Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany pszenicy jarej

258 odpowiedzi na ten temat

#181 Share intruder74

intruder74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 luty 2014 - 14:21

Odmiany pszenicy jarej W 2013 roku zasiałem eksperymentalnie 1 ha pszenicy Arabella. Siałem późno 27 kwietnia (około 200 kg/ha). Stanowisko niezbyt dobre bo co prawda klasa IIIb ale mocno zakwaszone PH 4,7.
Przedsiewnie dostała 200 kg polifoski 6 i 100 kg saletrzaku. Pogłównie 200 kg saletry i oprysk z mocznika i siarczanu. Raz pryskana od ziela i raz od skrzypionek.
Plon wyniósł 3600 kg. Może dla większości nie jest to rewelacja ale ja w tych warunkach bylem bardzo zadowolony z efektu. W tych samych warunkach przenżyto jare Dublet plonowa na poziomie 3 ton z Ha.

W tym roku będę siał tą pszenicę na 8 ha tylko lepiej ją dokarmię i zadbam o ochronę od grzyba i mam nadzieję, że uda się ją zasiać na przełomie marca i kwietnia, a nie tak jak rok temu prawie w maju ;-). Uważam, że na gleby w nienajlepszej kultyrze to dobry wybór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany pszenicy jarej Dzisiaj, 12:24
  •  

#182 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 03 luty 2014 - 16:52

Odmiany pszenicy jarej Kolego siej Tybelta , a podziekujesz mi za radę :) Koło mnie tylko taka jarkę sieję i ludziska sa zadowoleni , plon niewiele mniejszy jak u ozimej , niska i ładne kłosa.Widziałem jak sypie to jak na jarkę to byłem w szoku.

#183 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:43

Odmiany pszenicy jarej U mnie miałem Arabelli 3 ha, plon 4 tony z 1 ha ,pole w 3 kawałkach,dwa kawałki w miare zadbane ,trzeci tragedia Ph 5,1,przedplonem był jeczmien ,ziemia klasa 4 a i 4b,nie wazyłem plonu z kazdego pola osobno ,tyle wyniosła srednia wiec nie jest żle, dla mnie wynik jak najbardziej satysfakcjonujacy,dodam ze wnaszych okolicach nie jest to zły wynik

Kolego siej Tybelta , a podziekujesz mi za radę :) Koło mnie tylko taka jarkę sieję i ludziska sa zadowoleni , plon niewiele mniejszy jak u ozimej , niska i ładne kłosa.Widziałem jak sypie to jak na jarkę to byłem w szoku.

A jakie plony daje ten Tybalt i czy sie nadaje na słabsze gleby,wezmę z centrali ze 100 kg i zasieję obok arabelli , zobaczymy jak wypadnie porównanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 04 luty 2014 - 15:53

Odmiany pszenicy jarej U nas jest 4 klasa , lekka glinka i sypał ładnie .
Obstawiam 1/10 ze Tybelt da lepszy plon.

#185 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 luty 2014 - 16:33

Odmiany pszenicy jarej tybalt jest pózna odmianą i nie na kazdy region sie nadaje.Miałem tybalta 5 lat temu i zebrałem poslad.Długo był zielony a pózniej go przypaliłoi drobne ziarno .Teraz sieje wczesne odmiany i jest znacznie lepiej.Planuje wypróbowac arabelle w tym roku

#186 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 02 marzec 2014 - 17:05

Odmiany pszenicy jarej Też ostatnio trafiłem na reklamę tej pszenicy. Zastanawiam się bo mam kawałek w nie najlepszym ph (ok 4,7). Miałem Tybalta ale nie byłem zadowolony.
Mam jeszcze możliwość nabycia nasion pszenicy która rok temu była brana jako kwalifikowana. Odmiany nie znam ale posiana była po ugorze, na kiepskiej ziemi, w dodatku późno i dostała dodatkowo przez susze. Plon wyszedł w granicach 1,5-2t/ha. Czy takie ziarno jest w stanie wydać dobry plon na innej działce w zupełnie innej kulturze, zachowując odpowiedni termin siewu?

#187 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 marzec 2014 - 19:00

Odmiany pszenicy jarej

Też myślę o Arabelli ciekawe co z tego wyjdzie

Edytowany przez Roki212, 27 listopad 2014 - 14:32.

#188 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:08

Odmiany pszenicy jarej Ja miałem w ubiegłym roku Tybalta i drugą odmianę, której nazwy nie znam, obie na stanowisku po burakach i dostały to samo, plon Tybalt ok 5,5t z ha, a ta druga tonę mniej. Jednego dnia siane , ale Tybalt kosiłem po żniwach

#189 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:00

Odmiany pszenicy jarej Witam jak psznieczke jara polecacie na klase 3b-4a wojewodztwo lubelskie.

#190 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2014 - 08:26

Odmiany pszenicy jarej Miałem Arabelle w zeszłym roku i był to pierwszy i ostatni raz. Plon ~4t, a stanowisko po rzepaku, klasa IVa. Strasznie słabo się rokrzewiła. Na polu obok odmiana NoName dała większy plon, przy takiej samej agrotechnice. Myślałem, że tylko moja taka biedna, ale w czerwcu na dniach pola organizowanych przez między innymi Danko, mieli jeszcze gorszą Arabelle, na III klasie. Na pytanie czemu taka słaba, przedstawiciel odpowiedział, że taka odmiana. Okazuje się, że nie jest to żadna nowa odmiana, tylko stara Arabeska pod inną nazwą. Nie polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 10:09

Odmiany pszenicy jarej Jaka miales norme wysiewu?? Co i w jakiej dawce dawales pod korzen??

#192 Share ernestproxima90

ernestproxima90

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Technika maszyn rolniczych

Napisany 10 marzec 2014 - 21:31

Odmiany pszenicy jarej ja mam brawure to POŚLAD :o

#193 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 16:20

Odmiany pszenicy jarej krisso skąd masz takie informację ,że arabella to stara odmiana,która widniała pod nazwą /Arabeska/ ?

#194 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2014 - 17:33

Odmiany pszenicy jarej 1. Przedstawiciel Danko na dniach pola potwierdził
2. Na nalepce z PIORiN było napisane Arabella(daw. Arabeska)
3. Wystarczy wpisać w google "pszenica jara arabeska", w wynikach znajdziemy np. ten link http://www.ppnh.pl/o...a-pszenica-jara

@mathewc385: obsady nie pamiętam, ale ok 200kg/ha wyszło. Dostała 120 K, 80 P, 150 N.

#195 Share drobny

drobny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wszystkiego w życiu liznąć pragnę xD

Napisany 12 marzec 2014 - 17:45

Odmiany pszenicy jarej siałem Arabelle w zeszłym roku ziemia klasy 3b siew późny bo w połowie kwietnia w ilosci 180 kg/ha nawożenie 200 kg polifoski 6 i 200 salmagu przedsiewnie następnie 100 kg saletry w fazie 2 kolanka.1 oprysk na grzyba (ARTEA 330 EC) plon 4 t /ha.rówież siałem ja jako przewódka 15 listopada 2013 w ilosci 320kg/ha przedsiewnie 800 kg kredy granulowanej,przezimowała ładnie i teraz jest w fazie 2 liscia

#196 Share skoczmen

skoczmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:17

Odmiany pszenicy jarej

Ja miałem w ubiegłym roku Tybalta i drugą odmianę, której nazwy nie znam, obie na stanowisku po burakach i dostały to samo, plon Tybalt ok 5,5t z ha, a ta druga tonę mniej. Jednego dnia siane , ale Tybalt kosiłem po żniwach

Dwa lata wymarzła mi pszenica ozima i posiałem Tybalt, plon 6 ton z ha, stanowisko po rzepaku, gleba II I III klasa. I bardzo ważne, ziarno miało bardzo dobre parametry a także wygląd pszenicy konsumpcyjnej. Jak znów będe siał jarą, to nie będę szukał innej, tylko posieję Tybal.

#197 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 06:52

Odmiany pszenicy jarej

siałem Arabelle w zeszłym roku ziemia klasy 3b siew późny bo w połowie kwietnia w ilosci 180 kg/ha nawożenie 200 kg polifoski 6 i 200 salmagu przedsiewnie następnie 100 kg saletry w fazie 2 kolanka.1 oprysk na grzyba (ARTEA 330 EC) plon 4 t /ha.rówież siałem ja jako przewódka 15 listopada 2013 w ilosci 320kg/ha przedsiewnie 800 kg kredy granulowanej,przezimowała ładnie i teraz jest w fazie 2 liscia

Kazdy zebrał około 4 ton ,czyzby arabella nie miała większego potencjału plonowania?Zasiałem w tym roku Arabelle ,mialem ją tez w zeszłym roku w tym dostała lepsze nawozenie niz w zeszłym roku, zobaczymy jaki bedzie plon ,obok zasiany Tybalt i Torridon zobaczymy jak wypadnie porownanie

#198 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:47

Odmiany pszenicy jarej Witam

Odświeżam temat ;) Mam do siewu pszenicę Werbena i do tej pory nie miałem czasu jej zasiać. Czy teraz nie jest za późno nasiew? Jakie macie opinie o tej odmianie? Bo pierwszy raz planuję ją siać.

#199 Share MarcinMadry

MarcinMadry

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:11

Odmiany pszenicy jarej Mam pytanko dla posiadaczy pszenicy arabella, jest to odmiana oścista czy bezoścista? Mam ją pierwszy rok i część kłosów ma ości, a część nie.. .pozdrawiam i dzięki z góry za info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 09:32

Odmiany pszenicy jarej Arabella plon z 70 arów 4700 kg zwazone ,więc wynik niezły .Tybalt plon podobny tylko gorzej się omłaca ,zostają tkzw. portki..Torridon rekord z 22 arów1350 kg