Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić???

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dunaj

dunaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:15

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Mam polski dwuosiowy rozrzutnik do obornika lecz zastanawiam się nad zakupem innego sprzętu, ponieważ strasznie mnie denerwuje cofanie dwuosiowym rozrzutnikiem. Chcę kupić jednoosiowy rozrzutnik i upatrzyłem sobie taki zachodni lecz ma on drewnianą podłogę, Czy takie podłogi szybko gniją, czy warto kupić taki rozrzutnik??? Odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:21

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Ja kupilem kiedys zachodni z drewiana podloga i sprawowala sie super dopuki nie doszlo do wymiany kół ,łancuchów i listew. Kpl takiej wymiany to ponad 3500 zl wiec odpusciłem sobie remont i przerabiam go na przyczepe.Rozrzutnik ma 1.8m szerokosci 4.1m dlugosci wiec jakas nieduza 5 tonowka z niego wyjdzie.Plusem jest to ze ma podwozie normalnej przyczepy z resorami i tylnym zaczepem wiec nadaje sie idealnie.

#3 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 luty 2010 - 13:22

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Kwestia jak ją będziesz użytkował. Gdy po wywiezieniu obornika dobrze ją umyjesz oraz co pewien okres czasu będziesz zabezpieczał warstwą ochronną drewno to powinno wytrzymać. Ja osobiście nie mam przekonania co do tej konstrukcji
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:30

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? jesli chodzi o drewno to mozna byc spokojny o jego stan.W moim ponad 30 letnim drewno trzyma sie bardzo dobrze,tylko lancuchy i kola napedowe sie powycierały.

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:39

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? drewno sosnowe w takim rozrzutniku jest zaimpregnowane wg. zapewnień producenta nie wymaga specjalnej troski

#6 Share dunaj

dunaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 luty 2010 - 13:45

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? czyli warto według was taki kupić???

#7 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 22 luty 2010 - 14:13

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? U mnie pracuje Mengele 6 tonowy, dwuwalcowy z drewnianą podłogą. Z 1992 roku, sprowadzony w 2004.

Jedynie co w nim było robione, to posuw taśmy. A podłoga trochę wytarta, ale nie ma mowy, żeby gdzieś gniła. I po każdym użyciu go nie myję. Raz na kilka miesięcy, przed dłuższym postojem. :P

#8 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 22 luty 2010 - 14:16

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Czytałem gdzieś że drewno w takich rozrzutnikach konserwowane jest przy pomocy związków organicznych zawartych w oborniku i mają dwukrotnie wyższą trwałość niż tradycyjne metalowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Dzisiaj, 19:59
  •  

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 luty 2010 - 14:20

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Też mam sceptyczne nastawienie do tej konstrukcji ale na polagrze ostatnio widzałem taki z warfarmy tandem 8 t i ponoc dechy mają długo się trzymaći w ich prospekcie było napisane o tej konserwacji obornikiem. Ja kupiłem tandema n 218 cały z metalu i jeden plus polskiego jak mysle to tanie części.

#10 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 22 luty 2010 - 16:14

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? To prawda że związki organiczne zawarte w gnoju konserwują drewno i jeśli masz taką możliwość to kup taki rozrzutnik

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#11 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 luty 2010 - 16:38

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Ja ma krone i tez jest drewniana podłoga i burty i trzyma sie bardzo dobrze mimo ze skonczyl juz ponad 30 lat;]

#12 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 22 luty 2010 - 16:58

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Moim zdaniem to drewno wytrzyma dłużnej od blachy pod warunkiem ze to dobre drewno.

#13 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 22 luty 2010 - 17:24

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Mój sąsiad bogaty człowiek i nie kupił nowego rozrzutnika tylko kupił używanego Keverlanda z drewnianą podłogą i spisuje sie spaniale, bo sam widziałek jak rozwalał koło mnie. Więc polecam zagraniczne wszystkie maszyny bo sa naprawde lepsze od polskich.
Case <3

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 luty 2010 - 17:29

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? No napewno lepsze. I racja drewno wiecej wytrzyma od metalu w tkaich warunkach dobrze zakonserwowane. żałuje że dowiedziałem sie otym miesiąc po remoncie :P A mam piękne deski sosnowe :(
Mój Wladimirec podbija świat

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 luty 2010 - 18:19

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? zachodnie są lepsze fakt tylko kto znajdzie zachodni tandem za 5,5 tys po remoncie. Co do drewna czy blachy zalezy jak sie uzytkuje mam przyczepe d 47 z roku nie wiem którego chyba 88 rdze ma tylko pod spodem podłogi jest w orginale, ale przyczepa jak ja mam z 15 lat może tylko kilka razy deszcz widziała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 22 luty 2010 - 18:49

Czy zachodnie rozrzutniki z drewnianą podłogą są dobre i czy warto taki kupić??? Witam ja ci proponuje żebyś kupił te maszyne a po każdym użyciu starannie wymył a drewno pomalował przepalonym olejem lub specjalnym środkiem zabezpieczającym drewno ale myśle że olej byłby najlepszy.

Pozdrawiam Adamjd6100