przemo93pl

agregat akpil lub agromasz który lepszy?

Polecane posty

przemo93pl    29

kwota na to maszyne to do 10 tyś dlatego nie rozważam uni lub expomu a używka nie wchodzi w role ziemie mam lekkie 4 i 5 klasy a ciągnik który będzie z nim pracować to proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Powiem tak jesteś: szkoda słów. DO CZEGO CI TEN AGREGAT podorywka czy uprawowy? :P:(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

jak da mnie wybrałbym agro-masz mam takiego z packerem 3m i jest całkiem OK mówisz że gleby lekkie to wał strunowy wystarczy


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My posiadamy Agro-Masza 3,6m.Polecam Ci tą marke bo jest wykończona z dobrych materiałów i jest przystępna cenowo.Na dzień dzisiejszy kupisz za 9 tysia.A z UG musiał byś dać 16 koła. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przenoszę


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3m agregat do 80 konnego ciągnika to za mało na tej klsie gleby to po pierwsze. a po drugie nie kupuj robionego sprzetu u prywaciaży. daj trochę wiejej kasy i kup oryginał(to taka uwaga) :P

 

Agro-Masza 3,6m pewnie bedzie ok :( chociaż lepsza była by UG ale w tej cenie pewnie sie nie wyrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm,jak dla mnie to nie ma różnicy pomiędzy agro masz a unią ,na korzyść unii przemawia tylko to ,że ma dzielone sekcje robocze i dopasowują się lepiej do kształtu pola...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to kup maszynę z akpila... mam od tego roku Rylca30 3m, pracuje z ursusem 5314, swobodnie daje radę 1szosową(mam pola równe i pagórkowate, lekkie i ciężkie) po równym daje rade 2szosowo. Maszyna trwała, waży 690kg, ja kupiłem w lutym w Premium Trade(największa w polsce składnica nowych maszyn rolniczych), mieszkam od tej firmy 250km, dostawa za jedyne 200zł, a koszt agregatu to 4700kg. W samym akpilu cene podali 6000zł, w firmie 60km oddalonej od mojej miejscowości także 6000zł, warto szukać..... Są teraz nowsze rylce m.in 3.5m ale waża chyba 1150kg...

Sprawdź na akpil.pl lub wpisz na strone rolnicze-maszyny.pl to jest strona premium trade...

Polecam akpil, ten 3m nie wiem jaka teraz cena gdzieś widziałem na necie 7500zł, w premium trade będzie taniej.

Dodam ze wał tylny nie jest dzielony, ale nic mi to nie przeszkadzało na wiosne uprawiajac 15hektary, jest trwała, robiłem po zaoranych pożeczkach i korzenie wchodziły w łapy w wał blokując go a mimo to nic nie zostało uszkodzone(ściągałem korzenie w dół pod las). Jedyna nie dogodnoś to spadanie z łap prostokątnych podkładek które łącza 2części łapy, bez tez da się pracować, podkładki zostają na łapi, teraz mam zamiar rospawac mały kawałek żelaza aby nie spadały...

polecam, unia i expom są droższe dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie wciskajcie ciemnoty że np. agro-masz czy inne akpile są porównywalnej jakości co UG to tak jakby twierdzić że NH jest taki sam jak fendt z tym że ten drugi jest dwa razy droższy.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

eee, ja nie pisze że lepszy agro masz(nie widziałem go nawet, aby w gazecie), a co do tego że akpil lepszy to też nie pisze.. ja wiem że maszyny uni grudziądz są dobre ale drogie, a wcale nie znaczy że tańszy z akpila agregat jest lepszy.... ja kupiłem akpil 3m za 4700zł, z uni 3m kombi cene podano 9500zł, przy czym rylec waży 690kg a kombii 620 lub 630kg z wałem strunowym... co do nh lub fendta to nie da się okreslic który lepszy ponieważ kto jak trafi... moze trafic że przepracuje i nh i fendtem np.10000mtg bez awarii a może że po 10mtg coś się zepsuje... przy takiej samej awaryjności nh bedzie korzystniejszy bo mniejsze koszty są na nh. każdy jak uważa... co do traktora fendta to one są tylko z VARIO? to sama bezstopniówka jak się zepsuje kosztuje, fendt to taki mercedes lub ferreri wśród traktorów!! jeżeli nie dbasz o maszyne to i najlepsza marka nic nie da...

a w agregacie to jedynie szybka jazda po dołkach może go zepsuć...

droższy nie znaczy że jest lepszy...

szacun dla unii i fendta ale nie każdego stać na to, po co płacić tyle jak agregat uni ma kosz wyprodukowania taki sam(tak na oko)jak akpil a reszta to płacenie za to że jest naklejka KRAJ czyli jedna z fabryk UG... jak kto uważa ja polecam akpil, jestem pewien że za te 9500zł 1agregat z uni grudziadz nie wytrzyma tyle co nawe 2agregaty akpila za 9400zł... szacun unia ale niech się opamieta z ta cena mniej znany akpil wcale gorzej nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jeśli chodzi chodzi o stosunek ceny do jakości to można się zastanawiać który produkt lepszy czy UG czy akpila itd. ale jeśli chodzi o jakość i ogólnie rozwiązania tech. to przynajmniej moim zdaniem UG wygrywa podobnie z ciągnikami , jakie jest prawdopodobieństwo awarii w fendt-dzie a jakie w NH oczywiście przy prawidłowym użytkowaniu . Ja mma UG kombi bo ojciec sie na niego upar a tak w zasadzie to nic nie powiedział tylko pojechał na składnice i jak wrócił do domu to tylko mnie poinformował :) żę za tydzień trzeba jechać po agregat, ja też uważam że UG troche przesadza z tymi cenami na pewno jeśli bym ja kupował to kupił bym coś tańszego , ale jest UG i na prawde widać żę sprzęt porządny a czy warta prawie drugie tyle kasy ( 17tyś UG 10 tyś podróbka) to już inna sprawa i nie mi jest sądzić o tym czy warta czy też nie.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum a do rejestracji zmusiło mnie przestrzeżenie Was przed zakupem agregatu z Agro-maszu.

po 2 latach pracy na ok 20 ha tak wyglądają jego elementy konstrukcyjne:

post-55388-0-51866500-1345133071_thumb.jpg

post-55388-0-80245900-1345133144_thumb.jpg

 

Po wezwaniu Panów w ramach gwarancji stwierdzili, że to wina spawacza ale gwarancji nie uznają. Jaki ztego morał : Firma ok w momencie zakupu. O D R A D Z A M Z A K U P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

jak mozna stwierdzic ze wina jest spawacza czyli ich pracownika a reklamacji nie uznac przeciez jedno zaprzecza drugiemu hehe a prubowales ich postraszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po 2 latach pewnie w wielu firmach by nie uznali. Znajomy ma co prawda talerzowy. Sieje nim z hydropakiem 80 ha rocznie. Już kilka lat i wszystko jest ok. Pytanie jak obchodziłeś się z nim jadąc po dziurach. A problem mojm zdaniem nie jest poważny wystarczy spawarka i dobry spawacz, troche farby. Za tą cenę nie oczekujmy cudów. Unia grudziądz jest droższa a z jakością też szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

tak jak poprzednik pisał-czy nie jest tam trochę twojej winy, że to popękało? Czy zawsze "grzecznie" się z nim obchodziłeś? A po drugie pospawaj, kup spray za 12 zł i pomaluj i po sprawie albo kup następnym razem bardziej renomowaną markę agregatu za kilka tys więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj