Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 luty 2010 - 16:04

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego witam, chciałbym was prosic o pomoc w wyborze agregatu uprawowego, na allegro znalazłem wiele ofert roznych firm ale nie wiem ktora wybrac, grudziac odpada bo za drogi ja szukam czegos max 3 tys zl szerokosc to okolo 2,8-3m :P
http://www.allegro.p...ylko_teraz.html
zastanawiam sie nad agregatem z tej firmy, ma ktos jakies informacje czy sa to produkty dobrej jakosci? co polecacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 22 luty 2010 - 16:21

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Ja polecam firme DZIEKAN niedroge i dobre.
Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#3 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 luty 2010 - 16:27

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Tommy66692 bez urazy ale w ciągu kilku ostatnich dni zostało założone kilka tematów o agregatach uprawowych.
Z tanich to mogę polecić Bomet, bo są dwa na wiosce i się sprawują dobrze szerokość 1,8 i 2,1m. Co do tego który przedstawiłeś to na pewno kup sobie na łańcuszkach wałek bo lepiej wtedy ziemie wyrównuje jeśli nie ma dużych grud. Godne polecenia jest też aby miał wałek z przodu to wtedy on rozdrabnia większość grud kultywator je uprawi a tylne wałki zagęszczą. W razie braku docisku można pustaka położyć na wałek i jest spoko.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 luty 2010 - 16:30

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego tak ale ja pytam konkretnie, gdyby kazdy podczepiał sie pod istniejące tematy bo chodzi o maszyne tego samego typu ale calkiem inna cena, szerokosc itp. wyszlo by masło maślane :P
wałek przedni nie jest mi potrzebny, na łancuszkach i chyba raczej na łozyskach?

#5 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 luty 2010 - 16:38

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Aha, no dobra.
To robią wałki na panewkach ślizgowych? Myślałem ze tylko na łożyskach, bo one to są niezbędne do bezawaryjnej pracy. Skoro wałek z przodu Ci nie potrzebny to jakąś słabą ziemię masz.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 luty 2010 - 16:41

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego ziemie nie są słabe ale nie uprawiam buraków cukrowych a do ich uprawy jest on podobno najlepszy, po za tym troche mnie fundusze ograniczają, wczesniej pożyczałem stary kultywator z wałkami na tych zwykłych łapach i dobrze sie spisywał wiec ten na tych wąskich powinien jeszcze lepiej robic :P

#7 Share piotr5a4

piotr5a4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane.

Napisany 22 luty 2010 - 16:56

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Ja bym ci polecił agregaty z firmy Bomet są tanie a sąsiad ma takiego i chwali sobie.

#8 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:07

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Ja też bym ci polecił agregat bometu bo jest tani i dość wytrzymały. Mam go już 4 lata i śmiga ładnie...

#9 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:25

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Też jestem za Bometem ja tez mam go ok. 4 lat i niemo problemu nie za drogi a pole zrobi gładkie( co prawda zapycha się trochę na ugorze)

#10 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:33

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Ja też polecam Dziekan.Mam go (zdjęcia w galerii) dopiero rok ale robote jak narazie robi super.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:48

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego A myślałeś o tej firmie http://www.allegro.p...ryk_batyra.html W mojej okolicy jest sporo tego, bardzo dobra firma niedaleko Lublina produkują agregaty, ludzie nawet je chwalą.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#12 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:58

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego No to ja z moiej strony poleciłbym tobie na sztywnych wałkach . czemu ?? ponieważ mam stary grudziądzki agregat 2,8 (na handel) który ma wałki na łańcuszkać i jak wałki trafią na kamien to przejdą nad nim i jak kamien bedzie juz na drugiej sekcji to pierwsza sekcja zadziera o ziemie i cały wałek stoi , a jak jes na sztywno to jest wszystko lux , mam porównanie bo sąsiad ma nową unie 3,7m :P a to ze bedzie słabsze ugniatanie to w to wątpie , a bedziesz miał komfort niesamowity :(

#13 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 luty 2010 - 18:34

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego

A myślałeś o tej firmie http://www.allegro.p...ryk_batyra.html W mojej okolicy jest sporo tego, bardzo dobra firma niedaleko Lublina produkują agregaty, ludzie nawet je chwalą.

agregaty tej firmy chyba sa na składzie na krasnickiej stracji, musze sie w nich rozejrzec;)

#14 Share adams

adams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 luty 2010 - 19:02

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Nie polecam tego. Robione z rur o profilu okrągłym rury gięte na zimno (pofałdowane na gięciach) spawy do chrzanu ogółem kiepska jakość za małą cenę. Wiem bo sąsiad wuja ma i nie jest zadowolony.

#15 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 luty 2010 - 22:30

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego To czemu cały czas produkują agregaty uprawowe, ścierniskowe, talerzowe i stale wzbogacają ofertę. Jeśli te maszyny były by takie słabe to wszystkim by się psuły i nikt nie chciałby tego kupować, a jeśli jest popyt to musi coś w tym być.
Z tego co wiem to kilku userów AF ma maszyny od Henryka niech oni się wypowiedzą.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#16 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 23 luty 2010 - 09:37

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego sąsiad kupił agregat ścierniskowy od tej firmy "henryk batyra" i gdy zaczął robić to agregat puścił na spawach. więc radze zastanów sie

#17 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 23 luty 2010 - 15:20

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Ciężką masz w ziemie w uprawie jak tak to polecam wałki z dociskiem sprężynowym sam taki posiadam i super sprawa tylko troche ciężki. :P

#18 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 23 luty 2010 - 19:19

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Słuchajcie panowie a co powiecie o takim agregacie http://www.akpil.pl/pl/produkt/106?

#19 Share adams

adams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:47

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Akpil jak najbardziej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 luty 2010 - 18:45

Pomoc w wyborze agregatu uprawowego Chciałbym dołączyć się do tematu i zasięgnąć waszej opinii. Co myślicie o takim sprzęcie:
http://www.korbanek..../atlas_xxl.html ???
Mam gleby średnie (3 a, b klasa). W tym agregacie podoba mi się tylny wał, który powinien robić świetną robotę. Zapotrzebowanie mocy ma 70- 90 KM i chciałbym dołożyć do niego siewnik Polonez- zestaw 3- metrowy. Myślę że MTZ 82 da radę. Na You Tube znalazłem taki sam tyle że 4 metrowy i ciągała go "120". Wiem że będzie to zestaw trochę "niewygodny" ale przynajmniej ciągnik nie dostanie tak po palić.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl