tomaszew

aeromat 2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszew    0

Jaka jest przyczyna przepuszczania ziarna kukurydzy w nie których sekciach w siewniku punktowym aeromat-2 poszukuje instrukcje obsługi do tego siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

przepuszczania czyli żadko sieje tak?? prawdopodobnie za duże ciśnienie dostaje na konkretną żądke że tak powiem ja też miałem duże problemy z moim areomatem ( 8 rządkowym) w końcu doszedłem do łądu0 przejżyj go pożądnie jak przewody z powietrzem idą pod zbirniczki z ziarnem odkręć to całe mocowanie z tym wężykiem tam jest taka jakby zwężka (wyleciało mi z głowy jak sie to nazywa) i ona może być przytkana ja tak miałem wyczyść tam wszystko i tak na każdej sekcji . później rozkręć odpowietrzniki zbiorników mogą być poprzytykane ( rdza , brudy, resztki ziaren, pajęczyny) sprawdź też czy któryś przewód nie jest zagięty lub przedziurawiony) i jeśli to wszystko co napisałem przejżysz i wyczyścisz / doprowadzisz do należytego stanu to niepowinieneś mieć najmniejszego prblemu powinien siać równiutko ( tylko nie jeździj za szybko 2 szosowa c-360 to w sam raz według mnie). Pozdro

Edit: aha to że niektóre mniej sieją nie znaczy że one są złe! raczej są dobre a te które nie przepuszczają masz poprzytykane (tak to jest w siewnikach nadciśnieniowych ;[ ) wyczyść wszystko tak jak pisałem i pewnie będziesz musiał ująć mu ciśnienia na regulacji albo noga z gazu, i tak jak pisze na siewniku nie wolno ruszać dopuki nie zostanie osiągnięte poprawne ciśnienie w układzie ;[


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie wiem ;[ mam popsuty ciśnieniomierz ;[


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Tak się tylko pytam, bo mam zamiar kupić Areomata do kukurydzy, na co mam zwrócić uwagę przy za kupie? Interesuje mnie 6 rzędowy rozstaw co 45cm. Jaka jest granica cenowa, żebym nie przepłacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

kiedys mialem aeromata2 i niektóre sekcje mało siały. jak sie pózniej okazało ziarna nie "wyskakiwały" z tarcz. powodem tego były zgarniacze sa to takie blaszki (około 5x2cm z dwoma otworami). te zgarniacze były wyrobione i nie wypychały ziarna z otworów w tarczach. niestety kosz takiej blaszki to ok 130zł. znajduja sie one wewnatrz tarczy i trzeba sekcje "rozpołowić". u mnie jak mi wąż niekiedy wyskoczył to raczej wysiewało ekstremalnie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Z tymi blaszkami sie zgodze , ale ja niemiałem takiego przypadku, a z tym wężem to tak jak mówiłem jeśli któryś bedzie przydkany to żeby wyrównać prace ( bo wtedy ten z przydkanym będzie więcej siał) zwiękrza sie ciśnienie i skolei ten przydkany sieje normalnie a te nie przydkane sieją mniej ponieważ powietrze wydmuchuje wszystkie ziarenka z tarczy. Wiem że ta blaszka jest ale wydaje mi sie że nawet gdyby jej nie było to czy ziarno pod wpływem grawitacji nie powinno samo spaść na ziemie(mma na myśli siewnik nadciśnieniowy ) bo podciśnieniowy działa nieco inaczej. Ja za 8 rzędowy w bdb stanie na wózku dałem 7 tyś . z zamiarem odcięcia skrajnych sekcji i zrobienia 6 ponieważ sieczkarnie mam 6 rzędową ale naszczęście to wcale nie przeszkadza tylko trzeba pamiętać aby uwrota 3 razy przejechać żeby wyszły 24 rządki=4 przejazdy sieczkarnią. Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

te blaszki sa potrzebne pod wpływem grawitacji to nasiono nie spadnie poniewaz powietrze go troche wcisło i niektóre ziarna sie trzymia otworu a po drugie predkośc siewu jest taka ze ziarnio nie zdąży spaść. u mnie jak blaszki były wyrobione to jak sie wolno kreciło to nie bylo zle ale w normalnej predkości siewu to zależnie od odmiany nawet do 30% było braków.siałem u912 na 4 polowej. sprzedałem mojego areomat 8 rzedowego na wózku dwa lata temu za 3000 zł, głównie z braku aplikatora i z powodu składowania na wózek. teraz mam beckera 6 rzedowego składanego hydraulicznie z aplikatorem i sekcje są prawie te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Mam areomata 6 rzędowego, i mam z nim problem. Jedna sekcja sieje za dużo, a następna obok za mało. Patrzyłem tysze są czyste, nożyki dobre, bo żadne ziarno się nie klinuje. mógłby mi ktoś coś doradzić co może być? Dodam, że przewody są nowe, ciśnienie 0,4-0,5 i sięje Ursusem 3512 na 1 szosowej obroty 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer16020    0

mam aeromata 2 8 rzędowego i gdzie można dostać części zamienne do sekcji wyśewających

bo mam dość spory problem bo jak sieje to musze jeździć na siewniku i jak się zatnie to śrubokrętem musze tarczki odblokowywać i w środku pomiędzy kopułkom a tarczką mieli ziarno

wydaje mi się że chyba trzeba remontować wszystkie 8 sekcji i bardzo będę wdzięczny jeżeli ktoś mi napisze gdzie mogę to kupić

 

 

a i do poprzednich pytań dałem 4000 zł z wózkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszkoooo    0

witam   mam pytanie  dwie sekcjie  krajne boczne sieja z przerwami  wydmuchuje ziarno  z tarczy  a   te 2 posrodku  sieja  dokładnie co moze być  weze nowe czyste dysze taksamo czyste 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj