Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany pszenicy jarej

258 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 marzec 2011 - 17:45

Odmiany pszenicy jarej Witam

Z racji że na 1 hektarowym kawałku wypadł mi rzepak (może nie wypadł ale szkoda mi dawać azot) a dodatkowo na przyszły rok będę potrzebował ze 3-4 tony zboża jarego (program r-s K01C) zastanawiam się nad jakąś pszeniczką. Po prostu do obsiania bedę miał prawie 7ha jarymi a nie chce obsiać tego samym jęczmieniem jarym.
Przeglądając wiele ofert natrafiłem na odmianę z Hodowli Roślin Strzece o nazwie ZADRA. Tutaj można o niej coś przeczytać.

Siał ją ktoś z was?
Możecie o niej coś powiedzieć?

Ja jutro odbieram nasiona, wybrałem ją bo jest odmianą ościstą a tam gdzie posieję ją z rozmnożenia łazi troche zwierzaków i zawsze naniszczy zboża czy rzepaku.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany pszenicy jarej Dzisiaj, 20:02
  •  

#82 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 18 marzec 2011 - 21:29

Odmiany pszenicy jarej Ja ją siałem tak jak każda pszenica jara wymaga dość wczesnego siewu no i idealnej pogody po prostu jara pszenica tak nie plonuje jak zimowa niestety na cuda nie masz co liczyć faktem jest ze zwierzyna jej tak nie atakuje bo ma jak wspomniałeś wczesniej ości a i nie sie zbyt gęsto i w za bardzo mokrą ziemię

Edytowany przez milanreal1, 18 marzec 2011 - 21:40.
cytowanie poprzedniego posta

Thug

#83 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 marzec 2011 - 10:17

Odmiany pszenicy jarej plonowanie p. jarych znam - nie ważne jaka to jest odmiana to dużo słabiej od ozimej plonuje. Jęczmień ładnie plonuje na tej działce ale problem ze zbytem jest zawsze bo albo 20-40ton o określonej wilgotności albo nie wezmą a nie mogę magazynu zasypać jęczmieniem jak mam dużo pszenicy do ścięcia. A z racji że jest to ostatni rok gdy jestem w programie k01c a na tym polu często albo wymarza albo w mokrym roku problemy z chwastami (najwięcej herbicydów mi na tej działce idzie) to chcę walnąć tam gorczycę i dostać więcej kasy z R-S niż z zarobię na zbożu (zakładam kiepski rok i jest to działka na której w przypadku złego roku po prostu najgorszy jest plon).

Proszę o dalsze opinie o tej odmianie pszenicy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:35

Odmiany pszenicy jarej Witam. Mam 1,1 ha pola na którym chciałbym zasiać pszenicę jarą NAWRĘ. Stanowisko jest po pszenicy zimowej oraz po ogórkach. Teraz na zimę wylałem tam gnojowicę i całość nagnoiłem. Oczywiście od razu zaorałem. Chciałbym wybrać się teraz po potrzebne mi do jej uprawy nawozy, bo po nowym roku ceny będą pewnie szokujące. Myślę, że 3m Polifoski 6, Mocznik 1,5m.
Polifoska cała poszła by przedsiewnie w spód i jakieś 1m mocznika. Później w fazie źdźbła dałbym jeszcze te 50 kg mocznika.
Może jeszcze dokupić saletry? Proszę o pomoc. To dla mnie ważne.

Dodam, że ziemia III klasa.

Edytowany przez milanreal1, 11 listopad 2011 - 23:20.
post pod postem

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#85 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:16

Odmiany pszenicy jarej a moze posiej nawre teraz? ma cechy przewodkowe...ja bym wiosny nie czekal przy takiej pogodzie jak teraz bo da sie siac.

#86 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 23:56

Odmiany pszenicy jarej Ja dziś skończyłem orki po burakach i po niedzieli zaczynam siać narwe, pod korzeń nic nie daje bo stanowisko po buraku, na wiosne na start 200kg saletry potem 100kg moczniku i odżywki, ziemia 1 i 2 klasa, troche 3.

#87 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 19:44

Odmiany pszenicy jarej Jeśli mogę trącić swoje zdanie to jednak pod korzeń powinieneś cos sypnąc, przecież po burakach jest składnikowa pustynia. Uważam że trzeba uzupełnić, ja bym przed zimą rozsypał Yara Mila, co ci po wysokim nawożeniu azotem jak brak potasu uniemożliwi jego pobieranie , pomyslałeś o tym ?

#88 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 20:55

Odmiany pszenicy jarej Zawartość potasu wysoka, robiłem analize gleby.

#89 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 21:32

Odmiany pszenicy jarej

Jeśli mogę trącić swoje zdanie to jednak pod korzeń powinieneś cos sypnąc, przecież po burakach jest składnikowa pustynia. Uważam że trzeba uzupełnić, ja bym przed zimą rozsypał Yara Mila, co ci po wysokim nawożeniu azotem jak brak potasu uniemożliwi jego pobieranie , pomyslałeś o tym ?

Nie wiemczy kolega uprawia buraki, ale po burakach to nie ma lepszego stanowiska, nie warto nic dawać, chyba ze tylko fosfor.

#90 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:14

Odmiany pszenicy jarej A jakbym teraz w sobotę zasiał to będzie ok?
Czy nie wiąże się to z ryzykiem jej wymarznięcia?
No i powiedzcie mi jak jest z plonem. Jestem z woj łódzkiego.
Wcześniej nigdy przewódki nie siałem, dlatego Nawrę postawiłem na wiosnę, ale skoro może wypaść lepiej na zimę no to czemu nie.

Edytowany przez bizonbs, 13 listopad 2011 - 21:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share pawelu

pawelu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 22:28

Odmiany pszenicy jarej

A jakbym teraz w sobotę zasiał to będzie ok?
Czy nie wiąże się to z ryzykiem jej wymarznięcia?
No i powiedzcie mi jak jest z plonem. Jestem z woj łódzkiego.
Wcześniej nigdy przewódki nie siałem, dlatego Nawrę postawiłem na wiosnę, ale skoro może wypaść lepiej na zimę no to czemu nie.

Ja nawre sieje od X lat po burakach, na wiosne. Jeszcze mnie ta odmiana nie zawiodła. sypie 200kg fosfory i 100kg soli, albo 300kg polifoski 4, 5 lub 8 zalezy od tego jak wyjda mi badania gleby. Ale plon mnie zadowala ponizej 6ton nigdy nie zsezdłem. Odmiana wierna i wytrzymuje parametry.
Polecam

#92 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 17:37

Odmiany pszenicy jarej Też dam na wiosnę. Na zimę jednak jest ryzyko.

#93 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 22:02

Odmiany pszenicy jarej Ja kupiłem 150kg Saletrzaku, 150kg Mocznika i 300kg Polifoski 4 - koszt 970zł. Mam nadzieję, że się zwróci.

#94 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 15:53

Odmiany pszenicy jarej Witam. Jaką odmianę pszenicy zasiać na wiosnę? Miałem pomysł na NAWRĘ. Chciałem ją posiać już teraz, lecz już jest za późno. Czy NAWRA jest najlepszym rozwiązaniem pszenicy jarej? Może jest coś jeszcze lepszego na ziemie II i III klasy?

#95 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 05 grudzień 2011 - 17:44

Odmiany pszenicy jarej ja dwa lata siałem NAWRĘ i szczerze to mam mieszane uczucia na jej temat. siałem ją zawsze na wiosnę(źródła mówią że można ją siać całym rokiem to znaczy od 20 września do 20 maja aby tylko nie było mrozu jak się sieję, ziarko musi wejść w glebę). plon to był słaby bo z hektara to w tym roku było 1,5 zbiornika z bizona(III i IV klasa), natomiast w zeszłym niecałe 2 zbiorniki(IV i V klasa). w tym roku po raz pierwszy miałem pszenicę zimową LUDWIK. plon to ok. 5t/ha no i słomy dużo więcej. najlepszą pszenicą jarą jaką mieliśmy to była stara HENIKA plon nie schodził poniżej 4,5t/ha. niestety nie można już jej nigdzie kupić.

#96 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 18:17

Odmiany pszenicy jarej u nas w tym roku nawra 4-4,5 t/ha siana na wiosne. Gdyby nie ta susza to 5 t lekko na ziemi z przewagą IV i V kl. Po gorczycy była zasiana. Monsum tez dobrze sypał, mieliśmy jeszcze ZADRĘ i BRYZE ( ta co ma kłosy z wąsami tzw. wąsatki, w które zwierzyna dzika tak nie idzie ) tylko ze w zadrę karłowatość nam weszła bo jest podatna, i słaba była ale dała w miare :) na wiosne ZADRY zasiemy z 10-15 ha :)

Edytowany przez damianus2222, 05 grudzień 2011 - 18:19.

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#97 Share woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:45

Odmiany pszenicy jarej Witam obserwuj pogodę jak będzie miało się na zimę to siej.Ja posiałem 6 grudnia zebrałem 8 ton pszenicy nawra.Pod śniegiem część powschodziła na początku lutego stopniał śnieg był spory mróz to co powschodziło część zmarzła.Na wiosnę 200 kg saletry amonowej ruszyła wegetacja w miarę ciepło nie było przymrozku 1,2 ccc na rozkrzewienie a wiosna była sucha moja pszenica rosła.Gra warta ryzyka pozdrawiam.

#98 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:57

Odmiany pszenicy jarej Ja w tym roku miałem Walute po prostu rewelacja w porównaniu do monsuna, dobrze sypie ziarno grube i strasznie ciężka, a rosła na zaperzonym polu
Rolnik z powołania :-)

#99 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:48

Odmiany pszenicy jarej @woojtek123 ty dostałeś po prostu prezent na mikołajki :) Nie na razie siał nie będę, tymbardziej, że rozłożyłem już moją kochaną C 330M i robię już jej przygotowania do następnego sezonu. Także nie zdążę już jej na szybko złożyć. Czas na złożenie dopiero będę miał w weekend. Dlatego pytam się was co najlepiej wystrzeliłoby mi jako jare siane na wiosnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Krono

Krono

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:40

Odmiany pszenicy jarej Witam
Zamierzam na wiosnę siać nową odmianę pszenicy WERBENA. Mam pytanie od osób, które już miały tą odmianę jak plonuje, jakie nawożenie.