super

Ursus C-330 i MF 235 - uciąg

Polecane posty

bears    543
2 godziny temu, MateuszSobaski napisał:

Wielcy znawcy... Zetor to jest super trakotr napewno jest lepszy od mfa ale wy wielcy znawcy pewno ciągliscie mf 20 ton aha i dlatych co nie umieją czytać to pisałem pod ciężarem a jesli wy nie macie wyobrazni to trudno.

Oczywiście że masz rację, Zetor to najlepszy ciąg na świecie. Ja do swojego dołożyłem siłowniki pomocnicze i teraz na podnośniku mam 4 tony udźwigu a założyłem je żeby latać 5 skibowym pługiem obracanym. Dołożyłem szersze opony i latam po samej ramie w glinie. Polecam każdemu taką modyfikację. A z MF masz rację, somsiad miał to co chwilę wał wymieniał a u mnie Zetor to nawet od nowości nie miał szilfowanego taki jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
1 godzinę temu, bears napisał:

A z MF masz rację, somsiad miał to co chwilę wał wymieniał a u mnie Zetor to nawet od nowości nie miał szilfowanego taki jest dobry.

I nawet nie odpalał bo bał się że pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
13 minut temu, Jurek321 napisał:

I nawet nie odpalał bo bał się że pęknie.

Tak to robił somsiada kolegi brat cioteczny że do MF podpinał maszynę i go nie odpalał tylko ciągnął go Zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Stary pracownik ursusa opowiadał że w zimę stulecia żadna lokomotywa nie mogła odpalić więc zaczepili zetora 5011 w wersji export Grenlandia do składu wagonów ( oczywiście przystosowanego do ruchu po torach)  i tak rozwozili ciągniki po kraju. Opowiadał że nigdy nie zapomni jak pod Poznaniem pijany dozorca nie opuścił szlabanu i pełnym pędem zetor przy...ebał w jelcza z węglem i złapali w zetorze kapcia z przodu bo korbowód z jelcza wbił się w oponę - tak połamało ciężarówkę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

(....) pełnym pędem zetor przy...ebał w jelcza z węglem i złapali w zetorze kapcia z przodu bo korbowód z jelcza wbił się w oponę - tak połamało ciężarówkę 

Nie mogę sobie teraz wydarować  , człowiek tyle lat przeżył w takiej nieświadomości ,ze zetory to takie mocne i solidne ciągniki . Może dla tego John Deere  chcąc zaznajomić się z kosmiczną technologią nawiązał z czeskim producentem  współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Facet opowiadał jeszcze jak w tą zimę stulecia na torach były zaspy jak stodoła no i raz zetor stanął - wieźli wtedy mf-y 255 do Czeczenii, co tu robić, - 35 a do najbliższego miasta 50km.... Wpadł na pomysł że zjedzie którymś mf-em i pociągnie zetora. Ale pomysł się nie powiódł, w czterech pierwszych mf-ach urwały się wały zaraz po odpaleniu i lipa. Wtedy przypomniał sobie że nie włączył blokady w zetorze i pojechał dalej 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj