Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza!

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 luty 2010 - 12:15

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Jedna dźwignia słuzy do zamknięcia zaworu na Tuza, a druga słuzy do obustronnego lub jednostronnego działania tuza. Są w prawidłowym połozeniu. Przedni tuz jest komfortowy:) jest drugi panel do niego tak jak i do tylnego tuza. Przyciski zewnętrzne tez nie reagują. A na terminalu go nie widzi...
Piochu, a gdzie ten zawór jest dokładnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Dzisiaj, 03:37
  •  

#22 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 23 luty 2010 - 12:16

kolego a zobacz z przodu przy masce masz takie dwie dźwignie, kłódka musi być otwarta to po pierwsze a skoro ci działa czerwone gniazdo to i tą druga dźwignie masz nie w tym położeniu co trzeba. tak mi się wydaje. zobacz to co ja ci pisze i odpisz... jak nie pomoże to będziemy czegoś innego szukać

Widac ze nieprzeczytales dokladnie problemu....jesli pisal ze na Joysticku ( czerwony zawor) dziala to znaczy ze wszystko jest otwarte, inaczej nie dzialaloby wogole.

z tego co piszesz to problem lezy w braku kalibracji przedniego TUZA, widocznie przy programowaniu zapomniano postawic "haczyk" przed znaczkiem. Dzwon do Serwisu niech przyjada i na nowo zaprogramuja.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#23 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 23 luty 2010 - 17:19

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! pytanie było tak napisane że nie działa, kolega widać co dopiero kupił piękna 412 to pomyślałem że może być to bagatelka, ale skoro to nie to, widać tak jak mówisz kosti że to nie są podłączone kabelki...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#24 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 23 luty 2010 - 18:06

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! @Ecik Ja właśnie pisałem o tej dźwigni co zamyka zawór na TUZ przedni tylko kuzyn przy 718 nie ma EHR-u na przedni TUZ i jak przy jego 718 zamknie się ten zawór to wtedy jest aktywna 3 para wyjść tylnych szybkozłończy.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#25 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 luty 2010 - 19:08

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! A no to u mnie pewnie będzie podobnie, że jak mu z przodu zamkne zawór na Tuza to bedzie działać normalnie 4 wyjście hydrauliki. Próbowałem już roznych sposobow żeby ten Tuz z przodu zadziałał... Na komputerze zablokowałem mu to wyjście hydrauliki na ktorym jest Tuz i myslalem ze wtedy zacznie działac EHR ale nic z tego...

#26 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 luty 2010 - 19:56

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! A na wyświetlaczu nie pojawił się znaczek ostrzegawczy z brzęczkiem i z kodem usterki??

#27 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:48

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Żadnej kontrolki nie ma ani nic nie pika;P

#28 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 24 luty 2010 - 08:45

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! musisz poczekać na serwis żeby ci wszystko podłączyli. a na razie powiedz ile 412 cię wyniosła w euro, i czy z nowego rocznika czy 2009??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#29 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 24 luty 2010 - 16:55

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Nie wiem dokladnie ile traktor kosztowal bo mnie nie chcą uświadomić:P Wiem ze podchodzi pod 400:) to jest jeszcze koncowka 2009:)

#30 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:26

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Z tego co pisałeś pod zdjęciami to jest dosyć dobre wyposażenie i będzie podchodzić coś do ok.80000euro netto i w tych granicach :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:39

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Z pewnoscia nie trzeba podlaczac zadnych kabelkow, programowanie polega na tym zeby "powiedziec" ciagnikowi ze posiada przedni komfortowy TUZ...i to wszystko.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:54

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Ale żeby to można było to temu ciągnikowi tak jak krowie na miedzy palikiem delikatnie wytłumaczyć Dodany obrazek -a tu niestety ...
@Kosti-w nowych Fendtach nie ma numeru z "nagą kobietą" ?

#33 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 24 luty 2010 - 21:20

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! i jeszcze zapomnialem dodać ze mamy równiez koła do miedzyrzedzi;)

#34 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:47

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Maszyna zrobiona!;D Serwis przyjechał, podpiął komputer i zrobili wszystko za 15 minut:) Dzięki za pomoc:)

#35 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 28 luty 2010 - 21:49

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Napisz chociaż co mu dolegało
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#36 Share pronarek8140

pronarek8140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 14:23

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! Witam.Moim zdaniem wystarczy zresetować komputer.Hahaha.a tak na poważnie to sprzedaj go i kup sobie pronara 1221a w pronarach nie ma takich problemów.

#37 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 04 marzec 2010 - 22:21

Fendt 412 vario-nie wykrywa przedniego tuza! kolego wyzej , to nie ta epoka , moze niech odrazu kupi sobie konia i przyczepe... raczej wóz owsa

#38 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 10:07

Witam.Moim zdaniem wystarczy zresetować komputer.Hahaha.a tak na poważnie to sprzedaj go i kup sobie pronara 1221a w pronarach nie ma takich problemów.

Po pierwsze, nie ma takiej opcji w ciagniakch Fendt jak reset komputera, a po drugie jak juz napisal "tomgli" to nie ta epoka, nalezy robic krok do przodu a nie cofac sie 3 kroki w tyl. Z tgo wynika ze w domu tez masz nadal swieczki zamiast lamp....bo wtedy nie masz problemow z elektrycznoscia... ;)

#39 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 10:05

Witam! mam problem: komputer nie wykrywa mi przedniego Tuza, panel sterujący również nie działa... Jedynie działa na Joysticku na czerwonym gniezdzie hydrauliki. wiecie co może być grane? jak to zmienić zeby działał na panelu i byl wykrywalny na komputerze?

Czytamtu porady dla tego Pana i naprawdę nie którzy mają wybujałą fantazje. To że przedni PUZ nie działa na panelu jest normalne, ponieważ nie ma ten ciągnik konfortowego przedniego podnośnika. Dlatego działa tylko na czerwonym zaworze hydrauliki. Najprościej możemy zobaczyć to na ekranie. Jeśli nie ma widocznej ikonki od PUZ to nie ma konfortowego podnośnika.
Dodany obrazek

Chcąc to mieć trzeba kupić czujnik oraz kostkę (czipa) oraz wezwać serwis aby podłączył laptopa i uruchomił nam tą opcje. Pytanie tylko czy Twój ciągnik ma 4 obwód hydrauliki tzn zielony. Bo z tego co słyszałem przy konfortowym PUZ powinien być. To że masz panel niczego nie dowodzi. Mniemam że masz go bo masz przedni WOM, w takim przypadku masz także instalacje pociągniętą do konfortowego PUZ. Jak będzie u Ciebie serwisant to zapytaj go o to. Zwnętrzna przednia obsługa działa normalnie bez względu czy masz konfortowy czy zwykły. Jak masz jakieś pytania to pisz.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 14:04

Maszyna zrobiona!;D Serwis przyjechał, podpiął komputer i zrobili wszystko za 15 minut:) Dzięki za pomoc:)

Kolego jak byś nie zauważył przedni TUZ już działa. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)