Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra- problem ze sprzęgłem

64 odpowiedzi na ten temat

#61 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 15:20

kolego ,może zacznij od prawidłowego odpowietrzenia układu .Jak to nie wiele zmieni to ja bym stawiał na pompkę sprzęgłową bo sam siłownik nad sprzęgłem jak nie ma zewnętrzych wycieków i się nie zacina  (z racji korozji )  bym wylkluczył

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra- problem ze sprzęgłem Dzisiaj, 00:03
  •  

#62 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 15 luty 2016 - 19:45

Panowie potrzebna pilna rada, bo chce jutro składać Zetora, a mam kilka pytań.

Rozjechałem dziś swojego zetora 11641 bo sprzęgło się ślizgało. Jakoś się udało bez ruszania przewodów od klimy.

Tarcza była ceramiczna z tłumikami, z jednej strony wygląda dodrze, a z drugiej jest całkowicie starta.

Czy wymienić na tarcze ceramiczną, czy na zwykłą? Jak zwykła to czy szukać zwykłej bez tłumików (oryginalna Lukas) czy z tłumikami (ale to innego producenta)?

Czy łożysko oporowe wymieniać?

Łożysko wyszło to przodu po rozjechaniu, czy żeby złożyć trzeba popuścić płyn z pompki.

Czy koło i docisk zawieźć do przetoczenia czy składać takie jak wyjąłem. Ręką jak się przejeżdża to jest gładziutko, może jakieś minimalne falowanie powierzchni jest, ale prawie nie wyczuwalne. Firma Reges w Przyborowicach koło Płońska za przetoczenie chce 80 zł, więc nie takie duże koszty, tylko mam do nich z 70 km.

Jeszcze pytanie w którą stronę włożyć tarczę, bo się zgapiłem przy wyjmowaniu i już sam nie wiem. Z jednej strony jest dłuższy ten pierścień co wchodzi na wałek, a z drugiej jest krótszy.

Dzięki za szybko odpowiedź, bo chciałbym jutro od rana kupić części i brać się za składanie.

#63 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:03

Panowie potrzebna pilna rada, bo chce jutro składać Zetora, a mam kilka pytań.

Rozjechałem dziś swojego zetora 11641 bo sprzęgło się ślizgało. Jakoś się udało bez ruszania przewodów od klimy.

Tarcza była ceramiczna z tłumikami, z jednej strony wygląda dodrze, a z drugiej jest całkowicie starta.

Czy wymienić na tarcze ceramiczną, czy na zwykłą? Jak zwykła to czy szukać zwykłej bez tłumików (oryginalna Lukas) czy z tłumikami (ale to innego producenta)?

Czy łożysko oporowe wymieniać?

Łożysko wyszło to przodu po rozjechaniu, czy żeby złożyć trzeba popuścić płyn z pompki.

Czy koło i docisk zawieźć do przetoczenia czy składać takie jak wyjąłem. Ręką jak się przejeżdża to jest gładziutko, może jakieś minimalne falowanie powierzchni jest, ale prawie nie wyczuwalne. Firma Reges w Przyborowicach koło Płońska za przetoczenie chce 80 zł, więc nie takie duże koszty, tylko mam do nich z 70 km.

Jeszcze pytanie w którą stronę włożyć tarczę, bo się zgapiłem przy wyjmowaniu i już sam nie wiem. Z jednej strony jest dłuższy ten pierścień co wchodzi na wałek, a z drugiej jest krótszy.

Dzięki za szybko odpowiedź, bo chciałbym jutro od rana kupić części i brać się za składanie.

Ja jak w swojej wymieniałem to założyłem zwykłą podobno lepsza tak mi powiedzieli w sklepie zetora, łożysko wymień jeżeli trzeba to i simering wału, a koło i docisk daj do przetoczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#64 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:12

Forterra- problem ze sprzęgłem A tarcze zwykłą założyłeś oryginalną Lukasa bez tłumików? Bo widziałem, że są polskiej firmy Komfort z tłumikami, ale nie wiem czy to w ogóle potrzebne.
 http://hurtowniaroln...terra-z-18.html
Czy simering ewentualnie można zdjąć bez ruszania wałka i spuszczania oleju z przekładni?
Pamiętasz może którą stroną wkładało się tarcze? :)

Edytowany przez tompil, 15 luty 2016 - 21:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 luty 2016 - 09:55

Forterra- problem ze sprzęgłem Kto pamięta która strona zakłada się ta tarcze, bo nie chce się narobić, a mam już wszystko kupione i bym składał.