylko u Ośki pod Kozienicami nie wiem gdzie dokładnie

Najlepiej na Paciorkową wolę nowa 69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

jestem właśnie w trakcie remontu silnika od 360 i przy dobrych wiatrach powinien zamknąć się w ok.2500zł. Pytanie ile weźmie firma za taki remont (myślę że ok.4000zł) i czy jest na tyle wiarygodna żeby spać spokojnie choć jakiś czas. Przerabiałem różne warianty od kupna innego silnika przez danie go do kompletnego remontu a skończywszy na remoncie u siebie w garażu bo wychodzi najtaniej i najpewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Co prawda to prawda u mnie mechanicy biora za remont od 8 stowek do 15 zalezy co robia tylko czesci im dowozisz i tyle :)

Przynajmniej wiesz co wlozysz i co masz a nie wal po Bog wie ktorym szlifie :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Mówisz, że 8 stówek, ale za co? za wymianę tłoków, cylindrów i pierścieni tylko?

Bo jak tak to muszę brać więcej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

my C-360 zrobilimy remont sami :(

 

czesci kupilismy w sklepie internetowym - wyszło dużo taniej niż u mechanika ;)

W którym sklepie robiłeś zakup części?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

w www.farmexpert.pl robiłem zakupy


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Zna ktoś w powiecie pułtuskim gdzie można kupić regenerowany silnik do c 360 z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Witam!  Czy może mi ktoś doradzić gdzie lepiej oddać silnik do kapitalki od c330? W Zwoleniu  jest Zakład Mechaniczny Zwoleń ul. Doktora Perzyny a koło Zwolenia Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Paciorkowej Woli Nowej. Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

mam to samo pytanie gdzie w lubelskim robić kapitalny remont silnika w c330 i tak w ogóle ile mniej więcej to mogło by kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buma1990    0

Witam  jestem tutaj  nowy potrzebuję porady odnośnie silnika do c360 na wymianę  znalazłem  kilka ogłoszeń na olx w okolicach Zwolenia Mazowieckie którą firmę polecie co najlepiej robi silniki w okolicach Zwolenia najlepiej jakieś dane numer telefonu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Nie ma tam żadnej godnej firmy, tam wszyscy jadą na THM i indyjskich wałach, obróbka też żenująca, jak się ustawi tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buma1990    0

Nie ma tam żadnej godnej firmy, tam wszyscy jadą na THM i indyjskich wałach, obróbka też żenująca, jak się ustawi tak robią.

THM najgorszy nie jest aby gorszych zestawów nie zakładali  a może ktoś poleci jakoś dobra firmę co robi na wymianę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebstantu    1

Jeżeli regeneracja silników to tylko z firmą JURGAL  z miejscowości Mikołów w woj. śląskim.  Firma oferuję również usługi z zakresu tulejowania bloków silników oraz wyważania wałów korbowych. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj