Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu?

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 luty 2010 - 18:21

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Mnie to dziwi, dlaczego nie weźmiesz pod uwagę Directa zamiast Versu?
Ja też odstawiam za Valtrą przez dobre doświadczenie jakie mam z tą marką. Versu jest świetną skrzynią jeśli chodzi o transport. (prac polowych jeszcze nie wykonywaliśmy) i muszę pochwalić Valtrę za tą skrzynię bo naprawdę na tle innych power shiftów wypada bosko :P :(
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Dzisiaj, 02:50
  •  

#22 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 21 luty 2010 - 19:09

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Direct będzie pewnie sporo droższy od fendt'a i Versu :P

#23 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 21 luty 2010 - 23:27

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? No właśnie cena directa będzie wyższa, i biorąc pod uwagę fakt, że skrzynia nie jest jeszcze sprawdzona pod względem awaryjności to jest to wątpliwy wybór... Fendt jest jaki jest ale skrzynie w tym roku obchodzą swoje 15-lecie i raczej nikt na nie nie narzeka...

Jeżeli mógłbym ci doradzić to ja wziął bym drugiego z tej samej stajni.Ze swojego doświadczenia wiem że tak jest lepiej,no i w pewnym stopniu taniej,ponieważ:
1.Uwzględniają że to już drugi od nich brany traktor i dają większy upust przy kupnie.
2.Niższe ceny serwisu,przeglądów i np.filtrów.
3.Doświadczenie z marką i z przedstawicielami.
4.Noi jedno z najważniejszych jak dwa takie same wyglądają na polu podczas pracy... "bajka" :(
Z drugiej strony dobrze jest wziąć traktor z innej marki bo można porównać i wyciągnąć wnioski.Sam miałem podobny dylemat jak ty,zastanawiałem się nad jd a drugim fendt'em i wybrałem fendt'a. Zadecydowały głównie przyzwyczajenie do marki,i te podpunkty podane wyżej.
Powodzenia w wyborze.

@adrian, obecną valtrę kupiłem bardzo tanio, bo kosztowała 63 000 euro (ncena negocjowana z dyrektorem na Polskę) także boję się, żeby nie chcieli się teraz odgryźć:P Co możesz powiedzieć o spalaniu swojego fenda, nie doczytałem w postach jaki masz model, ale chciałbym się dowiedzieć, jakie masz zużycie paliwa przy różnym obciążeniu na godzinę?

#24 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 22 luty 2010 - 19:24

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Ja mam 307Ci i 312vario tms a 412 ma taki sam silnik jak 312 z tym że jest 1000kg cięższa,więc spalanie może być "ciut" wyższe. :P w orce na średniej glebie wyszło 9,6-10,5 l/h z włączonym tms i czwórką 4x40.

P.S.Widzę że ty też z podlasia a można wiedzieć z jakich okolic?? :(

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2010 - 19:46

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? w robocie na polu moze byc nizsze, bo zamiast na poslizg paliwo pojdzie na uciag :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share mreq

mreq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 luty 2010 - 02:20

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? @brzozak mi się wydaje, że za korektę poślizgu może odpowiadać co najwyżej radar prędkości sprzęgnięty z czujnikiem prędkości teoretycznej na moście i modułem sterującym prędkością ciągnika, ale nie sama skrzynia vario:) Raczej oszczędność wynika ze stałego obciążenia silnika i optymalnego doboru prędkości... no i jeszcze może dzięki dobremu układowi paliwowemu :P

#27 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 23 luty 2010 - 07:39

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Raczej chodziło mu o to że cięższy ciągnik z założenia mniej będzie się ślizgał :P... ale co do aktywnego zmniejszania procentowego udziału poślizgów to masz rację:(
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#28 Share marek15

marek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się ciągnikami ,najbardziej fendtem 312 vario tms .

Napisany 22 marzec 2010 - 16:27

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Ludzie nie wmawiajcie ze valtra bardzo mało pali bo z tego co wiadomo to valtra ma największe zużycie paliwa ze wszystkich ciągników, a Fendt ma najmniejsze to wiem z rożnych testów i wiem co ludzie mówia. Ja biorę Fendta 312 vario TMS i bardzo się ciesze ponieważ jest to ekonomiczny ciągnik i niezawodny. Nie słuchajcie się tych co mówią ze fendty najwięcej palą, fendt ma TMS-system zarządzania moca,ile mu trzeba tyle wykorzystuje i mają common raila, a valtry tego nie maja i moga zapomnieć o takich rzeczach. Roznica cenowa Valtry a fendta jest bardzo wielka ale opłaca sie dac wiecej a mieć wygodę, fendty maja większy komfort pracy i maja bezstopniową skrzynie biegów. bardzo polecam Fendta.

Edytowany przez brzozak2, 22 marzec 2010 - 19:28.
ortografia, pisz czytelniej

#29 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 marzec 2010 - 16:58

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? @marek15 na początek polecam Ci słownik ortograficzny. A Fendta z jakiej masz firmy Siku czy Bruder??

#30 Share marcin8410

marcin8410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:12

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? @marek15 skąd ty wiesz ,żę ten Fendt spali mniej niż Valtra masz oba i możesz je porównać ? bo z tego co piszesz to dopiero bierzesz tego Fendta i obyś sie nie żdziwił , a poza tym tak jak pisze @mickas092 słownik się kłania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:36

Ludzie nie wmawiajcie ze valtra bardzo mało pali bo z tego co wiadomo to valtra ma największe zużycie paliwa od wszystkich ciągników,a Fendt ma najmniejsze to wiem z rożnych testów i wiem co ludzie muwia .Ja biorę Fendta 312 vario TMS i bardzo się ciesze ponieważ jest to ekonomiczny ciągnik i niezawodny.Nie słuchajcie się tych co mówią ze fendty najwięcej palą ,fendt ma TMS-system zarządzania moco,ile mu trzeba tyle wykorzystuje i mają comoraina ,a valtry tego nie majo i mogo zapomnieć o takich rzeczach .A roznica cenowa Valtry a fendta jest bardzo wielka ale opłaca sie dac wiecej a mieć wygodę ,fendt majo większy komfort pracy i majo bezstopniową skrzynie biegów .bardzo polecam Fendta .

:) Po pierwsze jak możesz mówić że jest niezawodny,skoro dopiero go kupujesz??
Po drugie-TMS to system zarządzania obrotami,a nie mocą.
Po trzecie-Fendt pali mało jak nie wkręcasz go na wysokie obroty :)
Po czwarte-ComonnRaila mają już "prawie" wszystkie nowe traktory >100km
Po piąte-Valtrę też możesz wziąć w wersji "Eco Power"
Po szóste-Ja sam mam takiego fenda i wiem że spalania niema wyróżniającego go od innych. Kumpel ma johna 6430, drugi ma valtrę n111 i zużycie paliwa we wszystkich jest zbliżone.

#32 Share marek15

marek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się ciągnikami ,najbardziej fendtem 312 vario tms .

Napisany 22 marzec 2010 - 19:21

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Mój woj ma valtre i nie chwali jej ale i nie gnębi ,a rozmawiałem z tymi co majo fendty to są z nich bardzo zadowoloni bo się sprawdzają zarówno w polu jak i w transporcie i taki fendt 312 vario tms to z tego co wiem i co mi mówili to w takich średnich pracach to nie spali więcej niż 11 litry.

Jest niezawodny bo wiem co ludzie mówią ci co majo go. sprawdza się w każdej pracy.

A co do tego ComonnRaila to nie maja wszystkie ciągniki.tylko w tych zagranicznych to dopiero robią ale oni ściągają wszystko od fendta. teraz wszystkie ciągniki robią przeważnie na podstawie fendta .

Edytowany przez brzozak2, 22 marzec 2010 - 19:33.
cytowanie poprzedniego posta

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:24

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? @marek15 jestes zafascynowany fendtem, ale ogarnij sie, jak juz to CR moga sciagac od fiata :) poza tym fendt nie byl pierwszym ciagnikiem z takim ukladem zasilania, po wtore jak juz pisali inni praktycznie wszyscy producenci stosuja ten system.
nikt nie robi nic na podstawie fendta oprocz vatry serii S i niektorych MFów.

@brzozak mi się wydaje, że za korektę poślizgu może odpowiadać co najwyżej radar prędkości sprzęgnięty z czujnikiem prędkości teoretycznej na moście i modułem sterującym prędkością ciągnika, ale nie sama skrzynia vario:) Raczej oszczędność wynika ze stałego obciążenia silnika i optymalnego doboru prędkości... no i jeszcze może dzięki dobremu układowi paliwowemu :)

chodzilo mi o mase, ktora jest skladowa uciagu :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 22 marzec 2010 - 19:41

A co do tego ComonnRaila to nie maja wszystkie ciągniki.tylko w tych zagranicznych to dopiero robią ale oni ściągają wszystko od fendta. teraz wszystkie ciągniki robią przeważnie na podstawie fendta .

A czy ty nie masz jakiś powiązań np nie jesteś sprzedawcą?Bo tak chwalisz tego fendta to dlaczego valtra ma taki wzięcie i john deer także?Jakby tak było to same fendty by u nas jeździły zgodzą się że to świetny ciągnik ale valtra mu nie ustępuje
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#35 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 22:30

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Jeśli kolega byłby sprzedawcą, to udałoby się mu skutecznie zniechęcić mnie do kupna fendta może nie w ogóle ale przynajmniej od danego dealera. :) W końcu nie ma nic gorszego od niekompetentnego przedstawiciela handlowego, a zdarzali się i tacy. :)

Zgodzę się z przedmówcą, że oba ciągniki to wyższa półka a kwestia wyboru to kto ma jakie wymagania. :)
John Deere - idealne połączenie mocy i piękna :)

#36 Share BLADE

BLADE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 22:49

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? Ktora marka jest lepsza john deer czy valtra waszym zdaniem

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 marzec 2010 - 23:25

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? My mamy Valtry i sobie chwalę, ale JD też porządna firma. Valtra, Fendt i JD (kolejność dowolna wg uznania) to marki na najwyzszym poziomie i jakiej nie wybierzesz będziesz zadowolony :) .
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 00:16

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? jednak wsrod ostatnich testow to claasowi dawali 3 miejsce, a valtra w ogole w czolowce sie nie pojawiala :)

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 08:25

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? To są plotki,pomówienia złych ludzi :)-tak się składa że wczoraj byłem w firmie sprzedającej Valtry no i serwisant mówił że przez tyle lat w żadnej Valtrze nie wywaliło nigdy żadnego kodu serwisowego,poważnych awarii nigdy nie było-raczyłem nie dowierzać  :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 08:44

Fendt 412 Vario czy Valtra N122 Versu? nie wywaliło żadnego kodu.... znam 2 ciagniki w których robione były skrzynie biegów na gwarancji. Jedna z nich N 101 to kilka razy śmigała na lawecie z różnych powodów nie tylko skrzynia...

Dodaj odpowiedź