ppawlo26

Forterra- problem ze sprzęgłem

Polecane posty

pasiu66    18

A może ktoś wie co to jest: ciągnik na biegu jałowym wydaje dziwny hałas dość cichy ale jednak a jak wcisne pedał sprzęgła to zanika jak puszcze to znowu. Sprzęgło się kończy? Było robione 100 mtg temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPRZĘGŁO GROŹNE OBJAWY - NIEWINNY PROBLEM:

ostatnio zaczęło mi się ślizgać sprzęgło, rozpołowiliśmy ciągnik i okazało się, że tarcza prawie nie ruszona (1400 mth w górach, z ciężką kosiarką, czasem z turem). W docisku pod "słoneczkiem" napchane było tyle traw i kurzu, że docisk nie działał. Uważajcie na to jak płacicie w serwisach po 4000zł za wymianę sprzęgła. Dziś składam maszynę, zobaczymy jak chodzi ;)


KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągnik już poskładany, śmiga jak złoto. Na siłownik sprzęgła w miejscu gdzie wchodzi w obudowę założyliśmy gumę od przegubu z samochodu, bo tamtędy zaciągało kurz


KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam12tr    0

Witam

Mam forterre 2008r 122KM Z ładowaczem.

1 To ze lewarek ciężko chodzi to wina przejścia przez podłogę tam jest taka okrągła blacha która suwa się po dnie kabiny jak tam najdzie piachu to dźwignia chodzi ciężko.

2 Sprzęgło ceramiczne podobno jest bardzo dobre ale w mim egzemplarzu był problem z włączaniem biegów 'szarpanie traktorka przy próbie wbijania biegu jak widzę dolegliwość jest ogólna, po 1500mth postanowiłem rozpołowić zetora co się okazało docisk oraz koło zamachowe słabo znoszą współprace z tarczą ceramiczną po splanowaniu koła i docisku zakupie nowej ceramicznej tarczy LUK ciągnik złożyłem, było bardzo dobrze zero problemu przy włączaniu biegów czy zmiany kierunku jazdy gdy np ciągnik jeszcze się toczy w przeciwna stronę. Moja radość niestety trwała krótko problem wrócił z powrotem. Znowu rozjazd cięgnika doszedłem do wniosku ze tarcza pod wpływem temperatury na tyle się odkształca że mimo pełnego wysunięcia wysprzęglika za mało się robi luzu miedzy kołem zamachowym a dociskiem stąd dalsze obracanie skrzynią i problem ze zmianą biegów, postanowiłem założyć zwykłą tarcze o dziwo jest już rok i z wysprzęglaniem nie ma problemu. Jest jeden mankament, że nie ma na rynku tarcz zwykłych z tłumikami, efekt jest taki ze słychać straszne rzężenie w kabinie ze skrzyni przy znacznym obciążeniu na średnich obrotach.

Może ktoś zna firmę co robi tarcze na zamówienie zamówiłbym zwykłą tarcze tylko z tłumikami

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adonator    0

Witam.Mam proxime i też mam jakiś problem ze sprzęgłem.Tyle że wysprzęgla dobrze tylko po zwalnianiu pedału sprzęgła szarpie ,nie można płynnie ruszyć.Nie wiem czy problem jest w pompkach czy w czym innym.Może miał ktoś podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

mam problem z proximą, amianowicie na żółwiu ślizga się sprzęgło,na zającu jest ok,co to może być za przyczyna?Może miał ktoś taki problem.Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertg7    4

Witam! Posiadam proximę plus 9541 2007r. W 2010 roku sprzęgło momentalnie przestało ciągnąć, rozpołowiłem, tarcza była zjechana, wymieniłem tarcze lecz nic nie pomogło. wymieniłem całe sprzęgło i chodził bez zarzutu do teraz. Robiąc w polu przestał wysprzęglać. podciągnąłem na wysprzęgliku i było w miarę dobrze., na drugi dzień przestał ciągnąć, cofnąłem wysprzęglik. Cięgnik jechał ale mocno się sprzęgło ślizgało. Rozpołowiłem, tarcza docisk i koło są zerznięte. posiadałem nową tarcze więc założyłem. ciągnik jeździ ale coś czuje że nie długo i całe sprzęgło będzie do wymiany. Czy ktoś miał taki przypadek? Czy robią jakieś lepsze sprzęgła żeby można było założyć?. moim zdaniem ciągnik ma za dużą moc do sprzęgła, poprostu one chodzi na poślizgu którego przy tarczy ceramicznej sie nie odczuwa. A nie mam zamiaru co rok zmieniać sprzegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

mam problem z proximą, amianowicie na żółwiu ślizga się sprzęgło,na zającu jest ok,co to może być za przyczyna?Może miał ktoś taki problem.Prosze o pomoc.

nie slizga ci sie sprzegło tylko połbiegu do konca nie załancza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bien    0

ja mam fortere 10641 i strasznie wyje sprzegło przy ryszaniu wie ktoś jak to rozwiązać samemu czy przez serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

jak wyje przy słabym obciażeniu to znaczy ze juz sie konczy mozes sam rozpołowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

mam forterre 11441 z 2007 i w dniu dzisiejszym jest to raczej ciągnik używany dorywczo,bo boję się że coś znowu się złego zacznie dziać. Po 2000 mtg spalone sprzęgło,wymiana 2 tyś zł,biegi bez przerwy ciężko wchodzą,później kłopoty z hamulcami i z podnośnikiem. No i wszelkiego rodzaju wycieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

hamulce to zapewno skorodowane cylinderki, tak? a jaki byl problem z podnosnikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

mokre do tura są raczej żywotniejsze


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nairda    1

Forterra 9641 2007r 1890mtg pracuje głównie z ładowaczem i ze sprzęgłem nie było jeszcze żadnego problemu, jedyna awaria to przeciek na przedniej zwolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

mam forterre 11441 z 2007 i w dniu dzisiejszym jest to raczej ciągnik używany dorywczo,bo boję się że coś znowu się złego zacznie dziać. Po 2000 mtg spalone sprzęgło,wymiana 2 tyś zł,biegi bez przerwy ciężko wchodzą,później kłopoty z hamulcami i z podnośnikiem. No i wszelkiego rodzaju wycieki.

 

duzo pracy przy wymianie sprzęgła było ? i jakie objawy były ze sprzęgło spalone ? dłuższy czas się coś działo czy tak nagle ? samemu udało sie to naprawić czy to trochę skomplikowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w  zetor forterra 11441 z 2005r  mam problem ze sprzęgłem otóż biegi ciężko wchodzą a przy włączaniu szarpie jak narazie innych problemów z nim nie miałem zero wycieków itp. tylko te sprzęło 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te forterry i ich sprzegla, polecam zalozyc zwykla tarcze nie ceramiczna nie zuzywa tak kola i docisku. Zalozylem juz sporo tych tarcz zamiast ceramiki i jak narazie wytrzymuja wiecej niz seryjnie zakladane


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy  po zmianie tarczy  sprzęgło normalnie rozłącza napęd  i biegi wchodzą lekko ? jeśli tak to chciąłbym wiedzieć gdzie taką tarczę kupić :D

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie spotkalem sie z tym zeby po zalozeniu zwyklej tarczy ciezko biegi chodzily czy cos. Zwykla tarcza jest ogolnie dostrpna zobacz na allegro np:)

A na zle wysprzeglanie moze nie pomudz zmiana nawet calego sprzegla jak bedzie niedokladnie zlozone :)


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wymienie tą tarczę to powinno wszystko wrócić do normy 

A i jeszcze jedno pytanie czy pompka w zetorze  powinna mieć większą pojemność bo teraz mam wyregulowane do oporu i tak pedał sprzęgła szybko bierze 

Edytowano przez RafaSadowski

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiales . Ja pisze ze ta tarcza nie niszczy kola i docisku i z doswiadczenia wiem ze dluzej wytrzymuje jak sie madrze jezdzi, ale na samo wysprzeglanie moze pomóc moze nie bo to troche inny problem moze byc. Pompki nie wkreca sie do oporu bo powstanie koleny problem

Edytowano przez Agrotech1111

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rrozumiem ze pedał sprzęgła musi opierać się no oporze a nie na zakresie pompki :D Ale czy tak musi być ze dopiero jak wcisne sprzęgło do oporu to rozłącza napęd  


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no powinno wczesniej rozlaczac naped, troche przed koncem. Jak za mocno wkrecisz to zatkasz kanal w pompce od swobodnego splywu i jak tarcza sie podpracuje to sloneczko sie oprze o lozysko ktore sie nie cofnie i bedzie slizgalo sprzeglo


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj