elektrotech

Ceny remontów w ciągniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elektrotech    6

Chciałem poruszyć chyba ciekawy temat:

 

ILE PŁACIMY KOMUŚ ZA robociznę- mechanikowi-fachowcowi....ale ostatnio słyszę że jest mało mechaników dobrych a więcej tz KOWALI

 

Remont silnika -ile????? planowanie głowicy,zawory,szlif bloku

Skrzynia????

zwolnice

układ kierowniczy

elektryka

hydraulika

zawieszenie przednie - prasowanie tulei rozwiercanie pasowanie....

 

ps

Nie kazdy się na tym zna i wtedy musi płacić.... dobrze jak się zapłaci i robota super zrobiona a nie ..sp..na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Właśnie chciałem sie zapytac ile kosztuje remont takiego zetora 7011 ale taki kompletny czyli silnik skrzynia most??Jak robiłem c-330 to wyniosło mnie 1200zł razem z robocizną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

mój wujek za kompletny remon silnika dal 3,500 PLN z robocizna ale remontowal zetora 7211 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja rok temu rozpoławialem swoje dwie 60- ki w jednej wymienilem sprzegło i uszczelniacze w drugiej wieniec i kilka pierduł czesci kosztowaly kilkaset zlotych a mechanik za te dwie roboty wzial okolo 200 zl ale ja mu pomagalem a fachowiec swietny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

ceny zależą od wielu czynników i nie da sie jednoznacznie je określić każdy przypadek jest inny więc i ceny są inne duże znaczenie ma to co sie robi w danym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

blok od 40 tki tzn zrobienie gniazd łożysk głównych + gniazda wałka rozrzadu bez gniazd popychaczy tzw szklanek = 400 zl w Nieszawie

 

 

do C 360 rozpylacz regenerowany (montaz i ustawienie) 15 zl

 

nowe rozpylacze w sklepie spotkalem za 20zl i za 30zl, wtedy montaz i ustawienie kosztuje chyba 5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

ja gdzies miesiac temu robilem generalny remont silnika w c-360-3p i wyszlo mi okolo 3 500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

8 tys za remont c-330(bez robocizny bo koleś odpracowywał dziadkowi dług)

Ale za to było zrobione 'wszystko':

-silnik(w sumie to nie był w złym stanie, bez planowania itp, zmienione zostało to co tanie i przyda sie wymiana(zawory itp)

-skrzynia(ale tam niewiele)

-podnośnik

-nowe tłoki i korby(wał itp były jak nowe więc zostały stare z tego co pamiętam)

-sprzęgło(oba stopnie i już trzeba zmieniać znowu drugi stopień)

-kompletna instalacja elektryczna

-kompletna blacharka(zmieniony jeden tylny błotnik)

-siedzenie i kierownica

-wogóle układ kierowniczy

-regeneracja pompy paliwowej

-oleje filtry itp..

-opony

-malowanie wszystkiego

 

Po ok roku trzeba było poprawiać bo to tacy mechanicy od kilku boleści, w sumie jedyna wpadka to to że złe tłoki dostał silnik i pompował olej w wydech itp,ale teraz śmiga i jest moczny B)

Ale szykuje sie wymiana kilku kółek w skrzyni i znowu koszty.. ale może zostawie to następnemu włascicielowi ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

he. Troche cie wyszłedł ten remont. Opłaci sie? bedziesz go zmieniał? Po takim remoncie posmiga jeszcze pare lat B)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Może nie napisze ile kosztuje cały remont jakiegoś podzespołu, ale chciałem napisać ile u mnie kasują za dniówkę roboty. Mam akurat wujka co robi remonty C 330 i C 360. Za dniówkę kasuje sobie 50zł (niezależnie od tego co robi przy ciągniku) Ale mówił mi, że jego koledzy po fachu to nawet lubią skasować z 70zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

U mnie mechanik bierze 100zł za dniówkę..I to w naszych stronach nie jest dużo.Niektórzy biorą po 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
U mnie mechanik bierze 100zł za dniówkę..I to w naszych stronach nie jest dużo.Niektórzy biorą po 150zł.

u nas od naprawy sprzegla w pronarze mechanik zazyczyl sobie 150zl (od 10 do 23) wiadomo, zadzwonilismy i on odlozyl swoją robote i przyjechal wiec nie honor bylo mu troche wiecej dac (200zl :) ). Poprostu byl nam na gwalt potrzeny -kopanie buraka uslugowo, dziennie dniowka nam wychodzi 1500zl wiec gdy mialbym czekac kilka dni za nim mi przyjadą z serwisu to bym wiecej stratny byl B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
he. Troche cie wyszłedł ten remont. Opłaci sie? bedziesz go zmieniał? Po takim remoncie posmiga jeszcze pare lat B)

Czy sie opłacało? hm.. teraz dają mi od ręki ok 15 tys, a jak dorzuce faktury to mi powiedzieli że 20 kawałków to może być wcale nie dużo, ale wiem że tyle nie dostane ;]

Bede go zmieniał bo sie męczy biedak, poprostu maszyny są dla niego za duże(rozdrabniacz, przyczepy, pług, brony). Doszła robota usługowa no i jeździ sie codziennie więc trudno..

Za remont nie płaciłem do końca ja, ale ile miałem to dałem, bo reszte dziadek sponsorował ;]

Ale gdyby zrobić sprzęgło i skrzynie to naprawde można długo jszcze śmigać, oj długo.. bo w końcu niemal wszystkie najbardziej obciążone podzespoły będą wyremontowane.. :)

 

P.S

U mnie mechanik kasuje 100zł/dzień, ale robi 4-23 mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

remont skrzyni biegów w 20 letnim mf 3060 to koszt ok 6000zł z czego mechanik zazyczył sobie ok 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

taki jeden kolesu nas ze wsi robil kapitalke w c330 i dal 6tys (ale niewiem co robil) a wtym samym roku ja tata i moj muja robilismy remont maszego ciapka troszke rzeczy dalismy 3tys i nasza teraz elegancko chodzi niecieknie (prawie bo ostatnio pojawily sie male wycieki ala naprawde minimalne ) te remonty byly 3 lata temu i u niego odrazu byly takie przecieki ze masakra ostatnio jezdzil bez maski bo "silnik mu sie grzeje " nieweim co to za mechanik mu to robil :/ normalnie szok


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esdes    0

No włąśnie słabe części. Może poprostu największa tanizna. A to że się grzeje to może byc wiele przyczyn . Pierwsza to że został przez kolesia poprostu przegrzany na dotarcie, po drugie tak dostał że pierścienie poszły a może nawet popękały a po trzecie to chłodnica - może poprostu jest zabita. Ja jak robiłem u sibie C-360 to chłodnicę woziłem do kolesia który ją rozlutował przeczyścił przedmuchał pomalował i to kosztowało 150 PLN i problemy z grzaniem znikły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas13    0

Ja nie dawno wymieniałem tarcze sprzęgłową w zetorze 7211. Ciągnik trzeba było rozpoławiać. ZApłaciłem mechanikowi 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

nie zyczę nikomu remontu skrzyni w zetorze typu 7211 lub podobnego, nie dosc ze sprawa bardzo nie przyjemna dla kieszeni to jeszcze dlugo trwająca ;(

no i oczywiscie nie kupujcie do zetorow czesci polskich, tylko trzeba same czeskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku rozbieraliśmy skrzynie 7211 i nie była to jakos wybitnie skomplikowana robota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Remont silnika zetora 7211 ~ 1700 bez mojej robocizny (bo jej nie umiem policzyć)

 

350 -szlif wału (+ panewki)

320 -regeneracja zaworów (naprawa głowic 4 szt)

560 -tuleje+tłoki (oryginał zetor 140 szt)

500 -inne (uszczelki, filtry i pierdułki)

 

 

200 -tarcze sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Ja naprawiam ursusy i bizony z ojcem - a u znajomego robią tiry i naczepy i jest o niebo lepsza kasa:lol: np naprawa sprzęgła to 5000 z częściami się kasuje i nie ma że boli to jest cały dzień roboty 14godzin w dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

może nie na temat ale remont silnika do bizona 5500

robocizna 1200 po znajomości normalnie to 1600zł ( 2 osoby ) gdyby mieli części od razu to w 15 godzin by zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj