U1224

Jaki agregat ścierniskowy 120KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
U1224    3

No, i stalo sie to, czego sie obawialem.

Po zalozeniu oryginalnych kongskildowskich podcinaczy do naszego grubera 1224 sra i pierdzi przy nim.

Z wielkim bólem idzie na rownym 1 szosowa, a to jest ciut za wolno. Sa 2 opcje: albo sprzedac grubera i zakupic inny- taki do 1224 albo zakladac turbo. Z tym turbo wolalbym sie tak nie palic bo silnika troche zal, a poza tym przy innych pracach te 117 km wystarcza w zupelnosci. Co myslicie, co polecacie?


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

NO tak, Mysle ze ok 15-16 tys na bank moge dostac za kongskilde, wiec do tej kwoty bede szukal czegos. Na pewno zabezpieczenia na kamienie (zapewne sprezyna). Da rade z kosem??


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Zależy na jakie ziemie jak na gline to proponuje na zabezpieczeniach kołkowych a nie spreżyny bo w ziemie się nie wbije tylko ślizgać się będzie na sprężynach się będzie odchylał.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Kumpel kupił do 1224 agregat podorywkowy Kus 3 m na zabezpieczeniu sprężynowym. Ziemie ma ciężkie i ciągnik daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Raczek KOS a nie Kus...

Do 1224 3m we wersji ze sprężynami byłby ok.

U mnie to 3m tylko z takimi pracują ciągnikami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A to przepraszam za pomyłkę- po prostu pierwszy raz się z tym spotkałem :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0
Zależy na jakie ziemie jak na gline to proponuje na zabezpieczeniach kołkowych a nie spreżyny bo w ziemie się nie wbije tylko ślizgać się będzie na sprężynach się będzie odchylał.

Pozdrawiam

Jakoś ja robię na ciężkich ziemiach, czesto w suchym i agregat bez problemu wchodzi w zimię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

Jak chcesz koniecznie agregat to kup uni KOS3S, 1224 bedzie sobie z nim radzic ja mam gliny miejscami bardzo mocne i nigdy mi nie wyłazi a mam na sprezynach

osobiście bym ci radził kupic talezówke 3,2m uni nie bedzie sie zapychac jak gruber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Nie, to musi byc gruber. Sam szef tak zadecydowal wiec nie mam nic do gadania. Chodzi o to czy te 7 łap na sprezynach bedzie w sam raz do 1224. BO myslicie ze warto zakladac turbine? moze nad tym sie zastanowic...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

to z deka przesada, najłatfiejszym rozwiązaniem będzie odkręcić 2 łapy, tak żeby było 3,0 m bo 3,6 to jest przegięcie totalne do poczciwej 1224, ja mam 1222 i w 3metrowym śmigam na 2 szosowej i nie ma ciężko nawet ale mam górki i ziemie średnie, na stromszych kawałkach jeżdze 4 polowa ,lub na 2 sz włączam zółwia, silnik mam w dobrym stanie z tyłu mam lacze 520/70R38. musze mu porobić fotki i powklejać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A i owszem, mial 2 lapy zdjete i bylo to niewystarczajaco zeby 2 jezdzic wiec zalozylismy lapy spowrotem. Zreszta ja musze zeby dobrze gruber swoje zadanie robic to tak na 12-14 cm jechac i ma co robic...:)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Jak chcesz koniecznie agregat to kup uni KOS3S, 1224 bedzie sobie z nim radzic ja mam gliny miejscami bardzo mocne i nigdy mi nie wyłazi a mam na sprezynach

osobiście bym ci radził kupic talezówke 3,2m uni nie bedzie sie zapychac jak gruber

 

czy gruber może się zapchać ?? :)

 

 

a ja to pamiętam jak U1224 chwalił się że ten Kongskilde to ma 4,5 m szerokości roboczej... ale już niech będzie że ma te 3,6 wg mnie to za dużo.

a co do doradztwa - 2,8 lub 3,0 innej opcji nie ma. Reszta decyzji należy tylko do szefa jakto określiłeś :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

W takim ukladzie jak byl na poczatku to nawet 5 m by poszlo bo malutki to opor stawialo... ale teraz...;/;/;/ niedobrze jest w kazdym razie... trzeba na przyszly rok cos dzialac...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

to ten gruber ma jakieś iine łapy jak mój bo moj ma 7 łap i 3,0 metra a 1224 ma 15 łap i 3,6 m szerokości nierozumiem ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3
czy gruber może się zapchać ?? B)

czy gruber moze sie zapchac, ja już szału dostaje od tego zapychania, jakis dołek wymoknie chwasty sie rzucą to jest tragedia, zborze lezalo to tez tyle samo do przodu i tyle samo do tyłu,

radze ci talezowke kup, ja tez chcem kupic talezówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

te lapy sa mniejsze troche i jest i wiecej. a tak gleboko musi byc... bo jak bedzie plyciej to same czubki beda ryły a podcinacze nie wejda w ziemie...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

mandam kus to świetny agregat jeden rolnik robił nim jd 6610 był to 3m ,

pole ładnie uprawione , mysle że twój ursus 1224 też by sobie z nim poradził


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Bardzo fajne są agregaty podorywkowe czeskiego farmetu. Pracowałem na takim i pole po nim wyglądało bardzo ładnie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36
No, i stalo sie to, czego sie obawialem.

Po zalozeniu oryginalnych kongskildowskich podcinaczy do naszego grubera 1224 sra i pierdzi przy nim.

Z wielkim bólem idzie na rownym 1 szosowa, a to jest ciut za wolno. Sa 2 opcje: albo sprzedac grubera i zakupic inny- taki do 1224 albo zakladac turbo. Z tym turbo wolalbym sie tak nie palic bo silnika troche zal, a poza tym przy innych pracach te 117 km wystarcza w zupelnosci. Co myslicie, co polecacie?

A może najpierw by tak zmniejszyć głębokość pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj