Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra- problem ze sprzęgłem

64 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 07:56

Forterra- problem ze sprzęgłem turbogrocho@ ściągasz gumę z podłogi klapka odkręcasz a pod nia dźwignie i ta od strony kierownicy rozkrecasz ten srebny siłowniczek troszke smaru do środka i zetorek śmiga jak złoto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra- problem ze sprzęgłem Dzisiaj, 19:37
  •  

#22 Share kynek7

kynek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 15:15

Forterra- problem ze sprzęgłem Czy to prawda że od 2010 wprowadzono jakieś zmiany w sprzęgle? Na stronie wikipedii jest taka wzmianka.

#23 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 14:49

Forterra- problem ze sprzęgłem co do sprzegla to nie wiem, ale na pewno polbiego nie sa juz sterowane silowniczkiem pneumatycznym tylko wstawiono elektrozawory,takze jest nowa obudowa skrzyni, jak to powiedzial mechanik takie nowoczesne rozwianie, tylko ze chocby mf takie rozwiazania mial 20 lat temu:)

#24 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:55

Forterra- problem ze sprzęgłem Witam mam taki problem 1 i 3 wchodzą mi tak ciężko że dzisiaj połamałem ten plastik co biegi się zmienia. Nie wiecie jaka cena tego plastiku ? I co zrobić żeby biegi nie wchodziły tak ciężko?

#25 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 marzec 2011 - 21:11

Forterra- problem ze sprzęgłem U mnie coś się stało że teraz wchodzą jak w samochodzie prawie :lol: Też mnie to denerwowało. Jak go kupiliśmy to kolega powiedział żeby zawsze trzymać rączkę nie u góry tylko jak dżojstik bo on tyle już nałamał ich :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#26 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 marzec 2011 - 20:22

Forterra- problem ze sprzęgłem A może ktoś wie co to jest: ciągnik na biegu jałowym wydaje dziwny hałas dość cichy ale jednak a jak wcisne pedał sprzęgła to zanika jak puszcze to znowu. Sprzęgło się kończy? Było robione 100 mtg temu...

#27 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:04

Forterra- problem ze sprzęgłem a wymieniłeś kompletne sprzęgło? razem z łożyskiem oporowym?

#28 Share COUNTRYSERVICE

COUNTRYSERVICE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 15:49

Forterra- problem ze sprzęgłem SPRZĘGŁO GROŹNE OBJAWY - NIEWINNY PROBLEM:
ostatnio zaczęło mi się ślizgać sprzęgło, rozpołowiliśmy ciągnik i okazało się, że tarcza prawie nie ruszona (1400 mth w górach, z ciężką kosiarką, czasem z turem). W docisku pod "słoneczkiem" napchane było tyle traw i kurzu, że docisk nie działał. Uważajcie na to jak płacicie w serwisach po 4000zł za wymianę sprzęgła. Dziś składam maszynę, zobaczymy jak chodzi ;)
KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

#29 Share COUNTRYSERVICE

COUNTRYSERVICE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:40

Forterra- problem ze sprzęgłem ciągnik już poskładany, śmiga jak złoto. Na siłownik sprzęgła w miejscu gdzie wchodzi w obudowę założyliśmy gumę od przegubu z samochodu, bo tamtędy zaciągało kurz
KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

#30 Share adam12tr

adam12tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 13:10

Forterra- problem ze sprzęgłem Witam
Mam forterre 2008r 122KM Z ładowaczem.
1 To ze lewarek ciężko chodzi to wina przejścia przez podłogę tam jest taka okrągła blacha która suwa się po dnie kabiny jak tam najdzie piachu to dźwignia chodzi ciężko.
2 Sprzęgło ceramiczne podobno jest bardzo dobre ale w mim egzemplarzu był problem z włączaniem biegów 'szarpanie traktorka przy próbie wbijania biegu jak widzę dolegliwość jest ogólna, po 1500mth postanowiłem rozpołowić zetora co się okazało docisk oraz koło zamachowe słabo znoszą współprace z tarczą ceramiczną po splanowaniu koła i docisku zakupie nowej ceramicznej tarczy LUK ciągnik złożyłem, było bardzo dobrze zero problemu przy włączaniu biegów czy zmiany kierunku jazdy gdy np ciągnik jeszcze się toczy w przeciwna stronę. Moja radość niestety trwała krótko problem wrócił z powrotem. Znowu rozjazd cięgnika doszedłem do wniosku ze tarcza pod wpływem temperatury na tyle się odkształca że mimo pełnego wysunięcia wysprzęglika za mało się robi luzu miedzy kołem zamachowym a dociskiem stąd dalsze obracanie skrzynią i problem ze zmianą biegów, postanowiłem założyć zwykłą tarcze o dziwo jest już rok i z wysprzęglaniem nie ma problemu. Jest jeden mankament, że nie ma na rynku tarcz zwykłych z tłumikami, efekt jest taki ze słychać straszne rzężenie w kabinie ze skrzyni przy znacznym obciążeniu na średnich obrotach.
Może ktoś zna firmę co robi tarcze na zamówienie zamówiłbym zwykłą tarcze tylko z tłumikami
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share adonator

adonator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 06:28

Forterra- problem ze sprzęgłem Witam.Mam proxime i też mam jakiś problem ze sprzęgłem.Tyle że wysprzęgla dobrze tylko po zwalnianiu pedału sprzęgła szarpie ,nie można płynnie ruszyć.Nie wiem czy problem jest w pompkach czy w czym innym.Może miał ktoś podobny problem.

#32 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:12

Forterra- problem ze sprzęgłem mam problem z proximą, amianowicie na żółwiu ślizga się sprzęgło,na zającu jest ok,co to może być za przyczyna?Może miał ktoś taki problem.Prosze o pomoc.

#33 Share hubertg7

hubertg7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 21:25

Forterra- problem ze sprzęgłem Witam! Posiadam proximę plus 9541 2007r. W 2010 roku sprzęgło momentalnie przestało ciągnąć, rozpołowiłem, tarcza była zjechana, wymieniłem tarcze lecz nic nie pomogło. wymieniłem całe sprzęgło i chodził bez zarzutu do teraz. Robiąc w polu przestał wysprzęglać. podciągnąłem na wysprzęgliku i było w miarę dobrze., na drugi dzień przestał ciągnąć, cofnąłem wysprzęglik. Cięgnik jechał ale mocno się sprzęgło ślizgało. Rozpołowiłem, tarcza docisk i koło są zerznięte. posiadałem nową tarcze więc założyłem. ciągnik jeździ ale coś czuje że nie długo i całe sprzęgło będzie do wymiany. Czy ktoś miał taki przypadek? Czy robią jakieś lepsze sprzęgła żeby można było założyć?. moim zdaniem ciągnik ma za dużą moc do sprzęgła, poprostu one chodzi na poślizgu którego przy tarczy ceramicznej sie nie odczuwa. A nie mam zamiaru co rok zmieniać sprzegła

#34 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 08:56

Forterra- problem ze sprzęgłem

mam problem z proximą, amianowicie na żółwiu ślizga się sprzęgło,na zającu jest ok,co to może być za przyczyna?Może miał ktoś taki problem.Prosze o pomoc.

nie slizga ci sie sprzegło tylko połbiegu do konca nie załancza

#35 Share bien

bien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:12

Forterra- problem ze sprzęgłem ja mam fortere 10641 i strasznie wyje sprzegło przy ryszaniu wie ktoś jak to rozwiązać samemu czy przez serwis?

#36 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 12:43

Forterra- problem ze sprzęgłem jak wyje przy słabym obciażeniu to znaczy ze juz sie konczy mozes sam rozpołowic

#37 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 17:14

Forterra- problem ze sprzęgłem mam forterre 11441 z 2007 i w dniu dzisiejszym jest to raczej ciągnik używany dorywczo,bo boję się że coś znowu się złego zacznie dziać. Po 2000 mtg spalone sprzęgło,wymiana 2 tyś zł,biegi bez przerwy ciężko wchodzą,później kłopoty z hamulcami i z podnośnikiem. No i wszelkiego rodzaju wycieki.

#38 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:35

Forterra- problem ze sprzęgłem hamulce to zapewno skorodowane cylinderki, tak? a jaki byl problem z podnosnikiem??

#39 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:48

Forterra- problem ze sprzęgłem Jakie polecacie sprzęglo do zetora z turem mokre czy suche prosze was o opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 19:02