Skocz do zawartości

Zdjęcie

worki odpylające do mieszalnika

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 maj 2007 - 21:47

worki odpylające do mieszalnika W mieszalniku posiadam 3 pionowe standardowe worki odpylające.Niestety dość szybko zatykają się pyłem i śrutownik traci moc ssania zboża z silosa.Po wykurzeniu i wypraniu worków wszystko wraca do normy.Co zrobić, aby śrutownik dłużej miał moc ssącą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
worki odpylające do mieszalnika Dzisiaj, 07:24
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 28 maj 2007 - 19:19

worki odpylające do mieszalnika a jakiej jest pojemności twój mieszalnik? ja po każdym mieleniu nie opróżniam worka, ale trzepie go trochę żeby ze ścianek opadła warstwa pyłu

#3 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 28 maj 2007 - 20:30

worki odpylające do mieszalnika Jakiej firmy masz mieszalnik. Ja mam Okonka a ostatnio kupiłem sobie worki dozamecha i powiem, że te okonka są lepsze bo rzadsze i nie zabijają się tak szybko no i łatwiej je się czyści. Najlepszym rozwiązaniem jest owszem mały cyklon na mieszalniku, ale to jest rozwiązanie stosowane w mieszalnikach z wyższej półki np. Himel, Skiold.

#4 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 maj 2007 - 20:55

worki odpylające do mieszalnika Mieszalnik 1000kg, ale mieszam 750kg.Mieszalnik firmy Mrol z Odolanowa, bardzo dobry, a worki mam obecnie binowskie.Po mieszaniu też obstukuję kijem, ale po 20 tonach muszę prać, bo śrutownik przestaje ciągnąć.

#5 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 28 maj 2007 - 21:00

worki odpylające do mieszalnika ja mam z Bina wszystko i jesczze ani razu nie prałem :lol:

#6 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 28 maj 2007 - 21:10

worki odpylające do mieszalnika Ja jeszcze nigdy nie prałem a na tych z okonka poszło na pewno ponad 600 ton a tych z dozamecha 300. Tak jak pisałem polecam te z Okonka moim zdaniem są lepsze z bina nie widziałem.

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 sierpień 2007 - 18:41

worki odpylające do mieszalnika my mamy całą instalację do przygotowywania pasz - wydajność jakieś 750 kg/h - no ale worki musimy czyscić co 1,5 tony ześrutowanego ziarna - nigdy ich nie praliśmy - poprostu jak srutownik przestaje "ciagnąć" to wyłączamy aparature i w ciagu paru minut worki są wytrzepane i mozna pracowac dalej

dziennie przygotowujemy około 5,5 - 6,5 ton paszy trzy razy w tygodniu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:42

worki odpylające do mieszalnika Ja mam patent z rury pcv i zrobiłem obieg zamknięty już kilka lat śrutuje i nigdy nic nie trzepałem bo worków nie mam

#9 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 17:43

worki odpylające do mieszalnika Opisz trochę dokładniej

#10 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 09:28

worki odpylające do mieszalnika Wyjście na worek zabezpieczone obok drugie wyjście kolano pcv i dalej aż do wlotu powietrza do kosza zasypowego i to wszystko nic szczególnego, sprzęt zakupiłem od firmy agropart z partynii polecam nie duża firma ale oki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:15

worki odpylające do mieszalnika Proszę o zdjęcia, pomysł wydaje się ciekawy.

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:28

worki odpylające do mieszalnika Ciekawy ale czy wentylator nie zasysa zmielonej ospy z mieszalnika??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 07:51

worki odpylające do mieszalnika Odnośnie zdjęć chwilowo będzie problem, co do zasysania ospy owszem przy wlocie zboża z kosza do rury zasysającej jest warstwa ok3mm po 4latach śrutowania! =2t miesięcznie, myślę ze to nie wiele tym bardziej ze to można w wolnej chwili wyczyścić w mieszalniku robi się wir i wszystko się osadza naprawdę nie zaglądałem do tego 4 lata zrobię to z ciekawości w wolej chwili, nie wiem czy to ma znaczenie ale opisze kosz na nogach rura zasysająca równo do śrutownika ale mieszalnik podniosłem na bloczkach betonowych ok. 30-40cm oprócz nóg

#14 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 18:46

worki odpylające do mieszalnika Ciekawy patent jednak u mnie nie zda egzaminu gdyż nie mam kosza tylko węża wkładam bezpośrednio pod jeden z pięciu silosów. @ andrzej co robi śrutownik ? Bo ja zawsze myślałem że śrutę , więc powiedz mi co to ospa???

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 18:51

worki odpylające do mieszalnika Nie spotkałeś się nigdy z określeniem "ospa" ?? To jest inna nazwa śruty. Można również powiedzieć "pasza treściwa"

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 06:50

worki odpylające do mieszalnika Śruta to śruta a pasza treściwa to powstaje ze śruty i dodatków typu:koncentrat, premiks, dodatki wysokobiałkowe. Więc ta ospa to śruta czy pasza treściwa bo wszystko mi się kiełbasi .

#17 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 07:58

worki odpylające do mieszalnika Ja spotkałem się z wieloma określeniami w zależności od regionu kraju i tak ospa produkt po zmieleniu bez względu na grubość i czy z komponentami czy bez, inaczej śruta

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 08:32

worki odpylające do mieszalnika

Więc ta ospa to śruta czy pasza treściwa bo wszystko mi się kiełbasi .

To i to. Nie rozgranicza się czy z samego zboża czy z dodatkami (ale bez kiełbasy :))

bullet_black.png

#19 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:40

worki odpylające do mieszalnika Ja tez miałem kłopoty z zbyt szybkim napełnianiem tych worów w końcu wnerwiłem się kupiłem 4 wory (wmoim są 2)dałem do krawcowej żeby je pozszywała podwójnie, jako takie długie rury teraz zwisają aż do ziemii i niemam problemów z kurzem. polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share evolution10

evolution10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:34

worki odpylające do mieszalnika Witam. Zna może ktoś z forumowiczów jakieś stronki na których można zamówić lub kupić jakieś worki odpylające do mieszalników?
Z góry dzięki za informacje.

Dodaj odpowiedź