Zaloguj się, aby obserwować  
tommy66692

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2239

witam, chciałbym was prosic o pomoc w wyborze agregatu uprawowego, na allegro znalazłem wiele ofert roznych firm ale nie wiem ktora wybrac, grudziac odpada bo za drogi ja szukam czegos max 3 tys zl szerokosc to okolo 2,8-3m :P

http://www.allegro.pl/item933641480_agregat_uprawowy_nowy_promocja_cenowa_tylko_teraz.html

zastanawiam sie nad agregatem z tej firmy, ma ktos jakies informacje czy sa to produkty dobrej jakosci? co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja polecam firme DZIEKAN niedroge i dobre.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tommy66692 bez urazy ale w ciągu kilku ostatnich dni zostało założone kilka tematów o agregatach uprawowych.

Z tanich to mogę polecić Bomet, bo są dwa na wiosce i się sprawują dobrze szerokość 1,8 i 2,1m. Co do tego który przedstawiłeś to na pewno kup sobie na łańcuszkach wałek bo lepiej wtedy ziemie wyrównuje jeśli nie ma dużych grud. Godne polecenia jest też aby miał wałek z przodu to wtedy on rozdrabnia większość grud kultywator je uprawi a tylne wałki zagęszczą. W razie braku docisku można pustaka położyć na wałek i jest spoko.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

tak ale ja pytam konkretnie, gdyby kazdy podczepiał sie pod istniejące tematy bo chodzi o maszyne tego samego typu ale calkiem inna cena, szerokosc itp. wyszlo by masło maślane :P

wałek przedni nie jest mi potrzebny, na łancuszkach i chyba raczej na łozyskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Aha, no dobra.

To robią wałki na panewkach ślizgowych? Myślałem ze tylko na łożyskach, bo one to są niezbędne do bezawaryjnej pracy. Skoro wałek z przodu Ci nie potrzebny to jakąś słabą ziemię masz.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

ziemie nie są słabe ale nie uprawiam buraków cukrowych a do ich uprawy jest on podobno najlepszy, po za tym troche mnie fundusze ograniczają, wczesniej pożyczałem stary kultywator z wałkami na tych zwykłych łapach i dobrze sie spisywał wiec ten na tych wąskich powinien jeszcze lepiej robic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr5a4    4

Ja bym ci polecił agregaty z firmy Bomet są tanie a sąsiad ma takiego i chwali sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja też bym ci polecił agregat bometu bo jest tani i dość wytrzymały. Mam go już 4 lata i śmiga ładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Też jestem za Bometem ja tez mam go ok. 4 lat i niemo problemu nie za drogi a pole zrobi gładkie( co prawda zapycha się trochę na ugorze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Ja też polecam Dziekan.Mam go (zdjęcia w galerii) dopiero rok ale robote jak narazie robi super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

No to ja z moiej strony poleciłbym tobie na sztywnych wałkach . czemu ?? ponieważ mam stary grudziądzki agregat 2,8 (na handel) który ma wałki na łańcuszkać i jak wałki trafią na kamien to przejdą nad nim i jak kamien bedzie juz na drugiej sekcji to pierwsza sekcja zadziera o ziemie i cały wałek stoi , a jak jes na sztywno to jest wszystko lux , mam porównanie bo sąsiad ma nową unie 3,7m :P a to ze bedzie słabsze ugniatanie to w to wątpie , a bedziesz miał komfort niesamowity :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Nie polecam tego. Robione z rur o profilu okrągłym rury gięte na zimno (pofałdowane na gięciach) spawy do chrzanu ogółem kiepska jakość za małą cenę. Wiem bo sąsiad wuja ma i nie jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

To czemu cały czas produkują agregaty uprawowe, ścierniskowe, talerzowe i stale wzbogacają ofertę. Jeśli te maszyny były by takie słabe to wszystkim by się psuły i nikt nie chciałby tego kupować, a jeśli jest popyt to musi coś w tym być.

Z tego co wiem to kilku userów AF ma maszyny od Henryka niech oni się wypowiedzą.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

sąsiad kupił agregat ścierniskowy od tej firmy "henryk batyra" i gdy zaczął robić to agregat puścił na spawach. więc radze zastanów sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ciężką masz w ziemie w uprawie jak tak to polecam wałki z dociskiem sprężynowym sam taki posiadam i super sprawa tylko troche ciężki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Chciałbym dołączyć się do tematu i zasięgnąć waszej opinii. Co myślicie o takim sprzęcie:

http://www.korbanek.pl/spolka/ws/pl/unia_group/agregaty_uprawowe/atlas_xxl.html ???

Mam gleby średnie (3 a, b klasa). W tym agregacie podoba mi się tylny wał, który powinien robić świetną robotę. Zapotrzebowanie mocy ma 70- 90 KM i chciałbym dołożyć do niego siewnik Polonez- zestaw 3- metrowy. Myślę że MTZ 82 da radę. Na You Tube znalazłem taki sam tyle że 4 metrowy i ciągała go "120". Wiem że będzie to zestaw trochę "niewygodny" ale przynajmniej ciągnik nie dostanie tak po palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ja do tej pory robiłem agregatami które nie miały przedniego wału. Nawet nie sadziłem ze przedni wał tyle daje, świetnie kruszy skibę, czy grudę , wystarczy jeden przejazd a nie tak jak kiedyś ze trzeba było niekiedy robic na dwa. Dlatego polecam. Ale oprócz zalet tez przedni wał ma wady bo gdy jest dosc wilgotno, a ty chcesz wejśc wcześniej w glebę, albo ja przesuszyc to cholernie go zabija, i nawet regulacja podnoszenia nie wiele daje... Ale jednak zdecydowanie polecam z przednim wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj