X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany pszenicy jarej

258 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 22:34

Odmiany pszenicy jarej

Ale dlaczego odradzasz rsm z np fungicydem skoro pryskałeś jęczmień 30l rsm + cerone + 200l wody i na normalnych końcówkach nic się nie działo więc można by spróbować tak samo z innymi środkami. Co do stosowania czystego rsm-u w późniejszej fazie napewno nie będę ryzykował rozlewaczy otworowych bo na pewno przypalę zboże ;) do tego jedynie węże. Nawet jak rozlewam 5 otworowymi w fazie krzewienia to na niektórych liściach kropkę przypali a nie mówiąc co by się działo póżniej. :D

Czy na 4 klasę ziemi w kujawsko pomorskim także wysiać stratusa chodzi o jęczmień . Przeznaczenie paszowe no i wiadomo żeby ten plon był jako taki .

Mam pytanie jaka macie wydajność z ha i jaka obróbka i nawożenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany pszenicy jarej Dzisiaj, 11:16
  •  

#22 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 18:32

Odmiany pszenicy jarej Wg mnie stratus jest odmianą najwierniej plonującą przy niewielkich nakładach i nienajlepszym stanowisku alternatywą może też być nagradowicki. Co do nawożenia i ochrony poczytaj wcześniejsze posty pisaliśmy o tym z kolegą jerzym. Co do plonów to waha się w przedziale od 5 do 6 t. ;)

#23 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 11:38

Odmiany pszenicy jarej

Wg mnie stratus jest odmianą najwierniej plonującą przy niewielkich nakładach i nienajlepszym stanowisku alternatywą może też być nagradowicki. Co do nawożenia i ochrony poczytaj wcześniejsze posty pisaliśmy o tym z kolegą jerzym. Co do plonów to waha się w przedziale od 5 do 6 t. :)

Zapomniałem dodać że potrzebuję odmiany typowo paszowej czy w takim układzie jesteście w stanie zaproponować coś innego głównie chodzi o wydajność

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:SPORT MOTORYZACJIA

Napisany 30 sierpień 2010 - 12:56

Odmiany pszenicy jarej

Witam wszystkich szanownie jestem nowym użytkownikiem tej stonki i oczywiście młodym rolnikiem i szukam rady a brzmi ona następująca:\
Posiadam gosp. 20h planuje teraz na wiosnę wsiać 15 h pszenicy tybalt ziemia klasa iva ivb i sie zastanawiam czy to dobry pomyśl ja wsiewać oczywiście w standardzie Bedzie nawożenie nawozów wieloskładnikowych przed siewem. po siewie w trakcie wegetacji planuje pryskać od chwastu a w późniejszym stadium od miotły perzu itd...proszę o rade czy moje kroki beda dobre liczę na tych ziemiach ze zbiorę 5 t na h

Edytowany przez milanreal1, 11 styczeń 2015 - 21:34.
caps lock

#25 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:32

Odmiany pszenicy jarej Kolego masz 20hektarow i 15h pszenicy chcesz zasiac jarej tak...a jak z plodozmianem...jakas dziwna strategie wybierasz..ja mysle ze pryskanie na perz powinienes zrobic teraz jak jest zapyzone..jarka nie lubi perzu zreszta kazde zboze nie lubi..a ile zbierzesz z hektara to zalezy jak bedziesz nawozil zalezy jak ta pszenica plonuje,a przede wszystkim jak juz wspomnialem od warunkow klimatycznych,,no i jarce trzeba dac dwa zabiegi na grzyba jak chcesz z niej cos zebrac,a z jakich stron polski jestes??

#26 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:44

Odmiany pszenicy jarej ja warminsko mazurskie a to co muwisz ale ja myslalem wsiac jara przenice ??

ale czy ten gatunek tybalt bedzie dobrym rozwiazaniem na mojej ziemi??

BOJE SIE WSIEWAC NA ZIME BO JAK W TYM ROKU ZBIERALEM TO TAK PO d*pie DOSTALEM ......nie moglem wygrac z miotlą i perzemnormalnie zqagłuszylo cale przezyto 2,5t z h zebralem:(

a te opryski ktore wybaralem mogą byc???? moze cos zmienic no i oczywiscie wezme tego grzyba pod uwage

#27 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:45

Odmiany pszenicy jarej a dokładniej gdzie mieszkasz?
Life Is Brutal...

#28 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:47

Odmiany pszenicy jarej

glean apyros+atpolan chwastox turbo i cos na grzyba

morąg a co moze tez z okolic

Edytowany przez milanreal1, 11 styczeń 2015 - 21:35.

#29 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:52

Odmiany pszenicy jarej nie okolice braniewa B)
Life Is Brutal...

#30 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:54

Odmiany pszenicy jarej ?? doradzisz troche??

aha to nie daleko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:56

Odmiany pszenicy jarej Mietlica Ci sie puscila bo na czas nie wjechales kolego z opryskiem,,,a jak wyrosnie to jest po zawodach..a wiadomo ze w wilgotne lata miotla rosnie jak szalona wiec trzeba pryskac jak najszybciej jak to jest tylko mozliwe

zainteresuj sie odmiana Nawra pszenica jara tez jest super daje u nas na slasku naprawde dobre plony jak jest dobry rok

#32 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:58

Odmiany pszenicy jarej hm....ale ja dopiero koncze głebokie orki na zime bo zniwa pozno skonczylem w zeszly czwartek

i przed orka spryskalem tajfunem sl360

#33 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:58

Odmiany pszenicy jarej u mnie w tym roku to też miotła miejscami zagłuszyła pszenicę...
z pszenicą jarą jeszcze nie miałem do czynienia ale na drugi rok raczej posieję bo nie dam rady w tym roku zasiać bo strasznie mokro. zborze na pniu jeszcze stoi...
Life Is Brutal...

#34 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:05

Odmiany pszenicy jarej aha poczytam ....a jak tam ta odmiana sypie na 1h

wszedzie ten rok jest do d*py .....dlatego ja sie decyduje na jaraa z nawozem to myslalem sypnoc przed siewem:
1 mocznik 100/h
2saletra 200/h
3saletra 100/h
co o tym myslisz ??

najlepiej by bylo dac organiczny....ale nie ma tyle heeheh i poplonem byl owies i zyto i przezyto..

#35 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:41

Odmiany pszenicy jarej ze co juz orki zimowe???????????????????

chlopi to co sie dziwic ja ty koncem sierpnia robisz orke zimowa wszystkie chwasty wyrosna przed zima ...pierwsze slysze zeby ktos w sierpniu robil orki zimowe

#36 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:42

Odmiany pszenicy jarej a na co czekac bo sie boje ze pozniej juz wogole nie wiade czy sie strzymac??

no masz racjie mam czas do listopada nawet co nie ??

#37 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:46

Odmiany pszenicy jarej chlopie my zaczynamy najszybciej pomalutku polowa pazdziernika...ale nie teraz az wlos na glowie sie jezy to jest nie dopuszczalne ze tak powiem ja mam jeszcze w polu rzepak jary

#38 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:49

Odmiany pszenicy jarej szcxerze bo ja to zawsze panikuje i ciesze sie ze jestem w koncu na forum heheh.....w sumie to sa podorywki 10 -15cm glebokosc orki to podorywa bedzie i poczekam do pazdziernika ....to mowisz ze zepak stoi fiu fiu nie dobrze co jak sypal u was ogolnie

#39 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:49

Odmiany pszenicy jarej nie no dobrze że teraz zrobisz bo później możesz nie wjechać. ale źle bo właśnie jak kolega wyżej napisał jak taraz zrobisz orke zimową to do zimy będziesz miał na polu zielono. zrobiłem parę lat temu orke zimową na początku września to łąkę miałem na ornym z tym że pole w tedy było niezadbane. B)
Life Is Brutal...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share RADEK21

RADEK21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:56

Odmiany pszenicy jarej dokladnie tez to przeszlem nie moglem sie odgonic od miotly przeu itd.....a kasy wtopilem w opryski i nic nie daly bo bład byl we wczesnej glebokiej orce

a ty jak kolego sadzisz przenica jara tybalt dobre rozwiazanie przy ziemi kl IVa i IVb i miejscami III

i poplonem byl owies i zyto i przezyto..