Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie remont silnika ?

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:22

Gdzie remont silnika ? mam takie drobne pytanko, gdzie mozna w lubelskim i okolicach znaleźć firme która robi remonty silnikow, chodzi mi o wymiane, zawożę stary silnik płacę dostaje inny odremontowany
Jeśli wiecie ile może kosztowac taka przyjemnosc to prosiłbym o info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie remont silnika ? Dzisiaj, 18:12
  •  

#2 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:34

Gdzie remont silnika ? 2500 zł w górę -oszukańcze firmy co potrafią wszystko ;) samemu przy podstawowej wiedzy dużo dużo mniej

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:34

Gdzie remont silnika ? Przy takiej wymianie nie licz na nowe części , wszystko co możliwe będzie regenerowane .Jeżeli masz wał nominalny to sie nie opłaci bo może wrócić po ostatnim szlifie , a jeżeli twój by był po ostatnim to i tak cie za niego obciązą

#4 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:36

Gdzie remont silnika ? Słyszałem że w Bychawie jest taka opcja, tam gdzie gość kiedyś robił tylko szlify wałów.Podobno teraz jest fuul opcja,ale to informacja nie potwierdzona!!!

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:39

Gdzie remont silnika ? niby tak, ale kilku rolnikow w okolicy miało robione w takim zakładzie i nie narzekają.
Chodzi mi oczywiście o silnik do trzydziestki. Wał który w nim jest nie nadaje sie juz do szlifu, głowice były robione, ogolnie silnik ma przepracowane około 300mth i juz siadł czesci byly kiepske prawdopodobnie chińszczyzna ;)

i tak postanowilismy ze juz dosc zabaw w remonty, moze na jedno wyjdzie a bedzie to bardziej pewne.

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:51

Gdzie remont silnika ? A masz termostat.

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:52

Gdzie remont silnika ? termostatu nie ma, ale co to ma do rzeczy? ;)

#8 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:56

Gdzie remont silnika ? W c 330 musi być termostat albo wstawiona rurka bo inaczej obieg wody jest nieprawidłowy.

#9 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:00

Gdzie remont silnika ? Za kolejne 300 możesz mieć to samo. Kiedyś mi siadł silnik Deutz 6 cyl w kombajnie i mechanicy krzyczeli 200zł za jeden cylinder plus koszt części. Zrobiłem sam i już czwarty sezon chodzi idealnie. Dodam że chodziło o wymianę pierścieni . Mechaniory znalezli komplet 36 zł na cyl a ja za 180zł na cyl niemieckie znalazłem i sam założyłem, i o to w tym wszystkim chodzi . Tandeta części ,promocja robocizna i 300 mtg to samo

#10 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:02

Gdzie remont silnika ? Termostat w każdym silniku to podstawa , brak termostatu powoduje szybsze ścieranie się pierścieni i szlak trafie silnik ;) Więc po zrobieniu silnika wstaw termostat;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:32

Gdzie remont silnika ? Powiem tyle, wymienialiśmy ze 2-3 lata temu silnik w 1014 po tym jak urwał się nam korbowód i uszkodził blok. Podzwoniliśmy w parę miejsc nowy silnik z nowych części wyszedł by jakieś 10 tys jak nie więcej i dowiedzieliśmy się że w Paciorkowej Woli koło Zwolenia znajduje się zakład który remontuje i wymienia silniki. Zadzwoniliśmy, zapytaliśmy akurat mieli 4+turbo, więc załadowaliśmy stary na przyczepkę i pojechaliśmy po nowy silnik. Od zamontowania go pracował bez zarzutu sporo mocy przybyło ciągnikowi i od wymiany do wymiany oleju nie brał ani grama. Na silnik była roczna gwarancja + na turbo 1.5 roku {było po regeneracji} w papierach wyszczególnione było jaki mechanik robił remont, kiedy go robił, jakie części zostały wymienione na nowe a jakie były regenerowane. Ogólnie bardzo fajna firma godna polecenia składają silniki na oryginalnych częściach ursusa. Mieli na magazynie sporo silników już wyremontowanych do 360, 385, 330, 12.., 16.., Bizonów i innych, nic tylko jechać i wymieniać z tego co pamiętam za wymianę silnik na silnik do 360 chcieli coś koło 2700zł ale to było 2-3 lata temu.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#12 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:40

Gdzie remont silnika ? Ja radze ci szczerzę zrób sam ten remont bo w takich firmach to troszke lecą w pręta a jak sam robisz to wiesz co wsadzasz i wiesz jak masz zrobiony silnik.Taki przykład ja w swoim ursusie c 360 robiłem remont a koleś wziął na wymianę mamy tyle samo ziemi czyli 14ha i u mnie chodzi bez zarzutów a gość po roku już miał problemy z pierścieniami i pompą olejową silnika.Decyzja należy do ciebie ja radze własną robotę.

#13 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:57

Gdzie remont silnika ? Tam nie ma problemu dzwonisz umawiasz się jeśli chcesz nawet przy tobie wymienią wszystkie części w starym silniku, a poza tym jest gwarancja.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 grudzień 2009 - 22:04

Gdzie remont silnika ? jakieś ceny remontów kapitalnych możesz znaleźć tutaj: ZNMR SP. Z O.O. w OSTRÓDZIE
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 15:22

Gdzie remont silnika ? sporo, za silnik do ciapka ponad 3 tys ;/

#16 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 16:07

Gdzie remont silnika ? U mnie silnik w c-360 po regeneracji chodził 13lat na 15h i to bez najmniejszej awarii!!!
Teraz tez będe robił remont i zobacze w jakim stanie jest wał jak do szlifu to biore po regeneracji(nieprawda że doliczają za wał,doliczaja tylko za pęknięty blok)
Jest dobra firma pod Poznaniem zawozisz silnik i po 10 dniach do odbioru zakładasz i jeździsz!!
MOTOREM - Zakład Naprawczy Silników

#17 Share komo

komo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 luty 2010 - 23:18

Gdzie remont silnika ? Witam wszystkich na forum.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Na ciągnikach się nie znam, piszę w imieniu teścia, który chce zrobić remont silnika do C-360.
Na oku mamy firmę koło Zwolenia. Problem w tym, że teściu się troche boi, że jak zawiezie im silnik to założą mu
chińskie podróbki i wał z innego silnika. Już wyczytałem na forum, że najlepsze zamienniki są z Krotoszyna.

Jakie macie doświadczenie w tym temacie? Jakie z tą firmą?

#18 Share rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 22 luty 2010 - 23:39

Gdzie remont silnika ? Hmmm, ja raz zaufałem jednej firmie, robili mi skrzynie w c-330, nie było mnie w tym czasie w domu a remont musiał być zrobiony (roboty jesienne), tak mi zrobili ze gdy przyjechałem to stało się dokładnie to samo, pozrywali gwinty, dolali jakiegoś zaświnionego oleju.. a kase wzieli. Ale to był tylko raz gdy oddałem maszyne w czyjeś ręce.
Zawsze remonty robimy sami, oceniamy co podlega wymianie a co nie, wiemy później co mamy.

Ty wspominałes o tym że chińskie zamienniki mogę zainstalować, a pomyślałeś o tym że moga rozkręcic i nic nie wymienić, pokazac faktury na częsci, i wziąć za to pieniądze?
Moga jedynie cos podregulowac, że napewno się nie spostrzeżesz że remontu nie było.
Nie raz słyszałem o takich przebojach, zreszta sam przez to przeszedłem.

Na koniec powiem tyle, najlepiej robić remont samemu, c-360 nie jest zbyt skomplikowana, najwyżej zaprosić sobie kogos kto sie na tym zna i razem wykonać remont.

Myśle że cos pomogłem.

#19 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 23 luty 2010 - 06:34

Gdzie remont silnika ? dokładnie - w Krakowie jest zakład na ul Łokietka swietnie robią-..ale popytaj w okolicy -sklep z czesciami czy jest ktoś w okolicy i cos takiego robi ,chyba najlepsze wyjscie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 23 luty 2010 - 08:27

Gdzie remont silnika ? elektrotech mozesz napisac cos wiecej o tej firmie w Krakowie? bo ta ulica jest dluga bardzo, szukałem i nie znalazłem...

>>>>>>